Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz Bandi995 #74 üzenetére

    "Az az érdekes, hogy Isten ellen valónak van sokak által titulálva ez az egyébként marhajó és modern OS, mert valaki egyszer valaki fülébe súgta, hogy kémkedik a win10, mintha (ahogy itt mások is leírták rám reagálva a kommentben) a win 7 nem lett volna telemetriával teleszőve.."

    Ehm. Igen most már a Win7 is tele van szőve telemetriával. De ez korábban nem volt így. Ez a Win10 meglehetősen hűvös fogadtatása miatti hozadék, ahol a Microsoft úgy döntött hogy: Nem adjátok az adataitokat az ingyen kínált operációs-rendszerért? Na ezt baxhatjátok mert mi csak azért is letoljuk a torkotokon. Ti használtok alkalmazásboltokat rajunk kívül? Majd a jövőben nem fogtok mert a mi UWP megoldásunk majd minden felett uralkodni fog és ezért alantas eszközöket is hajlandóak vagyunk bevetni. A fentebb említettek biztosan elhangzottak az általad "autoritásfétisisztások" -nak nevezett emberek szájából. Hogy igazuk van vagy sem azt mindenkinek saját belátása szerint kell eldöntenie.

    Ami az igazi probléma szerintem az az hogy a Microsoft nem volt hajlandó arra hogy beárazza az adataink értékét nekünk vagy akár saját magának. Mert ha ezt megtette volna és kiadott volna egy Win10 variánst telemetria nélkül dupla áron akkor senki sem mondhatná, hogy meg akarnak minket erőszakolni mindegy, hogy mit mondunk. Onnantól már csak árazás miatt vitatkozhatnának ezek az emberek.

    De mind addig amíg olyan eszközöket vetnek be az upgrade érdekeben, mint amit most velem csinálnak, addig nem csodálkozhatnak, ha az emberek nem tapsikolnak helyeslően.

    Én történetem:
    Megjelenés után kb fél évvel csináltam egy upgradet az egyik gépemen és használtam rajta egy ideig próbaképpen. Nem volt rossz de úgy éreztem, hogy még nem érett meg a cserére a dolog, majd egy év múlva újra próba. Ezért vissza raktam az eredeti Windows 7-et, ami szépen fel is ment, updatelt, használtam egy ideig (pár hét vagy hónap nem emlékszem már), majd rövidesen a "Windows is not genuine" fogadott. Ekkor megakadtam hogy: Ugyan ez már de mégis hogy? De nem volt időm akkor a Microsoftal vitázni hetekig, ezért vettem gyorsan egy licencet egy nagyobb eBay shopból. Ezzel ment is egy ideig, majd egy év pár hónap után megint ugyan ez. Az eBay shop-nak írtam, hogy biztos nem időkorlátos licencet küldtek-e és megerősítettek hogy igen, de azért adtak egy másikat. Aztán ennél a licencnél is ugyanaz történt csak később. Ekkor fogtam magam és próbáltam másik hivatalos licencet venni, mert hátha az eBay shop hazudik és időkorlátos licencek voltak még is. Ezt megvettem és ennél is ugyanaz történt. Itt már egyszerűen nem tudtam, hogy mit csináljak de még utolsó próbálkozásként megpróbáltam csak simán újratelepíteni a legutolsó kulccsal, és csodák csodája működött! Eredetinek érzékelte és a Windows update hibátlanul működött. Azóta folyamatosan ugyan azt a legutolsó licencet használom csak ez azzal jár hogy 4-8 havonta újra kell telepítenem a gépet attól függően, hogy mikor dobja be a licenc problémát. Én megértem, hogy a masszívan gyűjtött adatok korát éljük és nem akarnak lemaradni. Én használom a gmail-t is a privát webhostingom mellett, úgyhogy nem érzem magam a privacy csillogó páncélú bajnokának. De ilyen alantas módszerekkel kikényszeríteni a váltást nem tartom fair-nek, mert ez előrevetíti azt hogy későbbiekben sem lesznek őszinték/becsületesek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák