Hirdetés

2018. augusztus 14., kedd

(#1) b.

b.
(PH! kedvence)

"Érdekesség, hogy a Vulkan menekülőút lenne a stúdióknak a Windows 10-re való bezárkózás elől, de nem úgy néz ki, mintha mindenkit meghatna ez a lehetőség."

Ez egy nagy probléma. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#2) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Nehéz leválás volt, most már semmi akadálya hogy a dx12 sikertörténet legyen.

(#3) devast

devast
(PH! addikt)

Idén is ? :DDD :DDD

(#4) AxBattler válasza Duracellm... (#2) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Mekkora sírás lesz itt, hogy szemétMS, dobni kell a 7-et, váááá... ;]

Egyébként meg: végre.

"Cable management is for the weak!"

(#5) Dtomka válasza AxBattler (#4) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Hány éve is várunk már 1 normális DX12 játékra? 4-5-6?

(#6) alevan

alevan
(PH! addikt)

Ha figyelembe vesszük, hogy a manapság megjelenő játékok már nem nagyon futnak olyan hardveren, ami nem képes DX12/Vulkan-ra, szerintem a felhasználók nagy része észre sem veszi. Kivéve a kemény magos Win7 használók. Akik szerintem egy egyre csökkenő kisebbség.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) Jesus_Shaves válasza AxBattler (#4) üzenetére

Jesus_Shaves
(lelkes újonc)

Tudnál linket dobni azon dolgokról, amikben a 10-es jobb a 7-esnél ÉS nem lehetett a 7-esbe beletenni (például frissítéssel, service packal) ? Komolyan kérdezem.
Jelenleg azt látom, hogy csak és kizárólag akkor van előrelépés a 10-esre váltásban, ha a hardware 2015 utáni.

(#8) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(senior tag)

Helyes, a Win7-et ideje kukázni, kevesebb szenvedés lesz a támogatással, az újabb rendszerekre több erőforrás marad. A legnagyobb baj, hogy a 7-eshez ragaszkodók tábora nagyobb, mint az XP-é, annak meg nem sikerült 4 év alatt se kikopni, akkor itt mi lesz.... :W

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#9) gézu válasza AxBattler (#4) üzenetére

gézu
(őstag)

Mindenkinek előnyére fog válni :D

No need passport on the border of insanity...

(#10) ddaydome

ddaydome
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Én kb. a megejelnés óta hasznàlom a win10 64bitest és komoly gondom sosem volt vele. Szerintem a legtöbb "rinya" a vàltàs miatti félelem miatt van. Hàrom éve fejlesztik folyamatosan. Ki az, aki azt gondolja, hogy nem elég kiforrott?

Az üzenetet a kínai telefonomról írtam.....

(#11) Duracellm... válasza AxBattler (#4) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Igen, végre! Azért ezen felül, még sok akna munkája lesz az MS-nek, mert ezek után is maradhatnak akik 1-2 régi, kisgépigényű címekkel játszanak, és ez a w10-dx12 felhajtás nem hatja meg őket.

[ Szerkesztve ]

(#12) ddaydome válasza Duracellm... (#11) üzenetére

ddaydome
(fanatikus tag)

Win 10-en tolom a civ4-et...:) Kevesebb az erőforràsigénye, mint a jelenlegi windowsnak:d

(#13) Duracellm... válasza ddaydome (#12) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

5 gépen használok W10-et, 2-őn w7-et nem kell bemutatni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) rumkola válasza devast (#3) üzenetére

rumkola
(PH! kedvence)

:DD ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#15) gbors

gbors
(PH! nagyúr)

Nosztalgiám lett ettől a cikktől, mert már 2 éve is olvastam itt ugyanezt ;]

"You want I should pull the head off of him? I could make it look like an accident."

(#16) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Én nem tudom hogy jobb lesz e,de el kellene már valahova jutni. Win7 már régóta nincs a gépemen,Win10 használó vagyok.Jó lenne minél több konzolos címet látni a PC -n,ami már egy kicsit meg is indult. Nem bánnám ha a DX11 nem gátolná a tovább haladást.Persze sejtem hogy a DX12 és a Vulkan nem hozza el a Kánaánt,biztos hogy lesznek még akadályok az út során.

[ Szerkesztve ]

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#17) AxBattler válasza Jesus_Shaves (#7) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Nem feltétlenül jobb, inkább újabb, modernebb, fejlettebb, stb., és 10-től kezdve a szoftver frissítése a nagyobb csomagokkal hosszú távon is megoldott, nem lesz egyhamar új főverzió.

Jó volt a 7, én is szerettem, se 8-ra, se 8.1-re nem álltam át, és 10-re is csak a megjelenést követő 1 év múlva, és még mindig vannak olyan részei, amiket kifogásolok (Gépház + Vezérlőpult :U )... de ahogy nem ragaszkodom egy 8 évvel ezelőtti hardver(architektúrák)hoz, úgy nem értem, miért kellene egy 8 évvel ezelőtt kiadott OS-hez kötődnöm?
Vagy Te még mindig GTX460-al, és HD5770-nel tolod? Ezek nagyon jó kis kártyák, és ma is tök jó indie címeket, meg GOG-os játékokat tudnak futtatni, csak azok a fránya kiadók nem tudnak rendesen AAA brand-eket programozni, hogy a régi vasakon is fussanak.

Elég sok PH!, és Logout cikk született a témában, ha valaki ezt nem akarja megérteni, az az ő baja.

Persze, tudom, vannak olyan speciális / ipari / stb. területek, ahol még Win98-on fut a rendszer, meg a 92-es Return to Bivalybaxnad sem került még fel GOG-ra, hogy W10-en is elfusson, nahát...

[ Szerkesztve ]

"Cable management is for the weak!"

(#18) smc

smc
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Persze az új AC még mindig DX11?
Mondjuk nem fejlődött az Origins-hez képest, de azért elég nagy név, mikor váltanak már?
Far Cry dettó.

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4><BQGW2750HM><MSSURBOOK><SZ1

(#19) Abu85 válasza smc (#18) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az Ubisoft kapcsán az a hír járta folyamatosan, hogy az új AC és az új Division is DX12 only.

A legtöbbeknek tényleg az lehet a problémájuk, hogy kétféle shader IR-t szállítani, kétféle API miatt... a tesztelési költség nem lenne arányban az előnyökkel. Inkább csak az egyszerűsített portolásra mennek, hiszen tényleg elég lesz az Xbox One shadereit felhasználni. Persze DX12 only így a dolog, de annyit nyernek a költségek oldalán, hogy még a kieső Windows 7-es felhasználókkal is megéri.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#20) DigitXT válasza gbors (#15) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

+1 hozzácsapva: "Az Ubisoft kapcsán az a hír járta folyamatosan, hogy az új AC"
Na, akkor majd AZ ÚJ tényleg az lesz. Valamikor. Valamelyik ÚJ. És akkor IJB.:DDD

Egy keménymagos Win7-es.;]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#21) Steven válasza Silenc3Hun (#8) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

Szerintem sokan kukáznák ,de sajnos sok gyártó leszarja a win 10 támogatást régebbi hwra lsd párom laptoját 250e volt sony vaio i5 gép 3 gen... most amiatt dobjuk ki mert amd vagy a sony baszik megcsinálni a támogatást hozzá. :F

Úgy nem fagy most 10 percenként a noti win 10 alatt hogy egy kedves orosz testvér módosította az amd driverét... sajna így sem 100 % os

Jah és nem beszélve arról én managelem egy cég infos rendszerét.. ott van 20 gép 10 nyomtató stb... most azért nem fognak venni 5-10 nyomtatót, scannert mert gyártók szarnak megcsinálni a drivert win 10 re.

ott vannak még olyan gépek mint pl c2d q6600 gép... hitelt írni levelezni számlázni baromira elég....

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22) Steven válasza Abu85 (#19) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

division dx12 alatt szarrá fagyott amd-n havernál is meg nálam is ....fel is adtuk dx 11 be amúgy is 10-20 fps el több volt

mókás ... fél évig nem tudták ezt meg csinálni...azóta nem próbáltuk

[ Szerkesztve ]

(#23) ceripapa válasza Steven (#22) üzenetére

ceripapa
(fanatikus tag)

Hát nálam nem volt baja :D , RX460-l , és kb vártam 3 honapot és utána használtam. De amugy nem volt annyival gyorsabb :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Dtomka válasza Abu85 (#19) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

A BF V-tel kapcsolatban tudsz vmit? :)
Az V-ben jobb lesz a DX12 mint a BF1 esetében?

(#25) Abu85 válasza Dtomka (#24) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem tudom. Azokról tudok, akiket felsoroltam a hírben... Ubisoft, Remedy, 4A Games. Ők nagyon a DX12 only felé tartanak.

A legtöbb akadály már eléggé elhárult. A legnagyobb ellenérv a memóriamenedzsment volt, de DX12-re ott a Microsoft RSL, míg Vulkánra az AMD VMA. Szóval igazából ez se nagy probléma már.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#26) Steven válasza ceripapa (#23) üzenetére

Steven
(PH! addikt)

nem a gyorsaság a lényeg ... hanem pl ingyen válthattál oprendszert és nem kellett még azt is megvenned 25 ezerért...

csak épp stabilan baszik működni a gyártók trehánysága miatt... szerintem aki nem játszik pl (laptop) leszarja hogy havonta kijön e új driver vagy nem... egy kell csak működjön stabilan

(#27) Dtomka válasza Abu85 (#25) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Értem. Kíváncsi leszek, ősszel kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) PuMbA válasza Jesus_Shaves (#7) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

"Tudnál linket dobni azon dolgokról, amikben a 10-es jobb a 7-esnél ÉS nem lehetett a 7-esbe beletenni (például frissítéssel, service packal) ?"

Új audio rendszer és videó feldolgozási módszerek :) Hallható különbség van egy Windows 7 és egy Windows 10 rendszer között. Aztán teljes HDR-t például a Windows 7 nem tud. Szóval igazából az egész 7-est ki kéne cserélni, mert a 10-ben minden új, még ha nem is látod.

[ Szerkesztve ]

(#29) MSI.Navi válasza Steven (#26) üzenetére

MSI.Navi
(kvázi-tag)

Nekem eddig stabilabb Windózom mint a Win 10 nem volt.

(#30) ddaydome válasza Steven (#21) üzenetére

ddaydome
(fanatikus tag)

Hello!

A céged vezetőségének ideje megérteni, hogy a win7 2009-es rendszer, míg a win10 2015-ös. Tehàt egy gyàrtó ma nem fog 2009-es rendszerre programozni, mint ahogyan a főnökeid sem fognak 2009-es àrakon dolgozni. Gondolom a bevételből legalàbb 5 évente futhatnà egy kis it korszerűsítésre. Gyanítom az autóikat sem 5 évente szervizeltetik, legalàbb is remélem.....

(#31) DigitXT válasza PuMbA (#28) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Csak az a baj, hogy az újdonság nem garancia a minőségre... Tesztelnem kellett
Win10-et a céges átállás előtt. Hát a falnak mentem tőle: ronda, használhatatlan,
és többször lefagyott. (Természetesen a céges átállás ettől még meg fog történni:
nézegetem, miket írnak az üzenőfalon a bétatesztelők*, káosz lesz majd ebből...)

Ui: 10 éves gépem van a cégnél és nincs semmi bajom a 7-tel: ide nem kell HDR.
Sőt, valójában az új audiorendszer se tud meghatni. Stabil működés nem ártana!
(Tudom, cseréljem ki a gépet. Vagyis a cég. Igen, az is várható. Talán jó lesz.:DDD)

*: habár egy pár éve piacon lévő terméknél nem értem, hogy lehet ilyen státusz...
Vagy hát ha nem is ilyen, nos, jellegében mindenképp. Jó is a nem-főverzióváltós
frissítgetés, aztán amikor valami végleg összefossa magát, akkor a pingvinezés...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#32) quarros válasza Dtomka (#5) üzenetére

quarros
(tag)

"Hány éve is várunk már 1 normális DX12 játékra? 4-5-6?"

Még 4 se mivel 2014-06-19-én jött ki az elsö Windows 10 verzió és ez még csak a technical preview volt. ;]

(#33) berVi válasza b. (#1) üzenetére

berVi
(senior tag)

Valoban, hogy is fogjuk megerni a holnapot, elkepzelni nem tudom :O

(#34) Dtomka válasza quarros (#32) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Jó belevittem 1 kis túlzást is, de ~4 éve volt először szó róla:

Mi kell a DirectX 12 támogatásához? (Abu85 | 2014-03-28 12:25)
Bemutatkozott a DirectX 12 - PC Guru

És mire megjelenik 1 olyan játék amiben a DX12 gyorsabb lesz a DX11-nél, lesz még 2 év. Azaz 5-6 évet vártunk...
OK? ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) b. válasza berVi (#33) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

mennyire jó hogy hozzászóltál! :R
Talán majd átlátod te is pár év múlva.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#36) b. válasza Dtomka (#34) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

BF1 és a Frostbite alatt úgy általában gyorsabb elméletileg a Dx 12 verzió.

(#37) Dtomka válasza b. (#36) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Elméletileg, de gyakorlatilag nem :(

DirectX 11 vs. DirectX 12 | Battlefield 1 & Rise of the Tomb Radier @ 1440p | GTX 1070 |

Nem 1-2 fps a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#38) quarros válasza berVi (#33) üzenetére

quarros
(tag)

"Valoban, hogy is fogjuk megerni a holnapot, elkepzelni nem tudom :O"

Simán :D

De viccet félretéve a tendencia ijesztő. Mert kedvenc cégünk folyamatosan, lassan, inkrementálisan egyre több és több dologban dönt helyetted a számitógépedről, és ennek a hatalomnak az egyik alapköve az hogy meggyözi a piacot arról hogy az ő exkluziv megoldásait használják a nyilt megoldásokkal szemben. (És manapság már azt sem mondhatjuk hogy az alternativák annyival rosszabbak lennének technológiailag pl: Vulkan)

(#39) Reggie0 válasza ddaydome (#30) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

De fog, sokan meg is teszik. Lasd legujabb videokariknak is van win7-es drivere. A szoftver meg nem olyan mint az auto, pont olyan allapotban van, mint a vasarlas pillanataban akarhanyszor is telepited fel.

[ Szerkesztve ]

(#40) quarros válasza Dtomka (#34) üzenetére

quarros
(tag)

Elsőre levágtam. Csak a labda túl magas volt, és nem birtam magammal :DDD
Bocsi ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) b. válasza Dtomka (#37) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

De ez Nvidia. AMD nél más a helyzet. Egyébként igazat adok neked amiket írtál, én is hasonlóan látom a helyzetet. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) gV

gV
(őstag)

ha egyelőre ez a 3 áll át csak win10-re akkor nincs miért váltanom továbbra sem 7-ről. ac, control, metro kihagyom és jó napot.

(#43) Dtomka válasza quarros (#40) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Akkor érted, hogy miért írtam. Semmi gond.
Régben hiába tudták a hardverek a dx12-t, nem volt még szoftver + op rendszer. Mára már minden adott és még mindig csak 1-1 játék támogatja...

(#41) b.
Igen?
Mikor 280x-em volt akkor a mantle tényleg hozott pár fps-t a BF4-ben. De úgy tudom azt kinyírták, és most van a vulkan. A Doom jól muzsikál vele...ennyit tudok most kb arról az oldalról :)

Mára az Nvidia is felzárkózott tudásban...persze majd kiderül.
Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) quarros válasza Dtomka (#43) üzenetére

quarros
(tag)

"Mára már minden adott és még mindig csak 1-1 játék támogatja..."

Remélem ez még hosszú ideig így is marad (bár a cikk alapján ez eléggé esélytelen) mert ha nem akkor szamolhatunk azzal hogy amikor kijonne a DX13 akkor majd a microsoft esetleg megpróbálkozhat a következő lépcsövel: hogy UWP exkluzívá teszi. ;]

(#45) .LnB

.LnB
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Elég erős kijelentés a felgyorsult. Maradjunk annál inkább, hogy elkezdődött.

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=k3N-MVgeb0g

(#46) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Jöhetne már az AOTS-n kívül is egy valós dx12 game... :) Emlékszem, mennyire fostam a geforce-októl mert szarok dx12 alatt és inkább mindig Radeonokat vettem, de végül beláttam, hogy egy egyszerű 970-nel is vígan elvagyok. :)

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#47) b. válasza GodGamer5 (#46) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Bizony :)
Anno én is azért adtam el a 970 karimat, hogy veszek Pascalt, mert itt a Dx 12 és ne hogy má, az biztos nem lesz annyira földbe döngölve.Ennek már nem tudom hány éve( 2-3?) :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Kopi31415 válasza GodGamer5 (#46) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Vásárlás előtt abut olvasgattál sokat?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#49) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Én fő rendszerként használom már 2014 október másodika óta és a bugokat leszámítva nem volt bajom. Tehát a pendrive/microsd mindig ment, a hardverek mindig mentek. AthlonX2 240, 3 GB ram és egy R7 240 GDDR5. Egy friss Radeon driver okozott kékhalált (azt hittem, a W10-be már bele se tették ezt a védelmet) pár hónapja. Letöröltem, minden ok.
Van egy laptop: AMD A8 A4500M, 4 giga ram, Radeon HD 8570M. Azon is hibátlanul megy. Lenovo G505s.
Itt egy céges: Lenovo T430u. Teljesen hibátlan.

Annak szívás, aki valamilyen régi programot használ munkában és ugyan azon a gépen játszana is majd. Annak lehet most fizikailag is ketté kell választania a két környezetet, ha virtualizációban nem tudja használni a munkába szánt programját.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#50) cskamacska válasza Duracellm... (#2) üzenetére

cskamacska
(PH! addikt)

"hogy a dx12 sikertörténet legyen"

Szerintem nagyon eltér a véleményünk a sikertörténet szó jelentését illetően. :D

Sikertörténet az lett volna szerintem, hogy 2015-ben még frissen, rakás játék értékelhető(!) DX12 móddal érkezik, és a játékosok is igen nagy arányban állnak át Win10-re és DX12 hardverekre hogy a minőségi javulást ki tudják használni.

Na ehhez képest most per pillanat ott tartunk, jó 2 és fél évvel Win10/DX12 kombó megjelenése után, hogy:

A Win10 már szépen terjedget, mint hogy a MS a Win7/8 felhasználók portyázó szabadcsapatok általi levadászását leszámítva(de nem lehet tudni végül nem kerül-e rá sor, a topikban pl biztos lenne rá önként jelentkező ;] ) mindent megtett a terjedésért, és konkrétan már nem lehet öreg rendszert új gépre felrakni. ;)

DX12 viszont továbbra sincs a fasorban sem, azon pár játéknál ahol van DX11 és DX12 mód is, ott a régebbi tipikusan gyorsabb/stabilabb(itt megemlíteném hogy a Quantum Break DX12+Windows Store exkluzívból DX11+Steam-re migrálása különösen égő közjáték vala :B ), de legjobb esetben sincs komoly előny a DX11-hez képest, azon pár játéknál ahol pedig DX12 exkluzivitás van(azaz MS Store Xbox portok) ott pedig nem tudjuk mi lehetett volna az alternatíva, de sebesség/látvány alapján nem kiemelkedőek.

És most lassan hogy egyszerűen nem lesz se Win7, se DX11, mert a játék egyszerűen enm fogja támogatni, akkor megveregetjük egymás vállát, hogy ez a DX12, ez mekkora nagy siker lett hirtelen? ;] :U

Silenc3Hun: Helyes, a Win7-et ideje kukázni, kevesebb szenvedés lesz a támogatással, az újabb rendszerekre több erőforrás marad.

Arra szükség is lesz, mert gyakorlatilag minden frissítés után ilyen topikok jelennek meg: Megszünteti a fekete képernyőt a GeForce driver gyorsjavítása

avagy: "Semmi, csak egy kis Win 10-es ajándék. Csak tudnám hol vannak ilyenkor a "Win 10-zel semmi baj nincs" kommenterek. :U"

Az "Én kb. a megejelnés óta hasznàlom a win10 64bitest és komoly gondom sosem volt vele" kommenterek sajnos oda nem jutottak, de hát így van ez ha lespórolják a tesztelést és bugos a rendszer. Ahol jó, jó, és "Mekkora sírás lesz itt, hogy szemét MS, dobni kell a 7-et ;] ", ahol nem jó, azok meg "kemény magos Win7 használók. Akik szerintem egy egyre csökkenő kisebbség".

Csak ugye az a probléma, hogy a DX11 és Win7/8 kimúlása után sem fogja a telemetria kiváltani a kiadás előtti tesztelést, szóval a MS spórolása továbbra is sok vidám órát fog okozni a már rákényszerített felhasználóknak. :o

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.