Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz RexMaximus #55 üzenetére

    +(#58) MongolZ
    Egy felfuttatott Youtube csatornával valóban egy újabb, széles célcsoportot lehetne megfogni. Nem is baj, ha más a célcsoport. Azt hiszem én is az Origo tech/tud. részlegéről keveredtem szép lassan komolyabb helyekre.
    Kevesen vannak olyanok, akiket már születésük után az alaplap melege tartotta életben, tehát nem csak rájuk kell építeni egy közösséget.

    Ami a videók minőségét illeti - a heti összefoglalók kiegészítéseként szerintem elég jól működnek ezek az új, filmhíradós, heti adások. Közérthető, jól megszerkesztett és nem hatásvadász gagyi (ergo tényleg lényegi infókat közöl, szépen tálalva).
    Önmagában viszont nem működik (legalábbis nulla YT-os bázissal). Kénének specifikusabb tartalmak is, amik plusz infót adnak a PH olvasóknak is, és egyben külsős közönséget is bevonzanak.

    Specifikusabb HW-es videók, élménybeszámolók, gyárlátogatás, interjúk (pl. az MA!-s Ken Hong interjúk szvsz sokakban megmaradtak) érdekesek lennének. Egyértelműen más szemléletmódban kell nekiállni, mint a webes újságíráshoz, bizonyos témákban valószínűleg nem is érdemes erőltetni a videózást.
    Viszont offosabb témáknál már érdemesebb lenne ezzel foglalkozni. Gondolok itt a kütyüs és multimédiás dolgokra, az évente rendezett nagy eseményekre (CES, Veletech, Play-It, stb.) - amikről lehetne remek riportfilmeket csinálni -, aztán a 'Vélemény rovathoz' hasonló dolgok sem lennének rosszak, illetve interaktív vizekre is lehetne evezni idővel (beszélgetős adás, esetleg a Logoutot súrolva be lehetne vonni valahogy a közösség kiemelkedő tagjait pár adásba).

    Kicsit talán bugyutának tűnhet ez a Youtube-ra való rágyúrás, de szerintem nem hanyagolható téma, nem kerülhető el. Nem egy múló szeszély, tehát okulva azon, hogyan bukott el az utóbbi években számos nagy mammut a feltörekvő cégek javára, még most célszerű beszállni az internetbe', amíg megvan rá a reális esély.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák