Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz erdoke #37 üzenetére

    Hát, ez egy rém gyenge indoklás volt.
    Arról nem is beszélve, hogy ezer dolgot kell telepíteni, hogy alap dolgokat meg tudj csinálni, pl. böngészés, PDF, Office doksik megnézése. Teljesen 20. század fíling.
    Ezerből 2-3 dolgot soroltál fel. Amit simán megtehet az eszköz gyártója is neked, akár Android, akár Win8 kerül rá. A böngészés alapból hülyeség. Az androidos rendszereken pedig szinte mindig van pdf és office nézegető.

    Lassan minden topikot teleszemetelsz ostoba almás összehasonlításokkal, meg van egy olyan érzésem megállapításokkal. Nekem meg van egy olyan érzésem, hogy ha a tablet egyáltalán túléli a hype lecsengését, ott is letarol mindent az Android.

    amin smooth a Real Racing 2 HD vagy az Infinity Blade 2. Kettőnk közül én vagyok a programozó, de le tudom írni, hogy gördülékenyen fut. Ne akarj kockának tűnni, ha csak simán kütyüb.zi vagy.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz erdoke #44 üzenetére

    Szerintem Te nem érted... Nem írtam oda a Win7-et, de beírhattam volna. A laptopomon volt Office nézegető, böngésző (ez minden Win7es készüléken van), pdf olvasó. Szoftvercsomag kérdése... Az IOS talán kernelből olvassa a pdf-et?
    Ezzel együtt is messze vagyunk az ezertől.

    Amúgy nekem egyik Win7 sem produkált soha ilyen dolgokat, biztosan bennem van a hiba.

    #44: Ha te nem tapasztalod, hogy lassú a C-50-en a Win7 (mobil OS után eléülve számomra i5-ön és SSD-n is az), akkor viszont neked bármi megfelelhet. :P Ismét egy irreleváns összehasonlítás. Próbálj meg renderelni az Ipadeden. Akkor rájössz, mi c élhardver és az optimalizáció. És miért butaság a kettőt bármilyen szinten hasonlítani. A végé arról is meg fogsz győzni, hogy az i5 processzornak kisebb a számítási kapacitása.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz erdoke #69 üzenetére

    A beszélgetést Te terelted el abba az irányba, ami neked tetszik. A Laptopos Win7-et hasonlítottad az Ipadhez, amin erre optimalizált iOS van, eszközhöz, felhasználáshoz előkészített szoftverkörnyezettel. A Win7 sosem lett semmire optimalizálva. Általános operációs rendszer, aminek az a rendeltetése, hogy minél több hardveren fusson. Az sem feladata, hogy alapból mindent tartalmazzon. Ugyanakkor lényegesen jobban bővíthető, mint az iOS.

    Továbbra sem értem, miért kell összehasonlítani a szezont a fazonnal, úgy, hogy olyan hátrányokat vonultatsz fel, ami nem is az. Ráadásul továbbra sem látom, mi az az ezer dolog, ami fent van az iPaden, de nincs fent egy arányaiban hasonló árfekvésű notebookon.

    A szoftvert pedig muszáj idekeverni, mert erősen meghatározza, hogy mit hoznak ki az adott vasból, illetve milyen felhasználói élményt kap a delikvens, aki kiadott 1-200e Ft-ot.
    Akkor a delikvens ne felejtse el, mire találták ki az eszközt. Ha Win7-es tabletet vesz, azért teszi, mert olyan programjai lehetnek, minek ez az oprendszer kell. Nem a böngészés vagy a smooth scrolling az elsődleges szempont. Ha androidot vesz, azért teszi, nyitott platform, nincsenek megkötések. Ha azért veszi, mert kütyübuzi, a tévé előtt azon akar örömködni, mennyi fantasztikusan lehet rángatni a pdf-et és a Safarit a kijelzőn, akkor vesz iPadet. Mindjárt ötöt esetleg, és kirakja a twitterre.

    Minden rendszernek megvannak az előnyei, hátrányai. Csak próbáljuk meg őket a helyükön kezelni. Nem sokára jön a google tablet. Kíváncsi vagyok, meddig marad az a 60%. Mintha kicsivel lelépte volna az Androidos telefonok száma az iPhonokat. Pedig az sem olyan smooth. [link]

    Vagy csak nem ad elég feszt az USB 3.0-ra, de azt ki tudom próbálni egy külső tápos hubbal. Ez nem az oprendszer feladata. Valószínűleg nem is amiatt vannak problémáid.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #73 üzenetére

    Ha szeretnél értelmes véleményt elmondani az avataromon kívül, szívesen elolvasom. Ha nem sikerül konstruktívat kihozni, kár beleröfögni.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #75 üzenetére

    Elmondtam, kinek való az IPad véleményem szerint. Ezen felül tud valami pluszt a konkurensekkel szemben? Futnak rajta a Windowsos programok? Nyitott rendszer, mindenféle korlátozás nélkül?

    A mondatomon kívül szerettél volna máshoz is hozzászólni, vagy csak ezt tartottad fontosnak?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #77 üzenetére

    :D
    Fogalmam sincs, honnan feltételezed az ismereteim a véleményem alapján. De mivel másodszorra sem sikerült semmit hozzáfűznöd szakmailag, már amúgy sem veszlek komolyan. Ezért kár volt.

    #80: az itt sorolt példáidról szívesen vennék egy statisztikát, ki használja arra. Hány százalék?

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #84 üzenetére

    Mondhatni, óriási nagy cégnél vagyok informatikus. A cégcsoport teljes létszáma majdnem 20k. A fő profilján a világ legnagyobb cége. A magyar leányvállalatnak vagyok az egyik informatikai vezetője, aminek létszáma szintén több száz fő.
    Láttam már "egy-két" topmanagert. Olyanokat is, akik külföldi egyetemeken tartanak előadásokat fiatalon, 3x évesen. Láttam iPadet is, elvétve talán egyet, ha leveleztek vele ebédszünetben. Ezen kívül szinte soha. Mindenki subnotival rohangál. Mindenki. Most volt nálunk egy tanácsadó cég (szintén nem kicsi), csináltak sok prezentációt. Mind subnotival. Többen voltak, mind subnotival.

    Ezen felül is van nálunk alma. A telefonok jó része alma. Legkevésbé sem vagyok almaellenes. Mivel tudom, hogy az iPhonenak nevezett készülékük az egyik legjobb telefon. szerk.: ugyanakkor egyikkel se lehet úgy telefonálni, mint egy 6303i-vel, pl.
    Azonban azt is tudom, hogy az iPad egy játék. Semmi más. Az iPad arra való, hogy 10 órán át tespedj a fotelban és böngéssz. Ha bírja a szemed. Nem munkaeszköz. Az általad említett felhasználási terület rendkívül szűk, ha egyáltalán kimutathatóan létezik.
    Láttam tableteket kutatómunkáknál, raktárakban, stb. Egyik sem volt iPad. Találd ki, mely OS futott rajta. Azt is megtippelheted, mennyire izgultak a smoothra, a röccenés mentességre.

    Szóval mókás, amikor azt látom, hogy szezont összevetik fazonnal, utána meg az jön, hogy az iPad munkaeszköz.
    Az iPad (de a többi tablet is) elsősorban hype (50%), másodsorban kütyüb.ziság (40%), harmadsorban könnyű levelező, böngésző, PDA eszköz (9%), utolsósorban valódi munkaeszköz (1%). A számok csak tippek, de a környezetemet alapul véve kb így fest.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák