Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz madgie #39 üzenetére

    HDMI-t nem próbáltam még. Normális color management alatt mit értesz?
    Na a hálózattal kapcsolatban valóban vannak kivetnivalók, mondjuk én XP alatt 100x többet szívtam...
    Félreértés ne essék, én nem védeni akarom a Microsoftot, csak ne vegyünk olyan dolgokat a hátrányai közé, amelyről nem tehet vagy alapvetően nem reális elvárás.
    Próbáltam iOS-t és Androidot, azóta még jobban várom a Win8-at...

  • MZperX75

    addikt

    válasz madgie #55 üzenetére

    Ilyesmire gondoltam én is,mi akadálya lenne?
    Hardvare gondolom tudná,(brazos) nyilván csak kis módosításra "pach"-re lenne csak szükség az OSX-en belül....?

    Néhány éve egy Athlon x2 4200+ ra hack-eltük fel a OSX leopard-ot.
    Nem volt egyszerű,de működött,igaz a VGA karit csak emulálva.

    Azért is vetettem fel ezt a dolgot,mert néhány hozzászólásban olvastam a Windows-os aggályaitokat (hú ez nem egyszerű szó :B )

  • MZperX75

    addikt

    válasz madgie #57 üzenetére

    Körültekintően bevásárolt barátom karácsony előtt (I7-2600K+lap+GTX9800 VGA+2db27"moncsi) Hackhintost szeretett volna fél áron.
    Most nem tudom a típusát,de tényleg körültekintően,de még is szívás volt vele,így eladta ,és vett egy ilyet

    I5-2500-12Giga-ram HD6970M 27" 650.000 Ft-ért.

    Stúdió munkára,Fotó-videó-hang.(CoreQ 6600-os konfiget cserélte)
    Nem bajlódott vele,pedig elég jó ért hozzá.

  • MZperX75

    addikt

    válasz madgie #59 üzenetére

    Egy határidős 2millás munka csúszását akadályozta,meg Mac vásárlásával.
    Az általad linkel listából választott,2 programozó és egy számtechbolt segítségével,talán,ha türelmesebb ,vagy több ideje lett volna ,akkor igaz amit írsz.
    De a munkában az idő pénz,nem szeretett volna elesni a munkától 3-4 napot adott esélyt,de nem jött be.
    A kényszer nagy úr,úgy sajnálom,hogy nem volt pénzem,itt a PH-n adott el mindent 65-70%-os áron 3 naposan.

    Most lenne egy jó I7-es egy teljes konfigom(csak GTX9800-al) cirka 180.000Ft-ért(27" monitorral-el együtt) .....

    Osztottam szoroztam egyenlőre Brazos mindenben kielégít,nem egy sebességrekorder,de
    én nem dolgozom rajta.
    (nem utolsósorban egy Phenom2-945-X4-es HD4870 CFX-rendszert cseréltem rá,nem játszom,amit meg néha igen ,az megy E-350-en is.

    (PS-CS3,CS5 retus családi képek,néha tömörítek, kicsomagolok általában filmes állományokat,ritkán az idő másodlagos tényező,viszont a fogyasztás az fontos.
    Film,torrent 24/7 non-stop. 1 éve nem volt leállítva (néha restart)

    Visszatérve ennyit én nem áldoznék,hogy Mac-em legyen,de egy Hackintosba egyszer belevágok.
    Nem hiába,ha valaki kipróbál egy OSX-et ,Windowst nem akar használni,max játékra,oda meg a konzol való,persze ezen is sokaknak megakadna a szeme,de nem érdekel. :U

    Mindenesetre köszönöm kimerítő válaszod :R

    [ Szerkesztve ]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #73 üzenetére

    Ha szeretnél értelmes véleményt elmondani az avataromon kívül, szívesen elolvasom. Ha nem sikerül konstruktívat kihozni, kár beleröfögni.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #75 üzenetére

    Elmondtam, kinek való az IPad véleményem szerint. Ezen felül tud valami pluszt a konkurensekkel szemben? Futnak rajta a Windowsos programok? Nyitott rendszer, mindenféle korlátozás nélkül?

    A mondatomon kívül szerettél volna máshoz is hozzászólni, vagy csak ezt tartottad fontosnak?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #77 üzenetére

    :D
    Fogalmam sincs, honnan feltételezed az ismereteim a véleményem alapján. De mivel másodszorra sem sikerült semmit hozzáfűznöd szakmailag, már amúgy sem veszlek komolyan. Ezért kár volt.

    #80: az itt sorolt példáidról szívesen vennék egy statisztikát, ki használja arra. Hány százalék?

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz madgie #84 üzenetére

    Mondhatni, óriási nagy cégnél vagyok informatikus. A cégcsoport teljes létszáma majdnem 20k. A fő profilján a világ legnagyobb cége. A magyar leányvállalatnak vagyok az egyik informatikai vezetője, aminek létszáma szintén több száz fő.
    Láttam már "egy-két" topmanagert. Olyanokat is, akik külföldi egyetemeken tartanak előadásokat fiatalon, 3x évesen. Láttam iPadet is, elvétve talán egyet, ha leveleztek vele ebédszünetben. Ezen kívül szinte soha. Mindenki subnotival rohangál. Mindenki. Most volt nálunk egy tanácsadó cég (szintén nem kicsi), csináltak sok prezentációt. Mind subnotival. Többen voltak, mind subnotival.

    Ezen felül is van nálunk alma. A telefonok jó része alma. Legkevésbé sem vagyok almaellenes. Mivel tudom, hogy az iPhonenak nevezett készülékük az egyik legjobb telefon. szerk.: ugyanakkor egyikkel se lehet úgy telefonálni, mint egy 6303i-vel, pl.
    Azonban azt is tudom, hogy az iPad egy játék. Semmi más. Az iPad arra való, hogy 10 órán át tespedj a fotelban és böngéssz. Ha bírja a szemed. Nem munkaeszköz. Az általad említett felhasználási terület rendkívül szűk, ha egyáltalán kimutathatóan létezik.
    Láttam tableteket kutatómunkáknál, raktárakban, stb. Egyik sem volt iPad. Találd ki, mely OS futott rajta. Azt is megtippelheted, mennyire izgultak a smoothra, a röccenés mentességre.

    Szóval mókás, amikor azt látom, hogy szezont összevetik fazonnal, utána meg az jön, hogy az iPad munkaeszköz.
    Az iPad (de a többi tablet is) elsősorban hype (50%), másodsorban kütyüb.ziság (40%), harmadsorban könnyű levelező, böngésző, PDA eszköz (9%), utolsósorban valódi munkaeszköz (1%). A számok csak tippek, de a környezetemet alapul véve kb így fest.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • danih

    addikt

    válasz madgie #85 üzenetére

    Tudom, hogy jó dolgokat tud egy tablet, azért is használom (már valahol írtam egy példát, hogyan "mentett meg" amikor egy ajánlaton gyakorlatilag az ügyfél küszöbén kellett változtatni), de ezen a fronton egyelőre droid, viszont nagyon várom már a win8-at, kell már egy kis vérfrissítés az állóvízbe....

  • Béééla

    őstag

    válasz madgie #88 üzenetére

    Azért valljuk be, kedves madgie Kolléga, hogy a zenés slideshow-gyártás inkább messze van az átlagfelhasználástól, mint a céges környezet, már csak a cégek mérete miatt is.
    Megint elérkeztünk oda, hogy egy "fotós célhardver" vs. x86 PC vitája folyik az átlagos használhatóság helyett.

    Na meg ha már slideshowknál és egyebeknél tartunk: ha az ember "rendes" munkát akar kiadni a kezéből, akkor nem egy 10"-os kijelzőn hányja össze a feladatot, mert az kb olyan, mint amikor apuci kislánya MovieMakerben összedob egy munkát.
    Képeket mutogatni? Arra bőven jó, csak akkor meg drágállom.
    Bár nem elképzelhetetlen, hogy hasznosabb helyenként, mint egy "klasszikus" PC.

    Kedves erdoke kolléga!
    Egyrészt kíváncsi vagyok, hogy mi az a temérdek irodai munka, amit meg lehet csinálni iPad-on. (ráadásul akár gyorsabban, mint egér-bill kombóval)
    Egyszerűen nem tudom elképzelni. Maximum az emailezést, doku elolvasását, de hogy egy jelentést legépelj iPad-on vagy csinálj egy prezentációt...

    A másik: nem az x86 talbetektől kell a megváltást várni sem teljesítményben, sem akkuidőben, már csak azért sem, mert az x86 nem épp arról híres, hogy miliwattokat eszegetne csak. De könyörgöm, egy x86-win PC-vel azért jelenleg még mindig nagyságrendekkel több feladatot tudsz ellátni, és valakinek ez sokkal fontosabb annál, hogy mennyit bír az akku, vagy hogy mennyire csilivilin oldja meg.
    Legyen erre egy jó példa: Xen szerverek menedzselése: x86 tabletemen VPN kapcsolaton keresztül máris konzolt kapok minden virtuális gépemhez, és azt csinálok, ami jólesik. iPad-en meg csak azt lehet csinálni a csili-vili programmal, amit SSH-n keresztül is.
    Androidra meg még ennyi sincs, ott csak SSH marad. (mondjuk van RDP, de az semmit se ér, ha lerohadt a VM)

    Nekem ezt jelenti a munka (ami már elrugaszkodik az irodától, mint például a fentebb említett rendszergazdai munkák, de említhetném az autódiagnosztikát is, de nem az 5 eurós blútút állapotkiolvasóra gondolok, hanem a milliós árkategóriájú gyári programokra és kiolvasókra), mert az iroda számomra megint egy külön kategória.
    Aztán ott van még egy jó marék windózos program, aminek közel sincs alternatívája. Sajnos.

    Nem mondom, hogy nem örülnék egy ilyennek, de nem tudnám hasznossá tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz madgie #90 üzenetére

    ebben az otthoni slideshow-gyartosban viszont igazad van, de mi speciel sose talaltuk fontosnak, hogy a sok jpg-bol egy kotott avi legyen, helyette sd kartya be az xbmc-s media centerbe, es az effektet megoldja az xbmc.

    viszont a 10" az nagyobb munkanal lehet keves, de nem a ", sem a felbontas, hanem a monitorok vegett

    nekem nem kell 300" monitor, mert arra ugyis csak egy, max 2 ablak kerul a kihuzassal, inkabb van egy 17" 4:3 es egy 19" 16:9 monitorom, arra viszont mar lehet rendezkedni.
    lehet ebbe belekotni, mert vegtere is elferne ez a full HD mellett az asztal 4 sarkaban, de tovabbra is csak ket oldalra kihuzast tamogat a win7, meg nekem kenyelmesebb tobb, relativ kis felbontasun dolgozni, mint egy hatalmason
    (na meg energiatakarekossag, a tobb monitorbol lekapcsolhatsz, az oriasmonitorbol nem)
    az extracsillioXcsilliard felbontast meg sose ertettem: a retina display, rendben, elerte a szem felbontokepesseget; de tedd oda egy atlag usernek, nem lesz annyival jobb elmeny. az 1024X felbontas ugyan mar tenyleg kicsi, de 10" magassagara nem kell ennek a negyszerese...

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák