Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    Ha te egy C-50 által hajtott Windows tableten akarsz 8-10 órát dolgozni, akkor sok sikert hozzá. 8-10 perc után a hajamat téptem, amikor próbáltam.
    Aki azt hiszi, hogy a 2012-es x86 vas és a Win8 drasztikus változást hoz mind üzemidő, mind sebesség terén, az álomvilágban él. Persze ha bontószökevény hardvert használsz előtte, mást pedig elvből ki se próbálsz, akkor akár jónak is tűnhet.
    Én az irodai jellegű munkám felét el tudom végezni iPaden, és rühellem a másik felét, amikor egy csiga, nyűgös C2D laptoppal kell kínlódnom, mindenre várakozni, mindent bütykölgetni. Ahogy írtam, 12-13 éve használok laptopot (mindig top üzleti modelleket, amiket 2-3 évente cserélnek le), és nyilván nem panaszkodtam, amíg nem vettem a kezembe valamit, amire nem kell várakozni, nem két kiló, és kibír 10-12 óra használatot egy töltéssel. Talán eljut ide a WIntel páros is pár év múlva, de jelenleg inkább kerülöm a PC-t, amikor csak tehetem... És igen, van 2nd gen Core i5 + SSD laptopom is.

    A legjobb aláírás a héten

  • madgie

    titán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    "az iPad arra van, hogy internetezz, facebookozz, meg jatssz,
    a windows pedig munkara. PONT."

    Jajj, még mindig itt tartunk? Kinek mi a munka? Egy slideshow, vagy fotógaléria nem munka? Ezek alá írt aláfestő zene nem munka? Ez utóbbi pont az a kategória, ami fényévekkel egyszerűbb móka iPad-en, mint bármilyen egyszerű, nem midi-cuccokkal teleaggatott PC-n. De a slideshow is tíz perces munka, sokkal-sokkal egyszerűbb összerakni tableten, mint PC-n.

  • madgie

    titán

    válasz Béééla #89 üzenetére

    Szerintem magánemberként közelebb van a slideshow gyártás az átlagfelhasználáshoz, mint hinnéd. Eddig az volt, hogy vagy Movie Makerrel szerencsétlenkedett apuci kislánya, (de a Win7-nél még ez is megszűnt, külön kell letölteni, ha azzal akarsz szórakozni), vagy letorrentezett egy feleslegesen túlbonyolított és marha drága vágóprogramot a netről és hónapokig ostorozta magát, míg kábé olyan slideshow-t vágott össze, mint az iMovie-val most öt perc (!) használat után az iPad-en. Nem véletlen, hogy az iMovie meg az iPhoto úgy fogy ahogy: nagyon olcsó, egyszerű, mégis rettentő jól kezelhető programok. Átlag háztartásban van digitális gép, egy nyaralás/kirándulás után a kicsit kreatívabb purgyé' elszórakozhat egy-egy slide, vagy galériakészítéssel. Tudom, ez nem elég kocka gondolkodásmód, menjen CoD 87-et játszani :DDD

    A 10" kijelzőhöz visszatérve: még tán tíz éve sincs, hogy ugyanilyen átlagfelbontással dolgoztunk (1024*768), de a mostani iPad 2048*1536-os IPS kijelző azért elég jól túlmutat a veérpistike-editon 21.5" Full HD TN+Film-es elterjedt vackokon. Persze ez 10", amaz 21.5... de ha már méretre gyúrunk, akkor miért nem 50" tévén dolgozik mindenki? Ja, hogy számít a nézési távolság is? ;)

    Munkára mutattam példát, én ezt dolgozom, nekünk jó volna a tablet (ha a Hoyától rendelnénk :D)

  • madgie

    titán

    válasz Béééla #91 üzenetére

    Na várjál, egy slideshow lényege nem az, hogy az SD kártyáról sorba nyomja a képeket egy áttűnés effekttel. Sokkal fontosabb, hogy mit, mikor és mennyit mutasson, honnan hová pásztázzon, mennyi idő alatt váltson, stb. Ezeket nem fogja az XBMC magától tudni. Persze ettől elfogadom, hogy egyszeri képnézegetésre tök jól megfelel :)

    Többmonitoros cuccot régebben próbáltam, én nem igazán szerettem, valahogy elfoglalja az egész asztalt, engem zavart. Felbontásból viszont szvsz sosem elég, egy normálisabb telefon már nem áll meg 480*800 pixel alatt, pedig ott is mindenki azt mondta régebben, hogy 320*480 bőven elég mindenre. Tabletnél ugyanezt az ugrást látom most, valaki elsőre észre sem veszi (nem is érdekli), más meg ránéz és egyből kiszúrja, hogy nem szőrösek a betűk, simábban az átmenetek, stb.

Új hozzászólás Aktív témák