Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz radi8tor #8 üzenetére

    acer w500, x86-64 2mag proci, 2 giga ram, de ha neked csak 1 kell, akkor elkuldom, hogy lehet letiltani a memoriabol :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    Jim kollega vedelmere kell kelnem:
    igaz, kicsit eros nyelvezettel, de azt fogalmazta meg, hogy az iPad egy "jatek", a win tablet meg "munka" eszkoz.
    (az android meg nem tudom, hol all ilyen teren)
    az iPad arra van, hogy internetezz, facebookozz, meg jatssz,
    a windows pedig munkara. PONT.
    nekem csak azert esnek ki a droidos es ios-es tabletek, mert nem megy rajtuk sem CAD program, sem normalis jegyzeteloprogram.
    es szerintem nem igenytelenseg, hanem maximum kompromisszum, ha neha megroccen a gep.

    mellesleg pont a minap probaltam ki egy c50es gepet, nekem nem rocogott... pedig a sokat szidott w7 volt rajta

    (amugy tenyleg nem ertem, hogy tudnak egyesek egy soc celhardvert cel-OS-sel osszehasonlitani egy teljesen altalanos rendszerrel...)

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz madgie #88 üzenetére

    Azért valljuk be, kedves madgie Kolléga, hogy a zenés slideshow-gyártás inkább messze van az átlagfelhasználástól, mint a céges környezet, már csak a cégek mérete miatt is.
    Megint elérkeztünk oda, hogy egy "fotós célhardver" vs. x86 PC vitája folyik az átlagos használhatóság helyett.

    Na meg ha már slideshowknál és egyebeknél tartunk: ha az ember "rendes" munkát akar kiadni a kezéből, akkor nem egy 10"-os kijelzőn hányja össze a feladatot, mert az kb olyan, mint amikor apuci kislánya MovieMakerben összedob egy munkát.
    Képeket mutogatni? Arra bőven jó, csak akkor meg drágállom.
    Bár nem elképzelhetetlen, hogy hasznosabb helyenként, mint egy "klasszikus" PC.

    Kedves erdoke kolléga!
    Egyrészt kíváncsi vagyok, hogy mi az a temérdek irodai munka, amit meg lehet csinálni iPad-on. (ráadásul akár gyorsabban, mint egér-bill kombóval)
    Egyszerűen nem tudom elképzelni. Maximum az emailezést, doku elolvasását, de hogy egy jelentést legépelj iPad-on vagy csinálj egy prezentációt...

    A másik: nem az x86 talbetektől kell a megváltást várni sem teljesítményben, sem akkuidőben, már csak azért sem, mert az x86 nem épp arról híres, hogy miliwattokat eszegetne csak. De könyörgöm, egy x86-win PC-vel azért jelenleg még mindig nagyságrendekkel több feladatot tudsz ellátni, és valakinek ez sokkal fontosabb annál, hogy mennyit bír az akku, vagy hogy mennyire csilivilin oldja meg.
    Legyen erre egy jó példa: Xen szerverek menedzselése: x86 tabletemen VPN kapcsolaton keresztül máris konzolt kapok minden virtuális gépemhez, és azt csinálok, ami jólesik. iPad-en meg csak azt lehet csinálni a csili-vili programmal, amit SSH-n keresztül is.
    Androidra meg még ennyi sincs, ott csak SSH marad. (mondjuk van RDP, de az semmit se ér, ha lerohadt a VM)

    Nekem ezt jelenti a munka (ami már elrugaszkodik az irodától, mint például a fentebb említett rendszergazdai munkák, de említhetném az autódiagnosztikát is, de nem az 5 eurós blútút állapotkiolvasóra gondolok, hanem a milliós árkategóriájú gyári programokra és kiolvasókra), mert az iroda számomra megint egy külön kategória.
    Aztán ott van még egy jó marék windózos program, aminek közel sincs alternatívája. Sajnos.

    Nem mondom, hogy nem örülnék egy ilyennek, de nem tudnám hasznossá tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz madgie #90 üzenetére

    ebben az otthoni slideshow-gyartosban viszont igazad van, de mi speciel sose talaltuk fontosnak, hogy a sok jpg-bol egy kotott avi legyen, helyette sd kartya be az xbmc-s media centerbe, es az effektet megoldja az xbmc.

    viszont a 10" az nagyobb munkanal lehet keves, de nem a ", sem a felbontas, hanem a monitorok vegett

    nekem nem kell 300" monitor, mert arra ugyis csak egy, max 2 ablak kerul a kihuzassal, inkabb van egy 17" 4:3 es egy 19" 16:9 monitorom, arra viszont mar lehet rendezkedni.
    lehet ebbe belekotni, mert vegtere is elferne ez a full HD mellett az asztal 4 sarkaban, de tovabbra is csak ket oldalra kihuzast tamogat a win7, meg nekem kenyelmesebb tobb, relativ kis felbontasun dolgozni, mint egy hatalmason
    (na meg energiatakarekossag, a tobb monitorbol lekapcsolhatsz, az oriasmonitorbol nem)
    az extracsillioXcsilliard felbontast meg sose ertettem: a retina display, rendben, elerte a szem felbontokepesseget; de tedd oda egy atlag usernek, nem lesz annyival jobb elmeny. az 1024X felbontas ugyan mar tenyleg kicsi, de 10" magassagara nem kell ennek a negyszerese...

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák