Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kikikirly

    senior tag

    válasz flash- #441 üzenetére

    Várd még ki,időbe telik,nem 5 parc alatt fog beállni mindenki a Mantle mögé,főleg hogy a videó kártya piac nagyobb szeletét az Nvidia birtokolja.Az új Star Wars Battlefront,új Need For Speed is, is Manntle lessz,sőt az összes Frostbite 3-as játék!Az új star wars és nedd for speed szerintem ad majd egy löketet a dolognak.Vedd figyelembe hogy a konzolokon is könnyedén futna a Mantle.Nvidiánál 2 dolgot szoktak felhozni:mivel több az Nvida több játékot szponzorál mint az AMD a játékok nagyobb része Nvidián jobban fut,és ott a hülye Phyzix a külön fizikai motorjuk,ami ugyebár a konzolokon nem működik csak Pc-n és ott is csak az Nvidia kártyákon,ráadásul eszi is az FPS-t.Tekintve hogy a játékoknak van saját fizikai motorja, ki fog szerinted igazán látványos effektekteket írni Phyzikszben amikor az csak a pc piac egy részén működik,konzolon egyáltalán nem,ráadásul némi errőforrásigénye is van,tehát most 2015-ben egy GTX660 teljesítményét nem elhanagolható mértékben csökkenti.Talán a 2 Borderlancot leszámítva egy játékban sem hozott be semmi extrát,pl.Batman:Arkham originsben repkedő ujságpapírokat,egy ilyen vacaknak a fejlesztésére pazarolják a vásárlóik pénzét,pedig jó drágák a kártyáik,vagy ott a Far Cry 4 besüt a faágak(tudom ez nem a Phyziksz része,hanem külön fejlesztesük) között a napsugár,hát basszameg ott a Forest már abba is csoda szép a naplemente/napfelkelte, kurvára meg tudok lenni egy ilyen plussz effekt nélkül ,tudod én most váltottam GTX780-ról R9 290X-re 2 okból:a 780 még a DX12 asszinkron Comput-ját sem támogatja(csak a 900-as széria tehát 960-tól felfelé támogatja az Nvidia),pedig az is jelentős teljesítménynövekedést okoz,a másik pedig a Mantle api volt!Na a Mantle kicsit többet tud a mint a Phyzix,és ráadásul a konzolokon is működik,tehát a piac mérete mellette van ,és szebb grafikát ,jobb fizikát nyújt teljesítménynövekedés mellett!!Hatalmas különbség!Szóval én szerintem lesz ebből valami, a fejlődésnek semmi sem szabhat határt, szerintem ezt a kapitalizmusban már megtapasztalhattuk,és ez egy pozitív fejlődési irány,remélem elterjed!

Új hozzászólás Aktív témák