Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Basszus, minek egy ebook olvasóba érintőkijelző??
    Feleslegesen bonyolítják túl már ezeket is..

    Nekem a szívem kiválasztottja egy kindle 3 wifi+3g, amivel egész Európában ingyen lehet 3g-n keresztül netezni az amazonnak köszönhetően.

    Minden magyar, aki megrendelte usa-ból azt írta, hogy amazon vállalja át az áfát és a vámot a készülékre jelenleg, szóval csak annyiba kerül, mint amennyi ki van írva.
    Mennyi is az?

    Sima kindle 3 wifi--> 139+21$ (kb 32k)
    kindle 3g+wifi korlátlan 3g használattal külföldön és itthon--> 189+21$ (kb 42k)

    És akkor jönnek nekem az érintőkijelzővel... :W

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz joysefke #7 üzenetére

    Azért szerintem a kindle már elfogadható áron van:)

    Rendeltem is egyet magamnak.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz floatr #11 üzenetére

    Elolvastad amit írtam, vagy csak a betűket nézted?
    A szerinted 40k, az bizony 32k, illetve 42 a 3g-s.

    Hivatalosan, amazontól megrendelve, garanciával (igen, keress rá neten, voltak már garis problémák kindle 3-al, amazon cserélte szó nélkül) kerül ennyibe (+21$ szállításra), más költség nincs!

    Nem kell trükközni semmit, és jogilag is minden rendben van.

    Tessék, itt is lehet erről olvasni.

    Amúgy a magyar kínálat is nagyon rendben van, tessék csak utána keresni neten!

    De szerintem, mivel közeledik a karácsony, és ez egy elég jó ár, és sokakat érdekelhet, csak nem tudják, hogy van ennyiért és mi a menete.
    Kéne ebből csinálni szerintem egy cikket!:)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz ollie #21 üzenetére

    Ha az usa verziót kéred, akkor van benne power adapter, de csak usa (kb párszáz forint rá az átalakító), ha az eu verziót, akkor az kimarad belőle, de az usb kábel benne van, amivel lehet tölteni, hozzá bmilyen usb-hálózati csatalakozó jó, vagy akár csak számitógépról is lehet tölteni.

    floatr: írtam azt is: nemzetközi szállítás ups-el (3-4nap alatt itt van, volt akinek hamarabb is): 21$ egységesen, tehát kb 4200ft.
    Az árakat, amiket kiírtam, azokban már benne van a szállítási díj!
    A gari részt se olvastad végig rendesen, mert akinek hibája volt ingyen cserélték (szállítással együtt).
    De ha kéne fizetni egy visszaküldést (21$), gondolom még úgy is megérné a dolog, és olcsóbb, mint a t.
    Nem is a hivatalos amazon kínálatot kell nézni, hanem a hivatalos magyar ebook forrásokat, mert nagyon sok van belőle, ingyenesből és fizetősből is.
    Angolra meg ott az amazon.

    Amúgy itt egy beszámoló vki olyantól, akinek már hibásodott meg:
    Sziasztok!

    Dworkyll kérdezte még régebben, hogy van-e vmi negatív tapasztalat a megjelenítéssel. Nekem most lett.

    Október végén vettem Kindle 3 Wifi-t és meg is voltam elégedve vele a mai napig, 3 könyvet lenyomtam rajta, saját konverziók, kitanultam calibre-t meg amit az ember tehet, hogy minél élvezetesebb legyen az olvasás. Ma viszont előkapom a buszon és a képernyő bekapcsolt! állapotban rss könyv olvasásánál állva kifagyott, nyomkodtam mindent, nem reagált. Mire hazaértem máshol volt a menüben és már reagált mindenre. De! A képek, a képernyővédő képek, a könyvekben található képek megjelenítése gallyra ment. Lásd itt:

    img827.imageshack.us/i/img2340.png/
    img201.imageshack.us/i/img2341.png/
    img201.imageshack.us/i/img2339.png/
    img821.imageshack.us/i/img2338.png/

    Az a fura, hogy a képek teljesen jól megjelennek egy pillanatra a képfrissítés után (nem alt+g), persze miután elmegyek a kép silány állapotáról. Pl: kikapcsolt állapotban a fenti kép látszik, bekapcsolom és egy pillanatra oldalfrissítéskor, mikor lemossa az aktuális nézetet, látom a fenti képet "rendesen".

    Próbáltam mindent, restart settings menuből, az úgynevezett hardreset 15mp-el, factory default, fullratöltés után ezeket megint. Softwareupdate 3.0.2-ről 3.0.3-ra. Semmi sem segített.

    Írtam is szépen amazonnak, majd ők írnak, hogy sorry, hívjam fel őket és realtime megoldjuk. Szuper, majd innen telefonálgatok USAba... Gyorsan voip progi le, ingyenes hívás USAba belő, indít. Mondom mi a baj, csóka érti és már kezdené, hogy mi van mikor megszakad a vonal. Najó, céges mobilt beáldozom, rájuk csörgök, vki felveszi kéri az emailem, már mondom is, céges mobil szétkapcsol. Eközben bekapcsolom a saját mobilom, amin közbe volt egy nem fogadott hívás, kitől ha nem az amazontól:) (Ugye hivatalosan Magyarországra nem lehet visszahívást kérni Support ügyben.) Újra felhívom őket mobilról, még mindig céges, emberünk felveszi és már mondja is, hogy vele beszéltem az előbb. Ezt hogy csinálták:D

    A lényeg, a cucc elmondások szerint valszeg softwarehibás?! és küldenek helyette egy másikat, csak az olvasót minden kieg, töltő, cuccos nélkül. Emailben kaptam UPS címkét, amit kinyomtatva ingyen! küldhetem vissza USAba a "broken Kindle"-t. Azér még a vámmal nem vagyok tisztában...

    A történet dióhéjban ennyi. Kíváncsian várom a következő darabot, mert be kell vmikor fejeznem a *****-t:)
    annyit tennék hozzá az anyagi oldalához, hogy a hibás kindle árát visszatérítik (ez kb 159dollár szállítással) arra a bankkártyára, amivel vettem és közben meg le is terhelik a számlám ugyanennyivel a csere kindle miatt. Nem virtuálisan, ténylegesen. Most jött email, hogy nincs pénz kártyán és nem tudnak pénzt leemelni. Amazonon a csere kindle, mint tényleges rendelés jelenik meg. Majd holnap rakok rá pénzt és beljebb vagyok.

    moma: webkit alapú böngészés, korlátlan ugyebár, de azt mondják, hogy nem vmi gyors, főleg a cucc procija miatt.
    Arra szerintem bőven elég, hogy külföldön vki megnézze a leveleit anélkül, hogy rámenne a fél gatyája a roamingra.

    Elvileg van benne ilyen opció, és fb-re is ki lehet küldeni.

    Elvileg nekem még kell másfél hét a pénz összegyűjtéséhez, de mindképpen december előtt akarok rendelni, mielőtt a karácsonyi roham jönne:)

    Addig is itt egy teszt.

    Szerintem ez eddig a piacon lévő legolcsóbb és legkorrektebb olvasó.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz daninet #32 üzenetére

    Jó, hát bezúzás ellen egyik gari sem véd :D

    Viszont én már ki is néztem ebay-en hozzá egy könyvszerű tartót.

    A gyári amazonos lenne jó, beépített usb lámpával, csak az meg baromi drága..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sakab #35 üzenetére

    Nincs tiltva, fel lett oldva, csak az a hátulütője, hogy lassú.
    Viszont ha külföldön vagy, kit érdekel, ha ingyen van.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sakab #37 üzenetére

    Amúgy az a nook, amin megy az android, az nem 38k, csak szólok.
    Arról nem is beszélve, hogy egyik nook se einkes, hanem az egyik tft, a másik lcd.
    Az alső színes rész a régebbi nookon szerintem szánalmas, és semmire sem használható.
    Az ehhez tartozó üzemidőkról meg ne is beszéljünk, kindle akár 1 hónapig is bírja egy töltéssel.

    Olvasni rendesen, szemkifolyás nélkül csak einken lehet.

    Érintőkijelzőt továbbra is feleslegesnek tartom ebook olvasón.

    Ja és a legfontosabb: nookot azt hiszem hivatalosan nem lehet ide rendelni, kindle-t meg igen.

    Amúgy nook teszt itt.

    Amúgy ha rendes wifi+3g+érintőkijelző+android+tft-re van szükséged, böngészési lehetőséggel, akkor nézz körbe ebay-en, vannak 10.2"es tabletek 1ghz-s procival.

    De egy ebook olvasó nem erre való.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sakab #40 üzenetére

    Jó, de te androidos nookról beszéltél 38k-ért, annyiért meg nincs :)

    Amúgy szerintem élőben kéne megnézned egyet, mert tft és eink ég és föld, ha hosszútávú olvasásról van szó.

    A hivatalos gariról nem is beszélve..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sakab #43 üzenetére

    Szerintem igen.

    A sima nook, annak lent van egy kis csíkja, és nem eink a fő kijelző rész.
    A teljesen színes az lcd és arra megy az android, de kb semmi értelme, mert lassú :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Sakab #49 üzenetére

    Itt a vége felé egymás mellett van a nook és a kindle :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák