Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Ijk #18 üzenetére

    "Hiába a 4k meg HDR ha nincs kellő bitráta"

    Jó és hány ilyet láttál? :D Amúgy Netflixen úgy vettem észre vagy HDR vagy UHD van. Főleg UHD. A kettő együtt szerintem soha (illetve nem láttam még olyat).

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Ijk #18 üzenetére

    "Ráadásul streamnek megvan az a hátránya ha nincs net akkor nincs filmezés."
    Mindenki gondolja át, az utóbbi időben mikor hagyott ki a nete. Előfordulhat, de ez nem egy erős érv a stream ellen.

    Amúgy is egy korrekt 30-40mb/s-os bitrátát egyelőre nagyon kevés helyen lenne képes a netkapcsolat kiszolgálni.
    Ez már inkább korlátozó tényező. Sok helyen valóban nem elérhető normális áron ennyi, főleg nem, ami stabilan hozza is ezt.
    Nem tudom, a streamszolgáltatók mennyire bufferelnek, de gyanítom elég keveset.

    (#19) Gabesz87: Nem csak a német-magyar áfa különbözetét? 19% vs. 27%.
    Úgy 66e Ft körül lesz a vége.

    szerk: látom, (#22) djnice is írta közben.

    (#24) gerii: ezt olvastam én is. Az említett 150 filmhez képest ez csak kb. 30. Ill. hátránya, hogy nem legális. Annak persze jól jöhet, aki megveszi a lemezt, majd nem akar a koronggal vackolódni.
    (bár a program annyiba kerül, mint a linkelt lejátszó :) )

    (#27) komi77: szerintem a polgárpukkasztás már a félmillás lejátszónál megvolt, nem a bakelitgyűjtés az :)
    Az a fajta gyűjtőszenvedély, ami benned megvan, igen költséges. Ehhez NAGYON kell szeretni a filmeket és a gyűjtést.
    A többségnek elég lenne az online téka is. Aki pedig nem elégszik meg a streamszolgáltatók alacsony bitrátájával, annak jó lenne egy játékokhoz hasonló online store, ahol rendes minőségben, de digitálisan birtokolhatnád. - ahogy többen is említették.
    Nem mindenkinek kell a fizikai lemez birtoklása, de az anyag birtoklása ill. megfelelő minőség meg kell. A többség a játékoknál is át tudott állni.
    Érdekes, a játékos piacra meg mostanában kezd betörni az előfizetős modell, szóval egymástól veszik át.

    (#41) kisza25: ő megveszi a lemezt, a többiek meg szívesen streamelnék jó minőségben vagy töltenék le az online tékából/store-ból.

Új hozzászólás Aktív témák