Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Everman #131 üzenetére

    Szerintem tisztázzuk: az összes gazdasági és technológiai mértékadó lap azt írta meg, hogy a Samsung Galaxy 10.1-re értékesítési és marketing tilalom van. Ha nagyon akarják (és akarták), akkor a marketing tilalmat ráhúzhatják egy kiállításon való megjelentetésre, ami elég faramuci, nemzetközi premierről lévén szó. Ha nagyon akarják, akkor egyetlen nap alatt kiterjeszthetik a 10.1 tiltását a 7.7-re, ami szintén kissé húzós, mert sanszosan ezt tényleg nem foghatta a kezébe semmiféle düsseldorfi bíróság, de a kijelzőméret is masszívan eltér. Itt már kicsit hard lesz a hasonlatosságot megvédeni észérvek alapján.

    Ezért azt gondolom, hogy azok a kijelentéseid, amelyeket a #10-es és #47es hozzászólásban tettél egyrészt félrevezetőek, másrészt hangulatkeltőek, harmadrészt bicskanyitogatóak. Kijelentesz dolgokat sokszor, amelyeknek csak korlátozott valóságalapjuk van, és utána foggal-körömmel ragaszkodsz ehhez akkor is, ha bebizonyosodik az ellenkezője.

    És az off témára reagálva: kérlek vedd észre, hogy az összes hírünk és cikkünk (tehát az official anyagok) mind igyekeznek tényszerűek maradni. Ettől függetlenül lehet az egyes szerkesztőknek saját véleményük, amelynek hangot is adhatnak. Jelen esetben ráadásul a saját, személyes véleményem egy árva szóval sem emlékezik meg az Apple szerepéről, pusztán azt bátorkodtam megjegyezni, hogy ez a tiltás-saga egyszerűen röhejes, indokolatlan és nem túl megalapozott főleg úgy, hogy kizárólag a Samsung ellen él, amely merő véletlenségből az Apple legerősebb ellenfele a tablet piacon, de így is jócskán lemaradva. Ez szerintem gáz, ciki, és ennél még nagyobb gáz és ciki, ha erre még valaki (esetünkben te) rátromfol úgy, hogy az Apple-t védi kéretlenül, holott itt kivételesen nem az Apple és a Samsung meccséről van szó, bár az Apple pattogott addig, amíg ez lett belőle, köszönjük.
    Ugyanakkor azt is látnod kéne, hogy a Mobilarena és az Apple viszonya alapvetően egy teljesen normális viszony. Nyilván nekünk nem az Apple Inc-vel van kapcsolatunk, hanem a PR ügynökséggel (Morpho) és az egyik APR-re (Starking), de mindkét kapcsolat abszolút kiegyensúlyozott és normális, ráadásul bevételünk is származik belőle. Ilyen szempontból nem különb partner, mint mondjuk egy Samsung, akikkel tényleg jó a viszony és hajlandóak közvetlenül is kommunikálni felénk (ellentétben az Apple-lel, aki az egyetlen ilyen cég). Ebből is származik bevételünk. Most már tényleg abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy konkrétan a piac szinte összes létező kisebb és nagyobb szereplőjével van valamiféle megállapodásunk, így még ha valaki nagyon küzd, akkor sem tudja ránksütni, hogy a hirdetési bevételek miatt egyik, vagy másik irányba elfogultak vagyunk. Nyilván az fájni fog nekünk, ha az Apple minden Samsung terméket kitilt, mert elveszíthetünk egy hirdetőt, de fordítva is ez lenne a helyzet. Nekünk most kvázi minden pereskedés fáj, hiszen bárki is nyer bárki ellen, az nálunk okozhat bevételkiesést (egyelőre a Motorola kivétel, mivel nincs hazai képviselete, ennek ellenére nem mondhatnám, hogy a Motorola készülékeket megaláznánk:-)).

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Tomkaa

    tag

    válasz Everman #142 üzenetére

    Üdv!
    ""De ezzel csak azt fogják elérni, hogy a jól megtermelt renomé be fog dőlni."

    Ez persze nem igaz."- ne is haragudj de nincs igazad szerintem!

    Egyrészt az emberek tudnak azért a perekről..samu vs apple folyik már a csapból is lassan!
    Én telefonvásárlás előtt pl rengeteg olvastam ezekről. A környezetemben lévő emberek is eléggé képben vannak/voltak és sztem leszenk is mert aki egyszer beleolvasott ebbe az végig fogja követni. Hidd el diszkrimináló hatása van ezeknek a híreknek magára a cégre nézve.
    "Az Apple képes újra és újra megújulni és valamivel meglepni a piacot, amit a többiek aztán szolgai módon elkezdenek másolni és ahogy írod csiszolgatni, jobbítani, hogy kihozzák az éppen aktuális iPhone/iPad stb. gyilkos eszközüket. Teszik mindezt a hónaljszagú erőlködést, ahelyett, hogy saját úton járva egyedit alkotnának."---- ne viccelj már ott is csak emberek dolgoznak! Amit megvalósítottak az fejlesztés / innováció, ami már elkezdődött annak a továbbfejlesztése! Így fejlődik az emberiség és a technológia!

    A stílusról meg mindent leírt: (#117) Dottore -ezzel nagyon egyet értek rá kellene már erre ébredni a "nagyoknak is "

    Minden tiszteletem az Apple-é! Leírom én sgs 2 tulaj vagyok, De az apple termékek szerintem tényleg becsülendők! Viszont a pereskedéseiknek hála olyan ellentéteket szítanak a felhasználó társadalomban hogy az valami eszméletlen! Sajnos ez a topic is ide torkollik már:(

  • Everman

    addikt

    válasz Bog #151 üzenetére

    "Ezért azt gondolom, hogy azok a kijelentéseid, amelyeket a #10-es és #47es hozzászólásban tettél egyrészt félrevezetőek, másrészt hangulatkeltőek, harmadrészt bicskanyitogatóak."

    Az ott tett kijelentések nem hangulatkeltési szándékkal születtek.

    "Kijelentesz dolgokat sokszor, amelyeknek csak korlátozott valóságalapjuk van, és utána foggal-körömmel ragaszkodsz ehhez akkor is, ha bebizonyosodik az ellenkezője."

    A pontos valóságról te magad sem tudhatsz többet mint mi. Az viszont, amire már előzőleg is utaltam, hogy az első pillanattól felmatricázták a készüléket csak arra utal, hogy a Samsung pontosan tudta, hogy hiba van a kréta körül, annak ellenére, hogy csak a 10.1-esre szólt előzőleg a tiltás. Valószínűsítem a bíróság nem 1 nap alatt hozott döntést és már előzőleg bekérték a készüléket és a Samsung képviselőjét meghallgatásra.

    Az meg, hogy bárminek bebizonyosodott volna az ellenkezője, messze nem igaz, már csak azért is mert részleges hírzárlat van a történtekről, csak arra a pár soros hivatalos nyilatkozatra lehet támaszkodni, amit a Samsung kiadott, az meg nem ad támpontot az előzményekre.

    ---

    "Ettől függetlenül lehet az egyes szerkesztőknek saját véleményük, amelynek hangot is adhatnak."

    Ezt te is tudod, hogy nem lehetséges/hiteles. Mindig ott lebeg a háttérben, hogy ezt milyen indíttatásból teszed. Jó ideig domináns volt a Samsung logó az oldalon (még ha most véget is ért ez a kampány), ez mindenkiben nyomot hagy, aki kicsit is követi az itteni cikkeket, teszteket, videókat. Ha ezután bármilyen hírrel kapcsolatban a Samsung mellett érvelsz, akkor teljesen mindegy, hogy ezt miért teszed, nem leszel teljesen hiteles az olvasó szemében.

    "pusztán azt bátorkodtam megjegyezni, hogy ez a tiltás-saga egyszerűen röhejes, indokolatlan"

    Ezzel kapcsolatban nincs is vita köztünk, adott készülék kitiltása egyes piacokról nem jó megoldás szerintem sem (de mint feljebb utaltam rá, más piacon is jelen van, nincs új a nap alatt, no meg bár nem az oviban vagyunk, de a Samsung kezdeményezett ilyen lépéseket először).
    Az más történet, hogy indokoltnak érzem azt, hogy az Apple fellépett a másolás ellen. Nem egy esetben és nem egy termékkel szemben merült fel a gyanú, hogy ez megtörtént.

    " rátromfol úgy, hogy az Apple-t védi kéretlenül, holott itt kivételesen nem az Apple és a Samsung meccséről van szó"

    Mintha valami hasonlít írtam volna én is az általad kifogásolt #10-es hozzászólásban, de valamiért az előtt és utána sem reagáltál az oktalan sárdobálásra. Ami fura, mert kifogásolod azt, ha valaki védi, de a hallgatásoddal bátorítod azt aki szidja, pedig elismered, hogy jelenleg nem az Apple a kezdeményező. Ez eléggé kettős mérce szerintem.

    "Nyilván az fájni fog nekünk, ha az Apple minden Samsung terméket kitilt, mert elveszíthetünk egy hirdető"

    Mindketten tudjuk, hogy ez nem fog megtörténni és gyaníthatóan az Apple-nek sem ez a célja, hisz ebből nekik nem származna hasznuk. A többi Androidos gyártót segítené inkább előnyhöz, ami nem hinném, hogy feltett szándékuk :)

    [ Szerkesztve ]

  • AusWolf

    őstag

    Nem csak a Samsung németországi eladásait, hanem az Apple hírnevét is csorbítja az ügy. Mondjuk személy szerint az Apple-t eddig is egy utolsó szemét cégnek tartottam (nem a termékei miatt).

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • Gadgetfun

    tag

    válasz Scoobyka #145 üzenetére

    A Ford T-model nem a legjobb példa, mert szinte semmiben nem egyezik a kezelése a mai autóéval, ha beülnél egybe, el sem tudnád indítani :D
    Amúgy meg lehet, hogy "csapból is folyik" de nemrég hét Apple termék tulajdonos barátomat is megkérdeztem mit szólnak a perekhez. Hat nem is hallott róla, egy igen de őt meg nem érdekelte. Nem mindenki tech-buzi mint mi, a való világban az átlagfelhasználót ez az egész cseppet sem érdekli, megveszi használja és kész.

    "Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

  • Pete55555

    addikt

    válasz qpwoeiruty #154 üzenetére

    Abból azt hozná ki, hogy a Samsung elraboltatta Jobs, meg Cook összes családtagját, és rákényszerítette őket, hogy ezt nyilatkozzák. :DD

    (#151) Bog:Most már tényleg abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy konkrétan a piac szinte összes létező kisebb és nagyobb szereplőjével van valamiféle megállapodásunk
    Meg is látszik az egész MA oldalon, csak így tovább srácok :C :R

    (#153) Everman: Igen, felmatricázták a terméket, mert gondolták, hogy baj lehet belőle, de szerintem remélték, hogy így majd nem köt bele a bíróság, és ottmaradhat a kiállításon a termék, de csak nem tetszett nekik. Kiváncsi vagyok, mi lett volna, ha ezt máshol mutatják be, mondjuk angliában. Akkor mit csinált volna a düsseldorfi sufni bíróság?
    Az meg a másik dolog, amit Bog írt, és ha jól emlékszem, én is leírtam már valahol, hogy ennyi erővel majdnem minden táblagép gyártót perelhetne, de neki éppen a legnagyobb riválisát kell, ami egyébként nettó hülyeség, mert az iPad nagyságrendekkel előrébb van az eladásokban.
    Azzal meg, hogy azt írod, hogy az apple felhasználók, nem olvasnak szakmai oldalakat, fórumokat, stb, kb lehülyézed őket. Főleg a fanboyok akik árgus szemekkel figyelik az istenített Apple cég minden lépését. Aki ilyen terméket vesz, és most főleg a táblákra gondolok, igencsak utánaolvas a dolgoknak, mielőtt kilökne 120-180 e Ft-ot.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • otoaak

    tag

    válasz Everman #158 üzenetére

    Fejtsd mar ki lecci ezt a pofatlan masolas dolgot. GT 10.1-rol irom ezt most es direkt elkertem a munkatarsam ipad2-et es nem igazan ertem/latom melyik az a resz amelyik az ipad 2-on is ugyan olyan lenne mint nalam.

    A kava sotetebb es vekonyabb, a tabon nincsen egy fizikai gomb sem. Teljesen mas a GT10.1 kijelzoje ami ranezesre is nagyobb, a bejelentkezo kep es az alkalmazas menu is tok mas, a hatlap teljesen egyedi. A tab vekonyabb es konnyebb, a kijelzo egy samu altal fejlesztett spec tft ami 10%-al nagyobb fenyerovel megy es kevesebbet fogyaszt mint az ips kb. gyakorlatilag mindenben mas es a legtobb dologban jobb mint az ipad 2 en ezert is valasztottam ezt. Nekem a hasonlosag abszolut nem evidens a top kategorias androidos tabletek valoban hasonlitanak egymashoz, foleg a hardvert illetoen de meg ott sem igazan lehet koppintasokrol beszelni egyszeruen beleteszik a legjobbat mindenbol amit tudnak.

    Szoval magyarazza el mar nekem valaki melyik az a resze a tabomnak ami tok olyan mint itt mellette az ipad2-n mert en kb. fel oraja taperolom oket de nem talaltam meg.

    SG Note Pro P900

  • Pete55555

    addikt

    válasz otoaak #182 üzenetére

    Téglalap alakú, és kijelző van rajta, körülötte kávával, és a 4 sarka le van kerekítve.
    Az apple szerint ezeket másolták :W :W :W :W :W

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • otoaak

    tag

    Szamomra egyebkent a legjobb bizonyitek arra mennyire nem hasonkit a ket keszulek egymasra az volt mikor az ipad2-ot megvettuk a munkatarsamnak. Nalam volt a tab mikor bementunk az atlantai aple store-ba es kapasbol vagta mindenki akivel beszeltunk bent, hogy nekem nem ipad-em van. Kaptam persze hideget meg meleget is foleg mikor a hatlapon meglattak a samsung feliratot de a tobbseg leginkabb azt irigyelte, hogy a tab vekonyabb mindenesetre az fel sem merult senkiben, hogy ez ipad lenne, nem tudtak ranezesre micsoda de azt igen, hogy nem ipad.

    SG Note Pro P900

  • otoaak

    tag

    válasz Pete55555 #183 üzenetére

    Az ipad kvazi negyzet ami ugyan teglalap de azert nem a hagyomanyos ertelemben a lekerekites meg tok mas mert a tab szele oldalrol is lekerekitett nem csak a sarkok es nem eles mint az ipad, meg persze az iv sem egyforma de kort mondjuk meg reszleteiben is eleg nehez olyat csinalni ami nem hasonlit egy masik korre...

    SG Note Pro P900

  • Xero

    nagyúr

    Még mindíg nem sikerül felfogni a dolgokat...

    Az Apple azt a piacot védi foggal körömmel amit ő maga teremtett meg. Egy aranytojást tojó tyúkot már elvitt előle a Microsoft 85-ben. Hülyék lennének ezt is átnyújtani másoknak.

    Az iPhone-al is valamelyest új piaci réteget hoztak létre, ami után ment a teljes ipar 2-3 éven belül.

    Tessék már megérteni, hogy nem azzal van itt a legnagyobb probléma, hogy 75%-os copy/paste-el dolgozik a Samsung, hanem azzal, hogy egy olyan marketing hullámot lovagol meg, amiben az Apple-nek $ milliói vannak.
    Az Apple sem szeretet szolgálat, a részvényesek lépnének az igazgató tanács tökére először, ha nem tennének meg minden lehetséges dolgot azokkal szemben akik az ő pénzükből akarnak meggazdagodni.

    Nyilván azt fogják betámadni peres úton is, akin a legkönnyebb fogást találni, és a leginkább veszélyes rájuk.

    Ha anno nincsen iPad, akkor bizony a büdös életben nem lett volna Android alapú tablet piac sem.

  • Blyan

    félisten

    válasz Xero #190 üzenetére

    Ha anno nincsen iPad, akkor bizony a büdös életben nem lett volna Android alapú tablet piac sem.

    Ahogyan valszeg Android alapú okostelefon (és az ezt meglovagoló hype sem, mert akárki akármit mond, jelenleg az Android körül van a legnagyobb hype) se nagyon, legalább is nem a Google-tól. Ezt sokan elfelejtik, vagy csak nem is tudnak róla.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • otoaak

    tag

    válasz Xero #190 üzenetére

    Azt kene felfogni, hogy a piac nem valakie es ez alol az uj teruletek sem jelentenek kivetelt. Es abszolut nem elfogadhato, ha valaki piacot probalja szet...ni ahelyett, hogy fejlesztesekkel/uj termekekkel probalna a poziciojat megtartani.

    SG Note Pro P900

  • Blyan

    félisten

    válasz otoaak #193 üzenetére

    Ez nagy igazság, és remélhetőleg minél előbb végetér ez. Semelyikünknek nem jó (legyen az bármelyik platform elkötelezettje), hogy kizárólag pereskedés folyik már szinte, ebben a Guglis fickónak nagyon igaza volt.

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • Pete55555

    addikt

    válasz Xero #190 üzenetére

    Még mindíg nem sikerül felfogni a dolgokat...
    Az Apple azért (is-de főleg azért) pereli a samsungot, mert olcsóbban akar alkatrészhez jutni.

    "Nyilván azt fogják betámadni peres úton is, akin a legkönnyebb fogást találni, és a leginkább veszélyes rájuk."
    Nyilván azt fogják betámadni, akihez üzleti érdekeik, szerződés fűzik, és így nyomottabb árakat tudnak kicsikarni.
    Az LG-t, vagy HTC-t minek perelné? Apple-re egyáltalán nem veszélyesek az eladásaik, főleg a tablet vonalon, és tőlük nem akar semmit az Apple. (LG-vel gondolom "jóban" vannak, HTC meg nem gyárt nekik semmit.)

    "azzal, hogy egy olyan marketing hullámot lovagol meg, amiben az Apple-nek $ milliói vannak."
    Na ezaz, akkor a HTC-t, LG-t, SonyEricssont, ZTE-t, Huaweii-t miért nem pereli? Azok is ugyanazt a marketinghullámot lovagolják éppen.

    (#194) BlyanEbben szerintem mindenki egyetért. Senkinek se jó ez a "játék", de a felhasználóknak, azaz nekünk biztosan nem.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • otoaak

    tag

    válasz Blyan #191 üzenetére

    Itt usaban abszolut nincs android hype ha bemesz egy szolgaltatohoz csak akkor adnak apple hekyett mas telefont ha direkt azt kered alapbol mindegyik azt ajalja. Muszaki boltoban mar az ajtorol ipad2koszon rad bent meg ugy kell megkeresni az androidos cuccokat es sok helyen nem is tartanak csak rendekesre hoznak.

    Best buy-ba ahol a tabot vettem ott volt pultja ugyan a samunak de csak egy tab volt kiteve ami nem volt halozaton es kb. 10 alkalmazas volt rajta. Kicsit arrebb az applenak meg vagy 5 ipad 2-je volt kint mindegyik wifire kotve es csilli villi elore telepitett reklamokat futtattak. Szoval itt abszolut nem jellemzo az android hype biztos vagyok benne, hogy sokan azt se tudjak, hogy letezik mas tablet is applen kivul. Ez mondjuk atlanta mas nagyobb varosba lehet nem igy van es nagyobb android hype van de itt nem nagyon talalkozol ilyesmivel, minden az apple cuccaival van tele. Pl. hdmi kabelt nem is tudtam venni itt a tabhoz mert meg azt se tudtak, hogy van e egyaltalan hozza a best buy honlapjan meg siman rendelheto...

    SG Note Pro P900

  • Blyan

    félisten

    válasz otoaak #196 üzenetére

    Azért a számadatok nem pont ezt mutatják, hiszen mindenhol a világon (még az USA-ban is) kb 20-30%-kal ugrottak meg az androidos eladások az elmúlt egy évben, és az amerikai réteg nem arról híres,hogy technokrata oldalakat bújna az újdonságokért.
    Nem cáfolni akarlak, hiszen kettőnk közül Te vagy kint, Te jobban látod mint én itthonról, szóval csak tippelhetek. :)

    (#198) qpwoeiruty

    Akkor ne írd le és ne szítsd a feszültséget. :)

    Nem, az Android egy brand, ahogyan az Apple iPhone is az, és csak mert az androidos telefonokat többen is gyártják még nem kap kevesebb publicitást (sőt) és hype-ot mint bármi más. No, ennyit erről.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • rakal

    senior tag

    Sziasztok!
    Most,hogy átnéztem egy vagonnyi IFA 2011-s videót,köztük Samsungos témájúakat kezd világossá válni a helyzet(lsd Galaxy 7.7,Galaxy Note)-nálam már leesett a tantusz.:
    A Samsung lekörözte az Apple-t,minded hardveresen,mind szoftveresen,ezért estek kétségbe Cupertinoban,ezért támadják a Samsungot ilyen vadul mondvacsinált okokkal,jogi eszközökkel!.Szerintem az Apple-nél már tudták,mikkel jön ki a Samsung,ezért már megelőzően támadnak...Otherwise disgusting...

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    Legyetek szívesek abbahagyni az offolást és a cikk témájához hozzászólni!

    A topicot megint takarítani kellett :U

    [ Szerkesztve ]

  • otoaak

    tag

    válasz Blyan #197 üzenetére

    En is csak nagyon kis szeletet latom itt a dolognak amerika piaci szempontbol messze nem egyseges eltero igenyek vannak mindenhol. A %-os adatok meg mindig attol fuggnek mit veszunk 100%-nak. :-) Az tuti, hogy az apple termekeinek nagy resze itt talal gazdara nagyon sok embernek van iphon-ja de meglepo modon tobb olyan emberrel beszeltem aki itt is sokalja az arat meg akinek boven lenne mibol megvenni azok sem vesznek feltetlen 500-800dollarert telefont. Valoszinu mondjuk nekik van igazuk... es ez mondjuk kb. minden felso kategorias telefonra igaz.

    Ami nagy kulonbseg meg itt,hogy rengeteg oriasi kijelzovel szerelt telefon van a SGS2 meretei abszolut nem lognak ki a sorbol az iphone 5 tuti nagyobb lesz mint a 4 mert az atlagos meretek itt inkabb az sgs2-re hajaznak, akinel nem iphone-t latni annak 90%-ban tepsi van a kezeben. Az itteni tendenciabol itelve a felso kategoriabol gyorsan ki fognak kopni a kisebb telefonok mondjuk a sonyt leszamitva nem is nagyon probalkozik mar most se senki.

    SG Note Pro P900

  • llaszlo

    veterán

    válasz rakal #199 üzenetére

    Attól, hogy te így látod még nem feltétlen van így. Ez csak egy feltételezés.

    Nem mellesleg miben körözte le? Nagyon messze van attól a samu, hogy lekörözze az almát. Tudom a sok geeknek csak az a fontos, hogy két mag meg nagyobb memória stb.
    Azt persze nem nézik, hogy a SW optimalizálással mennyit lehetne spórolni és memnyivel jobbak lennének a készülékek. Lásd Lenovo Tab.

    Pete55555: Egyszer már leírtad utólag, hogy "szerinted" csak törölték. Ha nem teszed hozzá, hogy szerinted akkor olyan, mintha tényként közölnéd. Szóval ez is csak feltételezés.
    Egyébként az alkatrészeknél meg abszolút egyre inkább másik gyártókkal építi a kapcsolatot az apple és hanyagolja a samsungot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák