Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    lehet, hogy hülye kérdés, de akkor manapság mit nevezünk PDA-nak és mit okostelefonnak? mert mondjuk egy évvel ezelőttig még elég elkülöníthető volt, de már nem egészen tudom mi alapján lehet szétválasztani. itt van ez (meg a Dia, meg a többi HTC), ezek telefonos PDA-k. és a BB Storm, 5800, meg az eztán felvonuló érintős cuccok?

    amúgy nagyon szupi gép ez! nagyon tetszik, bár nem tudom élőben mennyire tudnék együttélni vele. de a trend határozottan tetszik, csak a wimo még mindig nem az igazi :s

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rumos14 #70 üzenetére

    tehát akkor igazából a kritérium az a wimo, nem pedig valamilyen funkció, kialakítás.
    szerintem szerencsésebb lenne úgy elnevezni (manapság ismét), hogy amiben van gsm modul, az okostelefon, amiben nincs, az meg PDA vagy PNA. de végülis a név a legkevesebb.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rumos14 #82 üzenetére

    lehet, hogy igazad van. én mindig úgy néztem, hogy az elsősorban érintőképernyős bevitelt használó cuccok a PDA-k. szerintem nem cseng sem rosszabbul, sem jobban ez a szó, csak legfeljebb van egy pár ember, aki nem tudja hova tenni, míg az okostelefonnál (összetett szó lévén) tud valamibe kapaszkodni, hogy telefonálással kapcsolatos eszköz. (de ez kb olyan, mint a Pannon amikor bevezette az UMTS-t, akkor elnevzete mobilszélessávnak, ami bár megtévesztő, mert az EDGE-t is belevették, de leglaább közérthető az átlagember számára).

    én nem is vonom kétségbe az okostelefonok multimédiás képességeit, éppen erre jó a szoftveres bővíthetőség. bár hardveresen néha szoktak gondok lenni (de itt mondjuk a céleszközöket lehet felhozni, hogy az mp3 lejátszómnak sokkal szebb hangja van, mint a telefonomnak, akármiylen szoftverrel).
    mondjuk azt hozzáteszem, hogy utoljára amit kézben fogtam az egy HTC Touch volt, illetve egy O2 Atom, és egyik sem tetszett. leginkább a kijelző miatt, mert elég élettelennek találtam az akkori 6110N mellett (gondolom színmélység probléma). illetve a menü kinézete elég vacak. gondolom majd a wm7-ben ezen is túllépnek már, de jelenleg még csak utólagosan toldozott kezelőfelületek vannak wimo-ra, amennyire én látom, és azok nagy része is csak a home screenre terjed ki. aztán ott a szinkronizálás PC-vel nevű játék, amiben igen gyengén teljesít a mostani telefonom is, ugyanis linuxot hazsnálok, és hiába dugom be a kábelt, meg sem nyikkan (csak win alatt). nem tudom wimo vonalon ez hogy működne, de ha activesync kell hozzá, akkor ugyanúgy halott ügy.

    konkurencia vonalról egyébként nem hinném, hogy a google lenyomná őket. még a G1 megjelenés előtt hittem benne, de látva a már-már almás ostoba hibáit, szerintem nem jelent veszélyt. a virtuális billentyűzet hiánya, meg egyéb fontos apróságok. illetve az online kontakt lista szinkronizálás, ez szerintem olyan, amire még nem érett meg a mobilos társadalom, annyira nem használnak sokan 3G-t...

    (amúgy egyet kell értsek: tessék már elfelejteni a szifont az ilyen topicokban! mi sem megyünk a szifon szakmai topicba offolni, meg fikázni)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #89 üzenetére

    szerintem inkább HTC Touch utánérzések. de erre amúgy a neve is utal a HD-nak, szóval nagy rejtvény ;)

    az nem lehet kifogás, hogy "mert a másik visszaütött". ha nincs kivel flémelni, akkor nincs flém sem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz 2T #101 üzenetére

    te ne viccelj már, ha nem áll rendelkezésre adat/hálózat, akkor mit hajt végre? kirajzol egy kamu időjárás jelentést, hogy elégedett legyél, vagy mi?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #122 üzenetére

    Szóval az OS okossága enyhén vitatható, tekintve, hogy a WinMo alapból elég butácska tud lenni kiegészítő tool-ok nélkül.
    a szifon is elég butácska, amíg nem jailbreakeled. néhány területen még utána is.

    Igazából szinte a navigáció az egyetlen ami még nem megoldott itthon az iPhone-on, minden másra, ami egy mobil eszköznél fontos, van megoldás.
    mint például BT fájlküldés, multitask, copy-paste, normális üzenetkezelés (sms, mms), meg ha már érintőképernyős: értelmes kézírásfelismerés? :B
    vagy ezek egyáltalán nem lennének fontosak egy mobil eszköznél? :U

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #127 üzenetére

    de amikor kijelented, hogy a kevesebb több, akkor azt is vedd figyelembe, hogy egy átlagember nem fogja feltörni a telefonját, ha olyan dolgok nem mennek neki, hoyg egy taskmanagert feltegyen. tudom, hogy biztos egyszerű, de egyszerűen nem fog ilyenben gondolkodni. amit mondassz, azok nagy része meg ugye nem legális megoldásés ha nem egy rakás hackeren múlna, akkor még mindig nem lennének elérhetőek a csodamobilra.

    egyébként azért említettem ezeket, mert én ezeket használom. jó az, ha van BT fájlküldés is, egy rakás mobilban ugye nincs még wifi.
    normális üzenetkezelés azatt azt értem, hogy vannak mondjuk piszkozatok, meg mappák, meg ilyesmi.

    és ne csak wimo-val vesd össze, most ezeket úgy általáosságban mondtam. elhiszem, hogy neked nagyon bejött, de te pedig azt hidd el, hogy sok embernek meg nem jön be sok szempontból. ezért is felesleges mindent összemérni vele, meg klónnak kijelenteni, mert még mindig más filozófiával készül a legtöbb telefon. lehet, hogy külcsínyben merítenek tőle, de ez a legkevesebb...

Új hozzászólás Aktív témák