Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #124 üzenetére

    "a szifon is elég butácska, amíg nem jailbreakeled."

    Ha figyelmesen olvastál volna, akkor láttad volna, hogy én is nagyjából ezt írtam. :)

    "mint például BT fájlküldés"

    Egyetlen mobilnál sem használtam, de elismerem, hogy sokaknak hiányozhat.
    De azért ha választhatok, akkor én inkább a Wifi kapcsolaton keresztül küldözgetek fájlokat, mint a lassú BT-on.
    (Itt inkább a A2DP hiánya ami érdekes.)

    "multitask"

    Alapból van multitask ahol szükséges, de egy kis tools-al bármelyik program tud háttérben futni.
    Itt fordítva működik a dolog :) WinMo-nál program kell hozzá, hogy kilépjen egy felesleges alkalmazás, itt meg hogy ne lépjen ki :)

    "copy-paste"

    Valóban. Bár nekem nem hiányzik.

    "normális üzenetkezelés (sms, mms)"

    Megoldott.
    Mondjuk vicces, hogy nem tekintik sokan normálisnak az iPhone SMS alkalmazását, aztán a WinMo-s shell-ek mégis azt majmolják :)

    "meg ha már érintőképernyős: értelmes kézírásfelismerés?"

    Alapból van, nem ártana utánanézned a dolgoknak :)
    Át kell kapcsolni valamelyik kanji írást használó bevitelre és máris lesz kézírás felismerés, nem csak a kanji-t, hanem az európai karaktereket is felismeri a JOT szabvány szerint.

    ------------

    "Számomra a HSDPA modemként funkcionálás"

    Ha jól számolom már vagy 5 alkalmazás létezik, ami megoldja ezt.

    "nameg a téglalap alakú kijelzőn egy elforgatott virtuális QWERTY se hülyeség."

    Ez is megoldott, de nem használom, mert portré nézetben kiválóan tudok akár egy kézzel is folyamatosan írni vele, az elforgatott nézethez meg két kéz kell. Felesleges, semmivel nem gyorsabb, vagy kényelmesebb.

    ==============

    Egyébként direkt nem írtam negatívan semmit, mert a Touch HD egy jól sikerült vasnak tűnik.
    Csupán arra akartam rávilágítani, hogy ugyan manapság divat mindent belezsúfolni egy eszközbe, de a felhasználók ennek a tudásnak elenyésző részét használják igazából.
    Most ne a PDA-megszállott geek-ekre gondoljunk, hanem az egyszerű hétköznapi halandókra.
    Az iPhone is azért sikeres, mert nincs benne semmi felesleges dolog, ami meg benne van az kényelmesen és gyorsan használható, nem kell hozzá 100 oldalas manuál, hogy megismerd, viszont képes kiszolgálni és képes szoftveresen az igényekhez igazodni.
    Néha nagy igazság az, hogy a kevesebb több..

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák