Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Akkor az az egy mag 100% kéne hogy legyen... de ezt csak két pillanatra érte el... nem?

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Ez marhaság. Ez egy szimpla kép amin az egyes magok kihasználtsága látható és semmilyen más információ nincs arról, hogy mi fut a háttérben. Ennek kéne ezt alátámasztani? A grafikai számítások éppen ugyanúgy használhatják a processzort nem kis mértékben, emelett ott az AI, + az sincs megemlítve, hogy éppen milyen effekt futott a háttérben. Lehetséges, hogy ez(ek) éppen nem párhuzamosíthatók, vagy párhuzamostható, de a terheléselosztás nem valósítható meg, vagy nem éri meg, mert akkora overheadje van, vagy éppen ez a terhelés elosztás emészt fel ekkora mértékű CPU erőforrást.
    És akkor még meg sem említettem, hogy ez egy szem játék(ráadásul béta), és ebből extrapolálni egy teljes API-ra iszonyatos csúsztatás. A játékfejlesztők dolga, hogy egy adott technológiát hogyan használnak fel, és ők gazdálkodnak az erőforrásokkal, lehet, hogy ők így látták jónak, vagy tudják, hogy így nem jó, de nem érdekli őket, mert később akarják optimalizálni, vagy nem akarják optimalizálni egyetalán, mert nem éri meg a ráfordított munkát, ha pl nyernének + 5 fps-t, de kéne dolgozni rajta + 1 hónapot, és emiatt nem prognosztizálható olyan mértékű bevételnövekedés, amiért fedezné a ráfordított munka költségét, vagy egy olyan marginális nyereséget jelent csak, amire azt mondják a fejlesztők, hogy ők ennyi pénztért nem végeznek plusz munkát.

    Ez már megint a szokásos kamu marketing. Ha valaki pártatlanul akarja személni a dolgokat, nem árt, ha mellékel mondjuk egy statisztikát arról, hogy a felhasználók körében hány % a 4 magos CPU tulajok aránya, ezek milyen játékokkal játszanak, ezekben milyen fizika van, és ebből hány használ ki 4 magot.

    Egyátalán hány játékot tudtok mondani, ami jelentősen profitál a 4 magból? Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányat ismerek.

Új hozzászólás Aktív témák