Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz MMIX #43 üzenetére

    A referencia kártyáról szóló cikkben egy darab 6 tűs PCI Express tápcsatlakozóról volt szó, a Galaxy kártyán pedig egyértelműen kettő van. Nyilvánvalóan a tunning miatt volt szükség erre, de ez bizony egyáltalán nem arra utal, hogy 100 W-ot sem eszik a kártya, sőt... Szerintem simán megkajál annyit, mint egy 6870-es. Legalábbis az 1 Ghz-s változat biztosan. Referencia órajelen lehet, hogy elég neki 1 db 6 tűs táp, így bizonyára kevesebbet is eszik, de akkor meg teljesítményben van lemaradva.

    Egyébként érdekes, hogy általában először referencia kártyákat hoznak ki a gyártók, és később jönnek az egyedi hűtésű, tunningolt modellek, most viszont egyből mindenki kijött legalább egy tunningolt kártyával. Szerintem arról van szó, hogy érzik ők is, hogy valamivel meg kell dobni az ár/éték arányt, hogy versenyképes legyen. Nagyon kíváncsi vagyok, mennyiért kerülnek végül a boltokba ezek a VGA-k. Az első gyors kereséseim alapján jelen pillanatban 40 E körül lehet rendelni őket, de sajnos az olcsóbb 6850-eseket is lehet már kapni ennyiért, ami a tesztek szerint simán elveri teljesítményben.

Új hozzászólás Aktív témák