Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #50 üzenetére

    Ne haragudj, de pl. egy Air igenis drága. Amúgy felmegyek az apple.hu-ra, benézek a boltba, és azt látom, hogy a 2.5-ös MbP 687K. Szerintem ez azért egyáltalán nem olcsó a belsejéhez képest. A szoftver meg olyan amilyen, valakinek az kell, én ezt elhiszem. Mellesleg ki lett már fentebb fejtve, hogy az OSX amúgy is grátisz, tehát a 687K-ból az 0 :U
    Egy Thinkpad-et hasonló kiépítéssel jópár tizessel (úgy 50-60-al) kevesebbért úszok meg.Quadro vidkártyával, ja és nem mellesleg 3 év garanciával. Hogy csúnyább, az tény - legalábbis szerintem, de ez szubjektív ugyebár.

    Ez az OSX-es dolog meg olyan, hogy én speciel teszek rá, csak nem kell előadni, hogy minden más azon kívül szar.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • #72042496

    törölt tag

    válasz orbano #50 üzenetére

    "aki pedig munkagépnek veszi, nagy előny tud lenni az a fránya osx"

    Kivéve, ha 3D grafikus vagy tervezőmérnök az illető, mert akkor bajba kerül. Ha jól tudom, még ACAD sincs OSX-re, ne akarjuk már munkaplatformnak beállítani!
    Ez nem feltétlenül Neked szól, csak a "Mac-et munkára" szinte mindig előkerül, s még mindig nem tudok vele mit kezdeni. Munkagépként és általános notebook-ként is egy viszonylag szűk réteget céloznak meg ezek a gépek. Szépek, sokmindenre igazán jók, de sokmindenre meg csak erős kompromisszumokkal, vagy sehogy sem.

    A "mezei" notebookok még mindig univerzálisabbak, nagyobb belőlük a választék, könnyebb a célnak megfelelőt találni, céges környezetben pedig a kettő közül a Windows az, ami menedzselhető, nem az OSX. Végsősoron ezek azok a szempontok, amik a tömegeket megmozgatják, nem a design.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz orbano #78 üzenetére

    Én nem írtam dupla árat. Az egyetlen, amit írtam, hogy az Air pl. szerintem az, ami nem éri meg a pénzét.

    ettől függetlenül jó és valamennyire versenyképes dolognak tartom ezeket a gépeket

    Én soha nem mondtam, hogy nem azok. Nyilván azok, mert van, aki veszi őket. Egy szóval nem mondtam azt sem, hogy aki Mac-et vesz, az hülye. A fanboyok próbálják mindig előadni, hogy aki NEM azt vesz, az csak szopatja magát, és minden más szar.

    Az árra meg annyit, hogy hasonló kategóriájú, többfunkciós, ellenállóbb, (talán) jobban használható cuc van hasonló vagy kicsit olcsóbb áron is. Munkaállomás gyanánt nyilván van, ahol megfelelő, van ahol nem, de egy átlag céges notit az ára miatt nem tud kiváltani. Azzal meg személy szerint vitatkoznék, hogy az egyszerű email-netezés-filmnézés kombóra olyan hullamindegy, hogy Win, OSX vagy akármelyik Linux distró van a gépen, hogy csak na. Ott már ízlés és pénztárca dönt. Pölö nekem amennyire tetszik a Mac-ek designja (inkább a slim desktopoké bejövős), annyira nem tetszik a Leopard szálcsiszolt alumínium + gömbrágó-gombos kinézete.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák