Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Kikike #96 üzenetére

    "négyzetkilométereként egymillió kapcsolatra lesz képes " A 4G 42Mbit-et tud az 5G pedig 1Gbit-et.
    Ez alapján szerintem kisebb sűrűségű lakott területeken pl. kertváros, akár ki is válthatja, de nagy lakótelepeken vagy zsúfolt belvárosban nem biztos.

    Kertségekben, tanyáknál utak mellett stb. egyértelműen ezt kell erőltetni.

    Szerintem úgy lehet ezt nézni, hogy ahová nem szükséges oda fölösleges nagy költségen vezetékes netet vinni ha ezzel olcsóbban lehet terjeszteni.

    Az a baj, hogy "korlátlan" otthoni net alatt mit értesz, mert arra, hogy 0-24-ben teljes sávszéllel toljad le és föl a torrentet arra ez sem alkalmas, bár arra sokszor a vezetékes sem.

    De ezen kívül mindenre is elég lesz: netezni, stream-elni, felhőtárhelyet szinkronizálni, játszani stb.

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Kikike #104 üzenetére

    Éppen vidéken nem lesz szerintem. Ez volt a korábbi hozzászólásomnak is a lényege. Rövid hatótáv. (Bivalybasznádon pont sosem lesz, nb)

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Kikike #117 üzenetére

    Mire az önvezetéshez 5G-t igénylő autók százai róják majd az utcát nálunk, már nem 5G lesz a hálózat, hanem 6G, 7G, vagy ki tudja.

    A hálózatos cégek rengeteg légből kapott alkalmazási móddal, meg extrém példákkal promózzák az 5G-t. Önvezető autók, IoT, Smart Home és hasonlóak, amik már hosszú évek óta terítéken vannak, de alig jutottak az egyről a kettőre. A Technológia működik, fejlődik, de láthatóan nem tudták még elérni vele a piacot. A megoldások erőltetettek vagy túl drágák.

    Az 5G is elég képlékeny. Lehet vele olyan hálózatot is építeni, ami villámgyors és nagyon alacsony késleltetésű, x ezer ügyfél esetén is, de a szolgáltatók abban érdekeltek, hogy meg is térüljön a befektetés, ezért a valóság nem ez lesz.

    Egyébként nem is tudom, hogy hogy fog nekik megtérülni, mivel arra trenírozták, trenírozzák a piac nagy részét a magas áraikkal, hogy ne használjanak mobilnetet, vagy csak nagyon keveset. Itt a legfiatalabb generáció kivételével alig függ a piac a mobilnettől. Nem tudják miért kellene használniuk, így nem is használják azt. Nem szoktak hozzá, hogy van használható mennyiségű, minőségű mobilnet, így nem érdekli őket. Erre rátesz egy lapáttal az, hogy sok a fehér folt a 3G, 4G hálózatokon...vagy hogy a digitális analfabétizmus még jópár évtizeden keresztül jellemző lesz. Egyébként ez utóbbit én nem tartom negatívumnak.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák