Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    3 óra 46 perc alatt három játékkal nyúzva: Battlefield 1 + Overwatch + GTA Online: 9900K@5,1GHz 1,275v~1,28v fix órajel és feszültség, maximum: 148W:

    A fent látható értékeket a CPU-nál elért maximumot a BF1 által adott terhelés adta 64 fős szerveren.
    A VGA-nál látható hőmérsékletet a GTA Online közben kapott terhelés miatt érte el (2560x1440p-s felbontás 1,750-es render scale-el).

    Korábbi mérés: prime95 Small FFT, 5,1GHz@1,275v beállítás itt 1,296v-ra is felment teszt közben, maximum 255W:

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Lacika112 #22 üzenetére

    A szoftveres kalkulálással nincs gond és elég közel van a reális fogyasztási értékhez.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    Akik elvből, pénztárca vastagságától vagy egyéb okból kifolyólag nem váltanának az adott szóban CPU-ra és ezen a teljesítmény-fogyasztás szinten nincs tapasztalatuk azoknak a recsegését vicces olvasni :))

    A gyakorlat meg úgy néz ki, hogy nálam fixált órajellel és feszültséggel a 9900K 5,1GHz-cen 1,275-1,28v-on megáll játékok közben 148W-on.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz MeszesKPT #71 üzenetére

    Kíváncsi lennék a recsegők közül hányan dolgoznak a gépen, milyen programokban és használnak olyan programokat amik kifacsarják a CPU-ból a maradék szuszt is.

    Hova tovább AVX-es terhelést ad, amivel pl esetemben 255W-ot fogyaszt maximum.

    De hát ez van ekkora csíkszélességen.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz wwenigma #77 üzenetére

    Most döntsd már el vagy döntsétek el, hogy éppen aktuálisan melyik a baj:

    A., A magas fogyasztás adott esetekben,
    B., A magas elérhető órajel adott példányoknál.
    C., Vagy a kettő együtt?

    Roppant mód szórakoztató olvasni, hogy olyan emberek recsegnek adott hírek alatt akik amúgy közelében sincsenek adott hardvereknek. Vagy legalább hasonló kategóriájú-szintű konkurenciája és-vagy gyártón belüli elődje lenne vagy valami gyakorlati tapasztalat féleség...

    Semeddig sem válogattam.
    Mivel használtan vettem 2,5 év garanciával és kitesztelte az előző tulaja mit tud. Én meg platformváltás előtt voltam és a vagy-vagy opciók közül erre esett a választásom.

    De elmesélem csak neked a szívfájdalmamat:

    Korábban az Asus Maximus Crosshair VII Hero lapot néztem ki már hetekkel-hónapokkal ezelőtt.

    Volt mikor a cseh cégnél 65-ért adták az újat, de én arról lemaradtam... Mivel nem tudtam, hogy annyiért dobálják az emberek után... Később lehetett volna venni 75-ért, de háromszori kosárba rakás, rendelés gomb feletti egér tologatás majd tétel törlése után mikor eldöntöttem, hogy akkor én most erre lecsapok, már 95 környékén volt csak elérhető... ekkor már viszont átlépett egy olyan lélektani határt, ami megingatott majd a ne vegyem meg ennyiért álláspontra jutottam.

    Úgy voltam, hogy ennek a részének a váltásnál hagyok időt. Hátha ismét leesik valamelyik boltban az ára... be is állítottam árfigyelőt.

    Majd úgy voltam vele, hogy várok az alaplap és a proci vásárlásával tél elejéig. Addig még tovább kiforrja magát a Ryzen 3000 széria bioszostúl, Windowzostúl és programostúl. Aztán később visszatérek rá.

    Időközben a Hardveraprót nézegetve megakadt a szemem a mostani bolti garanciás 2x 16GB/3200MHz CL16-os kiten így erre lecsaptam. Gondoltam akkor, hogy ez jó lesz Intel-AMD alá egyaránt.

    De a RAM vásárlás után elég gyorsan, szembejött egy 9900K@5,1-5,3GHz-cen, ami az Intel féle bejáratott lemez a kimért és kicentizett magszámokkal-feldolgozószálakkal, L3 cache mérettel, PCI-E line-okkal és a várható teljesítménnyel.

    Nem láttam hibát a képletben, hogy miért ne erre csapnék le ha itt és most a lehetőség arra a teljesítményszintre amire hajlandó vagyok váltani.

    Már csak azért sem láttam a "Miért ne..." részt, mert boltból ~67k Ft-ért lehetett venni egy olyan felszereltségű alaplapot a 9900K alá, ami X570&AM4 esetén 140 felett kezdődik: adott magszámmal rendelkező CPU alá megfelelő VRM, 2 karakteres hibakód kijelző, legalább 1db hőszenzor csatlakozó a vízhűtésnek. Ezek nálam az alapot jelentik egy alaplapnál.

    Egy 140k Ft-be kerülő alaplap Z390&1151v2-nél meg már majdnem a csúcs kategória ami még jobban felszerelt. Az X570&AM4-nél meg ugyan ez a tudás, azaz csúcs árban a Z390-nek jelenleg a duplája.

    Esetemben úgy igazán az alaplap döntötte el a kérdést.
    A szóban forgó CPU meg feltette az i-re a pontot.

    Egy volt a lényeg nálam ha váltok bármire is, akkor a 4790K után egy olyan alaplap-processzor-memória triót akartam, ami hasonló ideig azaz majdnem egész 4 évig kiszolgálja az igényeimet ahogy azt a korábbi szett tudta. Az óra pedig elindult 2019. szeptember 14-től.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák