Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akitlosz1970

    tag

    Kb. egy hónapja vagyok tulajdonosa 2 db AINOL NOVO 7 AURORA II tabletnek, így gondoltam megosztom a tapasztalataimat, amit ezidő alatt szereztem velük kapcsolatban.

    Régóta kacérkodtam egy 7"-os tablet beszerzésével, átnéztem szinte a teljes hazai kínálatot, de nem igazán tetszett meg egyik sem. Vagy csapnivaló volt a képe (a 800x480 nekem csúnya ekkora méretben, nem szeretem ha látom a pixeleket) vagy a minősége, vagy a teljesítménye volt gyenge, vagy OK volt minden, de túl drága volt. Azután rábukkantam egy tabletre az Interneten, és belevágtam életem első külföldi beszerzésébe. Először magamnak rendeltem egy ilyen tabletet, de a 12 éves fiam, ahogy meglátta le is csapott rá, azóta szinte le sem teszi a kezéből. Így kénytelen voltam ezután egyet magamnak is rendelni. Így lett belőle kettő.

    Az ára: Jelenleg az Ainolstore-ban 109 USD-ért kapható, ami kb. 25e bruttó Ft-nak felel meg!!! (vám és ÁFA nélkül)
    Az itthon kapható hasonló kategóriájú kb. dupla ennyibe kerülő tabletek sem tudásban, sem kinézetben, sem minőségben a nyombába sem érnek. (Az olcsóbbak meg pláne.) Itthon ennyiért még egy normális e-book olvasót sem kap az ember. Ezen az áron ez a masina egyszerűen verhetetlen.
    Hardver: Kétmagos Cortex A9 processzor meg a 3D-s Mali400-as grafikus gyorsító 1 GB RAM-mal mindent visz (3D játékok pl, Shadowgun, GTA 3, Max Payne, NFS Hot Pursuit tökéletesen simán futnak, flash videók, 1080p-s fullHD-s filmek hardveres dekódolással, akár TV-n is). Az 1024x600-as felbontású LG IPS HD képernyő képe egyszerűen gyönyörű, a színek élénkek, minden szögből tökéletesen látható és az egyes pixelek szabad szemmel egyáltalán nem kivehetők. Egy hátránya van, hogy mivel fényes, így sajnos tükröződik, de van annyi fényerő benne, hogy világosban is tisztán kivehető a képernyő. A kapacitív képernyő érintésre úgy reagál ahogy kell, a lapozás, görgetés folyamatos, nincs összevissza mozgás, meg késés, stb. (Összehasonlítási alap: Xperia Ray, LG P990 és ezek sem jobbak egy centivel sem.) Az alkalmazások korrekt sebességgel indulnak el, döccenés mentesen futnak.
    Az anyaghasználata rendben van, nincsenek illesztési problémák, nem recseg-ropog, sem pixel- sem egyéb hardver hibát nem tapasztaltam. Kézbe fogva kellemes érzés tartani, és hosszabb használat után sem húzza a kezem. Az eleje fényes, a kéznyomokat rendesen összeszedi, de hát melyik ilyen kütyü nem. A hátulja sötétszürke fényes plasztik, de nem gagyi, (az anyaga kb. mint az 90eFt-os ASUS EEEPC-m burkolata). Egy baja van, hogy ez is fényes, így az ujjlenyomatokat naponta lehet erről is takarítani, igazi ujjlenyomat mágnes.

    Kommunikáció: 3G támogatás van benne, de mivel jelenleg ilyen előfizetésem még nincs (folyamatban), így ezt nem tudtam kipróbálni, így csak wifi-vel használtam eddig. Egy jellemző: kétszintes házban a wifi router a földszinten, a tablet az emeleten két szobával arrébb, a jel erősségét jelző 4 csíkból 2 látszik. A kapcsolat korrekt, nincsenek leszakadások, lassulások, élvezhető sebességgel lehet vele internetezni, Youtube videókat nézni, letölteni, stb.

    Kamera: 2 megapixeles előlapi kamera, nem kell tőle sokat várni. A minősége mondjuk skype-oláshoz bőven elegendő, egyébként nagyon másra nem. Minősége is ennek is megfelelő, de hát a nagyobb tudás meg a jobb minőség nem is ennek a kategóriának a jellemzője.
    HDMI kimenet: DUAL módban kép a tableten és TV-n is látszik egyszerre. A TV-n teljesen korrekt a kép és a hang is. Akadásmentes a film lejátszás, meg a játékok megjelenítése is. Kábelt nem adnak hozzá, azt külön venni kellett.
    Tárolóhely: 16 GB tárhely nekem elegendő, de akár további 32 GB-tal bővíthető MicroSD kártyával. Ez a memória mennyiség ebben az árkategóriában nem mondhatni általánosnak.
    Hangminőség: nem kell hi-fire gondolni, de nem is SOKOL rádió minőséget kap az ember. Ha a fiam játszik a géppel, egyáltalán nem zavaróak a gépből kijövő játék hangok. Zenét, filmet egyébként meg úgy is fülhallgatóval hallgatja az ember, az ezirányú képessége pedig megfelelő, nincs recsegés, zúgás, stb., a hangok tisztán szólnak.
    Akkumulátor: A gépet nem lehet szétszedni, így az akksi nem kivehető, ha az meghal, a gépnek annyi. Kalibrálás után: jelenleg 67%-os töltöttségi szintnél 157 óra készenlétre vagy 10,5 óra zenelejátszásra, vagy 5 óra videólejátszásra, vagy 3,5 óra wifire elegendő energia van még benne. A töltésnél sem az akksi sem a töltő nem melegszik fel kézmelegnél melegebbre. Az egyetlen negatívum, hogy a töltési idő egy kicsit sok, egy pár órába beletelik, mire teljesen megtelik a 4000 mAh-s akksi.

    A múlt hét végén tettem fel a 4.0.4-es firmware-t, ez már teljesen magyar nyelvű, és nincs benne semmiféle kínai alkalmazás (az eredeti firmware tele volt ilyenekkel), teljes elérés van a GooglePlay-hez ahonnan minden alkalmazás telepíthető, és semmi hókuszpókuszt nem kell a gép nevével csinálni, alapból enged mindent letölteni. A kezelőfelület nincs átírva, a hivatalos gyári Androidot tartalmazza.

    Aki ilyen tablet beszerzésén gondolkodik, javaslom nézze meg a www.ainolstore.com oldalt, érdemes ott keresgélni. Hivatalos AINOL forgalmazó, így korrekt információk vannak fenn minden AINOL tabletről (eloszlatva egy-két fórumozó által írt mendemondát, meg azt hallottam, hogy..-t) jó ár, támogatás, firmware-k, fórum, Paypal-al lehet fizetni, stb. Nekem bejött.

    Külföldi beszerzésről: az importált termék 150 USD-ig vámmentes, de csak 6000 Ft-ig ÁFA mentes. Így, ha fennakad a vámon, akkor csak ÁFA köteles lesz a termék. Ezzel kapcsolatban javaslom az előbb írt weboldalon elolvasni a Customer Service-ben írtakat. Itt azért van egy megoldás a fentiek elkerülésére. Külföldi beszerzésnél azt is be kell kalkulálni, hogy Mo-n nincs szervizük, így ha gond van, vissza kell küldeni a gépet Kínába. Egyébként egy év garanciát adnak a termékre.

    Összegezve a fentieket, ár-érték arányban ez a gép verhetetlen. Tudásban, minőségben, teljesítményben lealázza az itthon kapható hasonló árú versenyzőket, és felveszi a versenyt bármelyik nagyobb nevű ellenfelével, ahol csak a név kb. a gép 75%-a, a többi meg az alkatrész. Igaz nincs GPS, meg Bluetooth, de nekem ez nem is hiányzik.

    Remélem sokaknak tudtam segíteni.

  • Akitlosz1970

    tag

    válasz callmeakos #13 üzenetére

    Ez ám az elmés hozzászólás. Ez viszi előre a világot. Nem baj, a lényeg, hogy nekem jó, téged meg ráz a hideg.

  • Akitlosz1970

    tag

    válasz callmeakos #15 üzenetére

    A téma nem teljesen az, amit te írtál. Olvasd el az elejétől. Ezért bátorkodtam leírni a véleményemet egy 7"-os tabletről. Nem gondolom, hogy ezzel megsértettem valamit, vagy valakit, de ha igen, akkor ezennel elnézést kérek. A káváról meg annyit, hogy abban egyetérthetünk, hogy van kávája. Szerintem meg ennek a kávája egyáltalán nem nagy, a kijelző méretéhez képest teljesen korrekt méretű. Kinek a pap kinek a papné. Egyébként meg meg kell fogni valahogy azt a gépet. Részemről ezt a sehova sem vezető párbeszédet ezennel lezártam.

Új hozzászólás Aktív témák