Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    válasz horvathkrisz #42 üzenetére

    Ezeket a cuccokat nem a TV alá szánták a gyártók, amire te gondolsz az a soundbar. A cikkben nevezett termék, inkább a dokkolók kategóriába sorolható, vagy mit találtak ki a rá a marketingesek.

    Nem baj, hogy közel vannak a hangszórók. Nem a nappaliba szánt eszközök, hanem általában kis helységekben kell teljesíteniük. Dolgozó vagy gyerekszobában, konyhában. Gondolj bele, hogy mennyire nagy dobozt kéne készíteni, ha 3 méterről szeretnéd hallgatni a zenét. Amennyire lehet kitolták a magas sugárzókat a sarkokba. Ez a termék olyan mint a 20-30 éve a kazettás rádiómagnók voltak. Ott is fix (volt amelyik nem) volt a hangszóró távolság, azok sem váltották ki az akkori hifi tornyokat.

    Azért gondolom, hogy nincs túlárazva, mert egy marék szolgáltatást beletettek:

    - 3,5 mm bemenet
    - toshlink bemenet
    - 2 USB port
    - bluetooth
    - DLNA képes
    - AirPlay képes
    - okos telefonnal vezérelhető (Android/iOS)
    - lifetime support (jelentsen bármit, gondolom a vezérlő szoftverre vonatkozik)

    Nézzétek meg mennyi lenne egy belépő szintű erősítő és hangsugárzó:

    Cambridge Audio Azur 340A SE
    £180

    Q Acoustics 2010
    £110

    Ez GBP, ami 480 USD, ha jól számoltam. És akkor a fent felsorolt szolgáltatások a 3,5mm bemeneten (RCA-3,5mm kábel) kívül nem elérhetők. És a forrás 3,5 mm kimenetéről etetni az erősítőt nem a legjobb minőséget hozza. A legolcsóbb készülékekből válogattam az oldalon, máshol nem néztem, még 10 fontot lehetett volna spórolni. Nehéz összehasonlítani, mert a két felhasználási terület teljesen eltérő.

    Én a szeparált készülékeket preferálom, de azt látom, hogy a körülöttem élőket sokkal jobban érdekli a rugalmas funkcionalitás, mint a jó hangminőség. Azt gondolom, hogy van helye a piacon ezeknek a készülékeknek, de a nappaliba én sem tenném be, de a soundbart se.

    Az, hogy pici a hangszóró átmérője nem jelent semmit. Hallottam már ilyen mérető sugárzókkal épített dobozokat és remekül szóltak, természetesen nem a mély imádóknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák