Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #6 üzenetére

    Ha RAID1 vagy RAID5/6 redundanciát szeretnél, azt nem tudod kiváltani egy szál eszközzel, csak a RAID0 váltható ki egy darab gyorsabbal a több lassabb helyett, de ott is lehet okod két lassabbat venni (pl. ha 3db 4x-es M2 lap is kijön egy 8x nagy kártya árából, és úgyis van 3db 4x slot-od a célra, sőt, akár másra kéne az attól független 16x és 8x, ami van).

    Személy szerint tradicionális RAID-ből és ilyen SDD-kből legfeljebb RAID1-et használnék, a 0, 10, 5, 6 (szóval stripe alapú) szinteket hanyagolnám. De nem látom mi a baj a RAID1-el, a melegedést és sebességet sem rontja egy szál SSD-hez képest, kő egyszerű és jól jön ha az egyik eldurran.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #10 üzenetére

    Ez kicsit hozzáállás/felfogás kérdése, és én szívesen adnék itt neked igazat elvi szinten, de szerintem a konzervatívabb gondolkodásúak még véletlenül sem fogadják el ezt a viccet elméleti síkon se.

    Aki nem igazán ért hozzá, az ránéz és "józan paraszt ésszel" egy kártyát lát, nem kettőt, téma lezárva, ne nézd hülyének. A másik oldalon a könyvmoly szaki, aki egy évtizede ismételgeti újra a szakzsargont és konfigurálja tankönyvi lépések szerint a tárolókat, aszerint szintén lesz egy felidézhető törvény erről, hogy "csak és csakis" legalább két külön disk ad RAID1-et (vagy bármilyen ezzel ekvivalens redundanciát).

    De gyakorlati szempontból én sem adok igazat. Ha két kártyád van és az egyik elpukkan, akkor dolgozhatsz tovább degraded módban, vagy előtte frissítheted a backup-od, stb. Viszont ha egy ilyen kártya pont úgy durran el, hogy egyik felét se látja a gép, arról nem fogsz egyhamar hozzájutni az adatokhoz (még ha hosszú átfutási idővel és borsos áron meg is kaphatod az adataid), ha szorít a határidő, akkor kapkodva be kell dobni másik tárolót vagy másik gépen kell az utolsó backup-tól újrakezdeni (degraded módban se ketyeg tovább a munkaidő végéig se, hogy másnap majd szervizeléssel kezdd, ha leadtad a sürgős cuccot).

    Mondtam is, hogy én sem tennék ilyet (bármi más, mint RAID1 ilyen SSD-vel), de egy ilyen zendinnyét azért nem kell félteni a sok magjával, hogy besz@rik azon, ha szét kell dobálni néhány felé az IO-t. :U
    Megint offload-oljuk már kötelezően az 1% CPU használatot is, miután vettünk "tartalékba" is inkább kétszer annyi magot, mint szükséges, csak mert most viszonylag olcsó volt...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #16 üzenetére

    Nem volt szükséges kifejteni, hisz azt írtam elvben igazat adok, csak tudom, hogy 99%, aki megérti a kérdést, az nem fog (esetleg egy részük ha hagyja magát meggyőzni és rábeszéled, de nem magától, illetve sokak dogmatikusan elvetnék a témát).

    Persze, ha ráesik egy meteor az épületre, azon 6-way mirror sem segít, de írtam pár valamelyest életszerű példát, hogy szerintem általában mi lehet a gyakorlati haszna a független lemeznek RAID1-ben. Nyilván csak az ellen véd, ha csak egy lemez sérül meg (és nem ránt magával sem semmit, illetve nem "kívülről" jött a halálos döfés, ami hamarosan újra lesújt a szomszédra is). Ha bedobod a gépet a betonkeverőbe, az nyilván más kérdés. :P

    (#17) Kristof93

    Mert van amikor egyszerűbb, ha egy tömbön van az OS és a munkaterület is?
    Pl. ha az OS-t és a munkaanyagot is szeretnéd RAID1-ben tartani, de nem fér el kényelmesen 4db, csak 3?
    + copy-past ide is a betonkeverő: ha akarsz, akkor nyilván találsz olyan szituáció-vázlatot, ahol valami elveszti az értelmét. Szerintem kávét sem főz.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • tecsu

    addikt

    válasz #16939776 #6 üzenetére

    No, de milyen megfontolásból lép ilyen undorító dolgot az Intel?

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák