Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz szab.tam #33 üzenetére

    Azért az 50" körüli méret tényleg túl nagy lehet olyan közelről, de a 40" körüliek simán jók monitornak is.
    Én is olyat választottam, ezek mellett a készülékek mellett összességében labdába sem rúghat egy "kalasszikus" monitor - hatalmas kép, de nagy felbontás, nem kell TV tuner, mindez egyre jobb áron. Nem professzionális használatra el sem tudnék képzelni jobbat. :B

    Integra: A többi az miért is szemét? Amúgy ha jól tudom, a Sharpnak is készül az EU-ban a gyára, Lengyelországban, ha minden igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • vati

    senior tag

    válasz szab.tam #33 üzenetére

    "nagyon sokan hiszik azt, hgoy zavaróan hat az lcd tv monitorként való használata a nagy pixelméret miatt. ez nem így van. egy 26" 1360x768, vagy 37" 1920x1080, (kb egyforma pixelméret), pont 1 m-ről tökéletesen élvezhető."

    1. legolcsóbb elfogadható minőségő 37" full HD TV:
    Samsung LE37M87BD [link]224eFt és fölfelé.
    Rajongói szerint is [link], 1 m-ről nézve nem lehet belátni a teljes képernyőt egyszerre. 1 méter fölöslegesen sok íróasztali használathoz, és ez a minimum. (én pl. nem is tudnám hova rakni)

    2. egyik legolcsóbb elfogadható minőségű >full HD 24" monitor:
    Samsung 244T [link]172eFt és fölfelé.
    Tudomásom szerint ez is PVA, és 1080 sor helyett 1200 sor felbontást kapunk, ami munkánál számít. (ugye nem mindenkinek COD4,NFS a fő felhasználási terület, hanem Excel, Photoshop... munkamonitorokról van szó)
    Ez a monitor 65 centiről nézve geometriailag pont ugyanazt adja, mint a 37" tévé 1 méterről. Egy íróasztalon életszerűbb nézési távolság a 60-70 cm mint az 1 m.

    Akkor mitől is jobb munkára az elszállt méretű lcd tévé? Nem értem. Semmi keresnivalója az íróasztalon egy 40-50"os tévének. Inkább a nappali sarkában.
    (Egy ergonómiai érvet lehetne felhozni a messzebbről nézett levő nagyobb képernyő mellett: közelre fókuszálni a szemnek fárasztóbb, mint távolra. De a 65cm vs 100cm nem az az eset ahol számít, nem véletlenül akkora a monitorok pixelmérete amekkora.)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák