Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    Szerintem itt egyszerűen annyi van, hogy az Intelnek licencelni kell különféle technológiákat, ami nagyon-nagyon sok pénz, ha jól emlékszem 300millió dollár/év amit eddig fizettek. De ezzel csak a technológia van meg, még semmit sem kezdtek vele. Tervezni kell egy vezérlőt, ahhoz megfelelő szoftverek kellenek, ez utóbbi nem is erőssége az Intelnek. Egyszerűen ez a konstrukció olcsóbb. Az AMD megtervezi, legyártatja, akár az Intel gyártósorain is készülhet, a CPU mellé helyezik, közben pedig az AMD a megfelelő szoftveres támogatásról is gondoskodik. X évig, ez ugye megállapodás kérdése. Nincs licence költség, nincs tervezési költség, kutatás-fejlesztés is megspórolható, nincs szükség szoftveres csapatra sem. Viszont van egy elsőrangú GPU a processzor mellett, ami többre jó, mint a Windows asztal megjelenítésére, valószínűleg töredék áron.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Fred23 #12 üzenetére

    Miért is szomorú? Lesz használható GPU az Intel procik mellett, lesz hozzájuk folyamatosan fejlesztett meghajtó is és nem csak egy évig. Ez egy nagyszerű hír.

    Ezzel mindenki nyer, rövid távon az Intelnek is jó, de hosszú távon szükségük lesz valami saját megoldásra, akkor lesz igazán sürgető, ha az AMD processzorokban feljön a nyakukra, furcsa mód erre épp most van a legnagyobb esély, lehet ezt azért is szeretné az AMD minél előbb tető alá hozni... A saját megoldás szándéka viszont nem biztos, hogy megvan, ha építik lefelé a grafikus technológiai részleget. Az is lehet, hogy az Intel az nv-t szeretné megszerezni (na az lenne a szomorú), de ahhoz hosszútávú stratégia kell, ki kell fárasztani, mint egy nagy halat, nem lehet azonnal kirántani.

    (15): AMD logó nem, de Radeon matrica még lehet... :)

    (19): Na arra aztán várhatsz...

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Lacc #23 üzenetére

    Az nv be van zárkózva, nem ad senkinek semmit, nem dokumentál... tiszta zárt osztály. Látható a piaci viselkedésük, hogy mindig ők akarnak lenni az irányítók, még egy nagyobb vállalattal szemben is, próbálják azt alárendelt szerepbe kényszeríteni. Rövid távon ez működhet ugyan, amíg az adott nagyvállalat mondjuk kényszerhelyzetben van, de hosszú távon nem, más lehetőségeket keresnek, el fognak fordulni a partnerek. Ahogy most az Intel is, nem akar már tőlük licencelni, annyiért meg pláne nem. Nem olyan régen pereskedtek is egy sort, ezek után az Intel majd hozzájuk szalad? Sokat elmond a viszonyról/helyzetükről, hogy inkább a saját konkurensüktől licencelnének...

    Két lehetőséget látok Intel-nv a tekintetben, az egyik az Intel kifárassza az nv-t és felvásárolja potom pénzért (ez a nehezebb ügy, az nv vezetője ezt szerintem holta napjáig se hagyná) a másik, hogy kifárasszák az nv-t és az válaszul szépen kivonul a PC-s piacról, átcsoportosít az autókra stb. az erőforrásait, ahol túlélhet.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Igen licencelhetnek technológiákat, ahogy eddig is tették, de ahogy korábbi hozzászólásban írtam, az még csak licence, még nincs belőle GPU, azt meg kell tervezni, szükség van saját kutatás-fejlesztésre is, szoftver is kell hozzá, mindegyik sok idő és sok pénz. Összességében nézve már nem biztos, hogy megéri. A másik igen a troll faktor. Ezért írtam, hogy sokat elmond a helyzetről, hogy inkább a konkurenssel szerződnek. Én is ezt tenném.

    (34): Az Intel nagyon félvállról veszi a driver fejlesztést, 3.5 év után is bugzik, de ők lezárták... épp Haswell procim van i5-4690, de inkább nem erőltetném az iGPU használatát, csak vészhelyzetben, ha a dGPU behalna.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz #71339520 #46 üzenetére

    CUDA nv only, teljesen zárt.

    PhysX elérhetősége meg csak CPU-ra vonatkozik, az is csak a konzolok miatt.

    Dokumentáció sehol. Nem én vagyok félreinformálva...

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz #71339520 #53 üzenetére

    Nem is tudom kiégeti magát...

    A CUDA is és a PhysX is teljesen zárt ökoszisztéma. Ha utóbbiba engednek is valamekkora betekintést, azt kizárólag csak azért teszik, hogy a fejlesztők ne mellőzzék azok használatát, de módosítási lehetőség akkor sem lesz. Ez is csak azért van mert x86-os CPU van a konzolokban és AMD! :D Ha ott mellőzné mindenki, akkor a konzol és PC közötti átjárás miatt PC-n is kuka lenne. Ekkora buktát nem engedhet meg magának az nv. Elég volt az, hogy az M$-nél nem ők voltak konzolra a befutók. A Switch meg úgyis lekváros lesz... :)

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák