Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Redneck #15 üzenetére

    -CPU és VGA energiagazdálkodás teljesítménycentrikus

    Windows-on belül meg tudod csinálni, hogy személyre szabod az adott energiagazdálkodási opciókat és a teljesítmény centrikus részt lövöd be úgy ahogy neked jólesik. Aztán kiegyensúlyozottból átállítod teljesítmény centrikusra.

    VGA driver-en belül ugyan ezt meg tudod csinálni (NV-nél biztosan)

    Ennek amúgy nem sok értelme van a gyakorlatban, és feleslegesen melegedik a CPU és VGA páros, az állandó maximum és stabil feszültség miatt... hát ha még kapja a terhelést.

    -felesleges programok és OS alkalmazások leállnak

    Te használod a géped, te döntöd el mit telepítesz és mit nem. Ha van egy szét telepített Windows-od az évek során akkor érdemes újra raknod a Windows-t. Pendrive-ról ezt megcsinálni manapság nem tart semeddig.

    -frissítések kikapcsolnak

    Windows Update-en belül be lehet állítani, hogy ne csináljon semmit csak értesítsen ha van frissítés. Ezt ma már a legtöbb programnál be lehet állítani, hogy csak értesítsen és nem csináljon semmit automatikusan.

    Alapból a rendszer jól tud működni. Arról nem tehet a Windows és minden egyéb hardver igényes szoftver terhelés közben, hogy nincs elég kapacitás mert a felhasználó széttelepített a gépét mindenféle szeméttel amik futnak a háttérben.

    Látom 8GB van a gépedben.
    Minden x év után érdemes a RAM-ot duplázni ha játszik az ember.
    Már 1-2 éve sem ártott a 16GB RAM. Most a 16GB RAM már alap. 24 vagy 32GB nem indokolt még ha játékról van szó, de 16GB megléte erősen javasolt.

    Én is tolom a GTA-t és főleg Online.
    Már megjelenés előtt megvettem és rácsavarodtam keményen. 14-16 órákat toltam szabadidőmben egyhuzamban megállás nélkül. Most is megy 8-12 órákat. Akkor is ennyit játszottam míg 8GB volt a gépben i5 4460 mellett és akkor is ennyit toltam mikor 16GB és i5 4460 volt a gépben. 8GB mellett 7,9GB-ot evett az egész gép több órányi játék közben, 16GB mellett 10-15GB között mozog a használat egész gépet nézve.

    Nem csak havonta-félévente kitakarítani hanem szoftveresen is oda kell figyelni rá. Ez egy gép ami azt csinálja amit a felhasználó akar ha te ráengedsz millió és egy programot akkor azokat próbálja futtatni azon a hardveren amit aláraktál.

    Most látom, hogy ki vagy! :D
    Új avatar! :))

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • tecsu

    addikt

    válasz Redneck #15 üzenetére

    Erőforrásigényes, magas prioritású programok futása esetén az OS kevésbé hátráltatja azt... remek.
    Ezt mondjuk már a Win95-nek tudnia kellett volna - szerintem.

    Mi lesz a következő? Jövőre normális méretben nyílnak majd az ablakok?

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák