Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ViZion #37 üzenetére

    Jajj ne már, Linux. Sajnos ez az esetek igen nagy részében nem megoldás. Még XP-s cuccokkal esetleg, de DX10 és fölötte meg univerzális Windows-zal nem tudsz mit kezdeni. Steam on Linux is eléggé megbukott, ami van, az is igényli a vasat. Egy Intel HD-hez nincs olyan nyílt driver, hogy jó lenne rá.

    De azt is mondhatnám, hogy se Macre, Linuxra meg végképp egyáltalán nincs Android emulátor.
    Igen, van olyan idióta, aki miután elvesztette a telefonját, Intel E8500-on droidot emulál. Románia, TBC-s rokkant, nincs pénze.

    Már így is kompromisszumokra van kényszerülve szegény user, azért játszik mobilos játékokkal gépen, mert mégis mainstream marad. Úgy érzi nem ragadt be. De ha még ezt is kiveszed a képből, akkor eléggé leszűkül a kör. Nem azt mondom hogy nincs Linuxra jó játék, sőt, 64K-ra is lehet élvezetes játékot írni. De ha valaki mainstream szarral akar játszani és azt élvezi, akkor hiába.

    Én emlékszek mit össze kínlódtam anno az alábbi gaming gépekkel:
    Celeron D336, 512MB RAM, Intel Extreme Graphics 2, 2008.
    Fogalmam nincs milyen LGA775-ös Celeron 2,6GHz, 1GB RAM, GeF FX5200 128MB. 2009-2010.

    Pl csináltam majdnem játszható Shader Model 2.0-s HL2 EP1-et, mert annyira akartam játszani, kártyám nem volt, és megpróbáltam kipótolni mindent SM2-es cuccal. De pl a híd akkor is láthatatlan maradt, ami rád esig a liftnél... meg tele volt lila feketével így is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ViZion #41 üzenetére

    Ja, ez kétségtelen tény, kőgazdag európaiként könnyű ezzel dobálózni, még én is egész jól állok világviszonylatban gépügyileg.

    Kicsit tekerj azon a látásmódon.

    Adott 16 000 Rúpia. Havonta. Az úgy 68k HUF, még mindig jobb mint egy közmunkásbér.
    Használtpiac nehézkes, megbízhatatlan.

    Refurbished piac NINCS. Ha mégis van, heroin. Haswellnél régebbi cucc nincs a piacon, csak használtban. Nincs ilyen, mint Németben, USA-ban, hogy veszel egy Dell Optiplex 3010-et mint ahonnan az enyém van, bagóért.
    Új cuccok heroin árban mennek, normális táp nincs, legalja tápok mennyek annyiért, mint itthon a belépőszintűek. Ott egy Corsair VS450 már jónak számít.

    Egyébként úszol az adósságban, de az más tészta.

    Ilyen körülmények között azért néha szeretnéd magad jól érezni, amúgy pedig top gamer vagy egy népszerű mobilos játékban.

    Ez a géped: Pentium Dual Core E6700. Intel D946zgis lap. Ami max Pentium Dual Core CPU-t támogat. Ebbe még tavaly upgradeltél CPU-t, mert másra nincs pénzed, előtte valami irtó fos volt, én már nem tudom. 2GB+1GB DDR2 RAM, okádék táp, valami SATA vinyó. Meg egy félig hibás 9500GT.
    Ezen 64-bites Win10 PRO.

    Játszani szigorúan 640x480-ban, vagy még rosszabb esetben 640x400-ban.

    Üdvözöllek Mumbai-ban, egyetemistaként. És még mindig szerencsésebb vagy az átlag indiainál. Hogy tetszik?

    Példavideók 640x480-as gameplayről, ami fel van skálázva HD-re, hogy a youtube ne csapja szét még jobban. Nem mondhatod hogy nem nézi senki, mert nem igaz, a számok beszélnek. [link] [link]

    Ez pedig szerkesztett videó: [link]

    El tudod te képzelni milyen élvezet azon a gépen Vegasozni?

    1 óra 10 perc mire kész egy molyfingnyi videóval, atya ég.

    Ehhez képest én, aki születése óta létminimumon tengődik a szüleivel, és próbál kitűnni tanulmányaival, mennyivel jobban állok már? Igaz Jigarnak van Xiaomi Redmi Note 3 most már, tavaly nyáron előjel nélkül hullott ki a Lumiája, rosszul esett neki. Sokáig telója se volt csak egy E71-es Nokia.

    Szóval nekem egyrészt ott az adatlapos gépem, azon tűrhetően lehet videót szerkeszteni, de egy 3 videós fullHD anyagon már elfekszik, viszont a GTS450 meg a 4 mag sokat számít, Fermivel tud gyorsítani a Vegas, újabbakkal nem.

    Most meg kukáztam egy törött házas Small form factor Optiplex 3010-et i5-3470-nel, 8GB RAM meg Low Profile GTX750Ti 2GB. Ugyan renderben a VGA miatt lassabb mint az adatlapos Core2, de szerkeszteni álom. Besírtam mikor Ezt összeraktam rajta. Álom volt.

    Oké, most kiragadtam egy általam ismert példát részletesen, de nincs egyedül egyáltalán. Nem a 64GB-hoz kell a plusz 200MB, hanem ide.

    Win10 update dolog, én Decemberig alárendeltem magam a W10-nek és a frissítéseinek, figyeltem rá, satöbbi.
    Aztán Angular2 fejlesztés közepette elmentem otthonról. Visszatérve a beakadt decemberi frissítés fogadott ami sokak gépét szétverte. Na azóta tiltom én is. Szörnyű az egész. Értem én, hogy azért kell az agresszívkodás, mert a legtöbb ember különben fel se rakja, de ha a munkámat szétveri, akkor én meg csak még agresszívabban fogom tiltani. Mivel vérpistike vagyok, így Enterprise group policy settingssel vissza van állítva a jó öreg kérdezz mielőtt felrakod opcióra. Sajna AU óta az már PRO-n se megy, Home-on meg bekaphatod teljesen. Jövőben is.

    Így is sérelem az univerzális updater bénasága a régihez képest, valamint hogy frissítés előtt nem tudom kiválogatni mit akarok, vagy mindent vagy semmit. A 8.1-ben annyira jól meg volt oldva. Az is hogy megtudjam mit takar a frissítés. Ez az UWP app meg csak össze lett csapva, alap elemekből és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • tserrof77

    senior tag

    válasz ViZion #94 üzenetére

    ...pontosan... :DD :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Új hozzászólás Aktív témák