Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz k-adi #38 üzenetére

    Torontóban is kirántanak komplett adónemeket 1 hónap alatt az ember alól?
    Na ez az a dolog, amit nehezen lehet forintosítani és eszek inkább 1 burgert dupla annyiért nyugi helyen, mint agyhalálban kettőt.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Hi!King

    őstag

    válasz k-adi #38 üzenetére

    Ez az elmélet, alapból ebből indultam ki régebben. A gyakorlat viszont a tapasztalataim (nem laktam más országban eddig, de sokat jártam külföldön, illetve van amiről csak közvetett ismereteim vannak) alapján nem igazolja ezt, a bigmac esetében persze lehet, de majdnem minden másban nem.

    Mert a szegényebb országban is ugyanazt a színvonalat akarod megkapni, csak olcsóbban, viszont minél szegényebb országba mész, annál inkább niche piaca van a fejlett világ középosztálya által igényelt áru- és szolgáltatásminőségnek, így a gyakorlatban sokminden az elvárásaiddal ellentétben nem olcsóbb, hanem drágább. Ha az osztrák Magyarországra jön, bemegy egy élelmiszerboltba, és ha ugyanolyan minőséget akar, mint amit otthon vásárolt, akkor mélyebben bele kell nyúlnia a pénztárcájába, hiába olcsóbb a legolcsóbb élelmiszer kategória nálunk.

    De Magyarország még nem szélsőséges példa, mert ha elmész egy harmadik világbeli országba, akkor ott már nincs feltétlenül normális élelmiszerminőségbiztosítás, élelmiszerbiztonság, így sok mindenből import termékekre szorulsz, vegy helyi prémium kategóriára, amik ott drágábbak. De ennél nagyobb tétel lehet, hogy pl. európai színvonalú egészségügyi ellátást csak drágán kapsz, vagy ha gyerekeid vannak, akkor ott fizetős iskolába kell iratnod, ahová a többi expat is iratja a gyerekeit. Ha ingatlant veszel, minél csóróbb egy ország, annál alacsonyabb az igényszint, és annál inkább költened kell rá, hiába veszed meg olcsóbban. És a szakemberek, akik rendbeteszik, azok hiába olcsóbbak, trógerebb szakembereket találsz az ottani árszínvonalon, a jobb szolgáltatás meg nem lesz olcsóbb, mint a fejlett világban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák