Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Azért az AMD részéről ez egy elég veszélyes játék. A HD5870 ára jelenleg $390-500 közt mozog (és akkor még a 5970 $700-1100-os ára szóba se jött), amiből könnyedén kijön egy GTX460 SLI és ha ez leesik a népnek, akkor megint lehet majd dolgozni a "Radeon jobb ár/érték aránnyal rendelkezik" imázson...

    Remélem nem szúrják el, csak azért, mert ennyiért is viszi a nép. :F

    (#20) Sárpac: Ha igazak a pletykák, akkor a HD6-os széria most a 700-as családdal indít, szóval igenis belecsöppen a közepébe a dolgoknak. :K

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Izzé #28 üzenetére

    Igen. És? Ha kiadják HD6700 néven, akkor onnantól "a név kötelez" alapon kénytelenek lesznek a GF104-nek nekidurálni.

  • leviske

    veterán

    (#34) Hiftu: Nem beszéltem Tecso-s zsömle árról. Ha $300 fölé akarják belőni az új jövevényt, akkor 1000%, hogy nem HD6700 lesz a neve, az NVIDIA vezetőségét meg rituálisan fel fogja kötni a többi partnercég vezetője, ha képesek a GF104 árát ok nélkül $200 alá betolni. Az AMD meg mint látjuk, nemigen fog árversenyt kezdeményezni.

    (#36) Izzé: Egyértelmű, hogy inkább GTX480 fogó lesz, viszont amennyiben az ellen lövik be, akkor esélytelennek tartom a HD6700 nevet. (Marketing...)

    RÖVIDEN: Nem azt várom, hogy olcsó lesz, hanem azt, hogy nem HD6700 lesz a neve.

    Az RV790 kapcsán is rebesgették a HD5000 generáció nevének a bevetését, aztán nem lett belőle semmi, pedig ugyancsak egy lépés volt a R700-asok és a Evergreen közt (nem csak a magasabb órajeleket kapta újításként, nem is véletlen, hogy jobban bírja az iramot, mint a HD4870).

    Véleményem szerint a Southern Islands egy HD5 frissítés lesz, az RV740/790-hez hasonlóan, hogy az Evergreen termékciklusát ki tudják nyújtani a Northern Islands érkezéséig.

    Szóval én ezeket a kártyákat várnám:
    - HD5890 (40nm)
    - HD5860 (40nm)
    - HD5790 (40nm)
    - HD5690 (40nm)
    - HD5660 (40nm)
    - HD5995 (28nm)

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz odorgg #41 üzenetére

    Ne nevettess! CRT mellé minek egyáltalán HD5770? :F (A kirívó, saját igényektől lehetőleg kímélj meg, mert arra én is tudok saját ellen magánigényekkel válaszolni.)

    A HD5770 az összes vele egy árkategóriában lévő kártyával együtt túl van árazva. Egy 1,5x drágább kártya nemigen lesz kihatással a karrierjére. A HD5830 meg sohasem volt tekinthető jó vételnek. Akinek arra a szintre van szüksége, az vett két HD5750-est 60-70k-ból és még jobban is járt.

    A HD5850-et meg szvsz megint csak nem veszélyezteti, mert akárhogy nézzük, a játékok többsége alatt azért megvan az a lélektani 20%-os teljesítménytöbblet. (A Dirt 2-t ne szedjük elő, mert egy kirívóan GeForce-ok felé hajló játék lett.)

  • leviske

    veterán

    válasz pilóta #44 üzenetére

    Háááát, fullHD-ig igen kevés játék van, ami a HD5770-est 30fps alá kényszeríti. Akinek meg a 60fps a minimum, az már rég nem CRT-vel tököl, hanem vett egy normális, IPS panellel szerelt monitort. :)

    (#48) odorgg: Azt nem vitatom, hogy az Eyefinity valószínűleg senkinél sem szempont. Az AMD-nek is valószínűleg a Phenom II & HD5970 viszonya miatt volt szüksége rá.

  • leviske

    veterán

    (#51) veector: Szóval azt mondod, hogy a többség még mindig CRT-vel nyomul, miközben fél évente cserélget videokártyát a gépében? :DDD

    Amúgy mennyire gyakori a UXGA-nál nagyobb felbontással rendelkező CRT?

    (#50) joshua7: És UXGA felbontáshoz elengedhetetlen a GTX460/HD5850 teljesítménye, miközben anno azon pörgött mindenki, hogy 1GB-os HD4870-est felesleges fullHD felbontás alá venni? :)

    (#52) Gerisz: Négy darab Dell U2410??? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    ÓÓÓ, most időközben Game Over volt és idő közben újrakezdődött a játék, vagy csak szintet léptem? :F

    (#54) veector: UXGA-hoz történetesen bőven elég a HD5770, innentől nem tudom, hogy miről beszélünk.

    (#55) joi29: Aki anyagi okok miatt nem vált TFT-re, nem vagyok benne biztos, hogy 70-80k-s kártyákat pakol a gépébe.

    (#56) joshua7: Hát akkor nem tudom, hogy miért kezdtél el velem vitázni a semmiből. :DDD Nem azt írtam, hogy a CRT nem jó a HD5770-hez, hanem azt, hogy aki GTX460-ra, vagy HD5850-re feni a fogát, az már többnyire nem CRT-vel nyomul, mivel egy átlagos CRT alá (ha nem gépzabáló játékokból indulunk ki) még egy HD5770 is bőven sok teljesítményben.

    (#59) Abu85: Mondjuk a tömegeknek nem is viszket a szeme, ha nem adja vissza az egész, szemmel érzékelhető színpalettát a monitor. :)

    (#57) Keldor papa: A RV790 idején is szó volt róla, hogy új szériát indítanak, de akkor jó döntésnek bizonyult a HD4-es nevet megtartani. Szerintem most is még agyalnak rajta. Jelenleg pont a folyamatosan kiürülő raktárkészletek miatt lenne célszerűbb a palettafrissítés. Egy HD6700-essel nem tudna mit kezdeni a nép, főképp a HD5870 árán, azzal meg csak maga alá vágna az AMD, ha olcsóbban adna egy drágább chipet.

    Szóval szerintem igazunk lesz. :DDD

    (#61) AXisBOLD: Úh! Tényleg. Elbandzsítottam, a HDD-ből van négy. :)) Mondjuk nekem egy is elég volna. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz joshua7 #64 üzenetére

    Én meg idézek a 60-asból (amire válaszoltál): "mivel egy átlagos CRT alá ... még egy HD5770 is bőven sok teljesítményben"

    Szóval a kiragadott mondatnak az az értelme, hogy UXGA (és alatt) felbontás mellé én sokallom a HD5770-est is.

    Ropjuk még egy darabig a táncot a témán, vagy már valamennyire világos, hogy hogy is értettem? :)

    (#62) veector: Ezzel én is gyakran így vagyok. :DDD

    (#63) JColee: Több szem többet lát. Így legalább már 100%-ig biztos lehetek benne, hogy nem 4, hanem 3. :DD

    (#67) Giot: Ahhoz előbb el kell kezdenie lassulni, ahhoz viszont valahogy fel kéne rá hívni a figyelmet.

    A GF104 nem robbant akkorát, mint anno a G92, de még akkorát se, mint az RV670.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák