Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #50 üzenetére

    Fogyasztásban nem jobbak már, max idle fogyasztásban talán, de elképesztő wattokat tudnak elfűteni az Intel cuccok, hogy teljesítményben egy szinten legyenek. Az új Ryzen 5-ök sok területen az i7-ek teljesítményével vetekednek, alacsonyabb TDP mellett.
    Az a nagyobbik baj, hogy még mindig alig tesznek valamibe AMD-t a korábbi idők gyengébb termékeiből kiindulva talán. De manapság az is sokat számít, hogy a yt influencerek jó része hoz ki olyan teszteket, hogy jó ez a laptop, de AMD kellene bele. Kíváncsi vagyok mennyire befolyásolja a piacot majd, mert ilyen közeg még nem nagyon volt korábban.

  • sb

    veterán

    válasz Tigerclaw #50 üzenetére

    Most van jó pár ígéretes új gép. Egész sokat kezdtek el építeni AMD-re.
    Fogyasztásban is jók, már az idle sem rossz.
    Az erejük meg brutális, a 4000-es széria új szintet hoz a notiknál. Gyakorlatilag most megkerülhetetlenek már ezzel a szinttel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sb #52 üzenetére

    Az elerhato notik termekpalettaja mutatja, hogy abszolut megkerulik ezt a szeriat is. Itthon ez hatvanyozottan ervenyes. Amig az AMD nem lep sajat utra, gyarthatnak barmilyen szuper processzort, nem tudjak megverni az Intelt a sajat jatekaban, ahol minden szabalyt ok alakitanak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • sb

    veterán

    válasz Tigerclaw #53 üzenetére

    Az elérhetőt nem tudom hogy érted.
    Ha úgy, hogy mit gyártanak vele akkor egész sokat.

    Ha úgy, hogy mi az ami megfelelő készlettel is rendelkezik akkor ott lehet gond, mert a most megjelenteket is hamar elkapkodták. Pl. új Ideapadok a német fórumokon láthatóan azonnal elfogytak és szállítási gondok voltak.

    Ehhez kevésbé értek, de még ezzel együtt is bizakodó vagyok. Egyrészt most itt bekavart erősen a vírus, másrészt ha nem megvehető termékek kihozatala lenne a cél akkor nem nőtt volna meg drasztikusan a modellek száma.

    Amit én láttam:
    Jön a Latitude, Lenovo Thinkpadek
    Ami engem érdekel konzumer piacról: már vannak 3-as, 5-ös 14-15"-os Ideapadok sokféle verzióban. Swift3-ak. Jönnek a Zenbookok és az olcsóbb Vivobook is.

    Ezekből 1-2 Ideapadon kívül tavaly kb. semmi nem létezett Ryzennel.
    Ráadásul most mindenféle létező, konfigurálható verzióban jönnek és a körítés sem tűnik elcseszettnek. Olcsó Ideapadban pl. van 100% sRGB kijelző, Type-C töltés, AX wifi...
    És a tesztek alapján korrektül is mennek, nincs gond a hővel, hűtéssel sem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz sb #54 üzenetére

    Azért sajnos ennyire nem jó a helyzet, sok gépből csak jóval gyengébb felszereltség jön Ryzennel (gyenge képernyő, max 8GB forrasztott RAM, csak egyfajta méret, kicsi akku, stb).
    Thinkpadből például lesz T14, de nem lesz T15. E14 és E15 lesz, de ott asszem nincs billentyűzet világítás, meg még pár dologban gyengébbek voltak, amikor néztem. Zenbook is eddig csak 14-es van (ráadásul jack aljzat nélkül!!!), Swift laptopok kijelzője botrány gyenge, Vivobook dettó. És ezeken kívül vannak még gamer laptopok, amik nem csak rondák, de izzadnak is mint a disznó :(
    Aztán a type-c töltés nagyon nem divat még a megfizethető gépeknél, hanem kerek töltődugasz van, vagy van 1 darab type-c, amin vagy töltöd a gépet, vagy használhatod HDMI/DP kimenetként, kettőt egyszerre nem. Az USB2.0 aljzatokról ne is beszéljünk.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sb #54 üzenetére

    Arukereson:
    4800u : 0 modell
    4700u: 1 modell
    4600u: 0 modell
    4500u: 3 modell
    4300u: 3 modell

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • sb

    veterán

    válasz #16820480 #55 üzenetére

    Most olyanokba megyünk bele ami nem ide tartozik és írtam is.
    - Swift gyenge kijelző: Ja. De tavaly és Intellel is ugyanolyan gyenge volt.
    - A forrasztás is trend, Ryzentől függetlenül.
    - ZenBook jack: Nem hiszem, hogy ez a Ryzenen múlik.
    - Type-C szintén nem divat, ahogy írod, más proci mellett se sajnos. Elég gáz, évek óta mondom. De épp ezért elég jó, hogy pl. a rohadt olcsó Ideapadokra rákerült. Swift3-on tavaly is volt. (ZenBookon a vastag árcédula mellett sincs, tavaly se volt.)

    Ha problémát kéne mondanom akkor inkább írnám, hogy egy egyikbe MX350-et raknak a Vega helyett... 4266-os ram mellé. Az iGPU-s modell mellé meg 3733-as ram kerül.
    Vagy hogy Swift3-ból 8GB-os modellek vannak...

    Én is tudnék ideálisabb modellt mondani a fentieknél, de ez már nem a tavalyi "bottal se" felhozatal nálam. Sokkal jobb és már bőven használható. Egy jack pl. biztos nem akadályozna meg a vételben ha minden másban jó a gép.
    Csak ismételni tudom magam:
    A Swift3-ban mégis van Type-C töltés pl, korrektül megy, nincs throttling vagy bármi sz*r. A kijelző olyan mint volt eddig is. Akinek jó az viheti.
    ZenBook nem is létezett Ryzenes.
    A munkagépek közül is csak mutatóban volt 1db T-s meg egy Latitude kb.
    Ideapadból meg mint írtam 2 modell 2 méret, szabadon konfigolható, Type-C, jó kijelző, AX, billvilágítás, fémház, jó hűtés, stb, stb...

    Ha ennek a töredékét felmutatjátok tavalyról vagy ez nem használható szint ahhoz képest, akkor nem tudom mi az.

    @Tigerclaw
    Ezt kár volt bemásolni. Erről írtam, hogy nem a konkrét magyarposvány-kisker elérésről beszélek covid19 után 2 héttel. Majd vélhetően jönnek. De az is lehet, hogy ide soha... ettől még a felhozatal ott van fentebb és _sokkal_ jobb mint bármikor + használható is.
    Szerintem érdemben elmozdultunk előre.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz sb #57 üzenetére

    Igen, a tavalyi Swift is lehet, hogy gagyi volt, de a jobb Swift modellekbe, amiben normális kijelző van, oda nem tesznek Ryzent sajna, és a 3-at sem lehet jobb panellal kérni, ha akarnám sem.
    Ideapad 5 amúgy jobb valamivel, de az is csak 60% körüli sRGB-t tud, az azért nem "jó kijelző", hanem elmegy kijelző, és abba sem lehet jobbat kérni (még a Flexbe sem, pedig a tollal lehetne grafikai munkára is akár használni).
    A memóriában igazad van, és sajnos még olyat is láttam most valamiben, hogy 2666-ost tettek Ryzen mellé, ami elég vicces, gondolom berendelték az Intelekhez, ami úgyse tud gyorsabbat használni.

    Volt tavaly is Ryzenes Zenbook. Itt kivételesen ez a változat volt jobb, az Inteles kapta meg azt a vacak másodkijelző tapipadot.
    Volt még a tavalyi felhozatalban Surface Laptop, huawei cuccok (amiket most akcióznak új modellként), több HP laptop is (Probook 455 például, de konzumer modellek is). Továbbra sincs viszont Inspiron, Vostro, XPS.

    A type-c töltés amúgy oké, és jó is, hogy van pár gépen már, de jellemzően 1 darab type-c csatlakozót kapunk, amin vagy töltöd a gépet, vagy rákötöd külső monitorra. Oké, lehet elvileg hozzá dokkolót venni pár ezerért, de igazán ráférhetett volna akkor már még egy type-c legalább (nem is kell TB3 legyen, amilyen sok gond van azzal mostanában).

    Szóval igazából van egyelőre az Ideapad, ami elfogadható, de ha valamiért nem szimpi, akkor egyelőre ennyi. Mondjuk nekem kellene egy normális kijelző bele és nem lenne rossz, ha az összenyomorgatott helyett egy normális TKL billentyűzetet kapna 15"-ban, úgy elférhetnének a felfelé néző hangszórók is.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Epp tegnap neztem meg egy review-t az uj Redmi 16-os notirol es sajnos azt is a celegyenesben rontottak el, aprosagokkal. Miert irtozik minden gyarto egy tokeletes gep megalkotasatol. Talan ez az Apple titka, hogy - ha nem is is jon be mindig - megprobalnak tokeletes gepet alkotni, mig a tobbiek kenyszeresen kivesznek a feature listabol par tetelt, azzal indokolva hogy kell valami a kovetkezo modellbe? Az nem esik le nekik, hogy pont a kivett aprosagok miatt veszitenek rengeteg vasarlot?

    Ezek a Huawei es az a Xiaomi is csak majdnem jo, de pont azon a hataron vannak, hogy az "inkabb nem" dontes legyen a jellemzo vasarlaskor.

    En azt mondom, hogy ma mar klonoznak, klonozzanak mindent, vagy legalabb esszel hagyjanak el dolgokat. Teszkos Macbooknak semmi ertelme.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz Tigerclaw #59 üzenetére

    Én pont fordítva látom, Apple számomra negatív példa ha a feature listából kivett dolgokról van szó.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #59 üzenetére

    Mondjuk legnagyobb bajom a Redmibook 16-tal, hogy itthon garanciát el lehet felejteni, a webshop ahonnan veszed ad kb 1 évet, ami marha jó, ha oda kell visszaküldözgetni :U
    De amúgy a kamera hiánya, billentyűzet világítás hiánya és a kínai W10 licenc sem túl biztató.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #16820480 #61 üzenetére

    Nalam a Redmin eseten:

    Dealbreaker: garancia, support hianya, bill.vilagitas hianya
    Nagyon nem tetszik: gyenge ssd, gyenge usb, FHD felbontas
    Orulnek neki: webkamera, 16:10 v. 4:3 v. 3:2 keparany
    Tetszik: 16 inch, jo minosegu panel, ultrabook like body, quality, USB-C toltesre es nem csak toltesre, 16GB RAM 512GB SSD, nagyon jo hutes, nagy es jo touchpad.

    Szerintem extra 100-150 dollarbol ki tudtak volna hozni egy sokkal jobb gepet, es ez a Huaweire is vonatkozik. Nekik mondjuk van egy premiumabb megoldasuk, de az kisebb es mar olyan dragan, amennyiert biztos nem Huawei-t vesz az ember.

    Sajnos az uj/regi trend a 13-14 inch, ami nekem kodolashoz nem idealis. Nekem egy legalabb 15 inches, de inkabb nagyobb gep kellene joval nagyobb ppi-s kijelzovel, a kod konnyebb olvashatosaga miatt. Ilyen gep nagyon keves van, ami nem meregdraga. Jellemzoen 5-600k korul indulnak, ami szerintem tul sok egy nem gamer gepert.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #62 üzenetére

    El kellett olvassam 3x, mire rájöttem, hogy Nalama Redmin nem egy indiai név :D

    Ja igen, az ssd, de az legalább cserélhető, USB is gáz, lehetne több type-c rajta, de legalább ne 2.0 legyen már. FHD nekem pont jó, legalább többet megy akksiról, 4K biztos nem kéne, max a kettő között valami, de akkor meg a scaling lenne gond, ha rákötök egy külső monitort vagy tévét.
    16:10 meg hasonlók jók lennének, de az kb csak felső kategóriában van pár helyen, szóval ezt én elengedtem már. Amit viszont nem szeretnék elengedni, hogy hiába nagyobb a gép, ne paszírozzanak már bele minden áron numpad-et, hogy az összes többi gomb is használhatatlanul kicsi legyen.

    Viszont az 5-600k az manapság már "normális", az összes üzleti gép ennyi, ha értelmes hw kell bele, nem 1366x768 képernyő, meg hasonlók. Amit meg productivitire vennél, az meg kb 2000$/€ felett van már.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #16820480 #58 üzenetére

    Type-C nekem dokkolni kéne pont. Így tölthető és minden más is van, LAN-ig bezárólag.
    (Ami nem teljesen igaz, mert a világ szánalma, hogy ebből is Gen1-2-nél járnak, így ha 4K kijelzőt kötnél rá akkor lóf*sz sávszélesség se marad, se USB-kre (csak 2.0-ra), se Gigabit LAN-ra... De ha kihúzzuk a 4K-t, akkor legalább van egy 1 kábellel megoldható dokkolás+töltés)

    ZenBook volt, de kb. ez az 1db. Surface brutál drága, az hiába létezik nálam. :) A többi igaz... de most még í]y is jóval több lesz szerintem. ZenBookból már 3 féle van legalább. (És tévedtem, mert ott is van Type-C töltés, legalábbis 1-2 modellen már biztos... mintha a dgpu-son nem láttam volna. :F )

    Ideapadból van 100% sRGB válaszható kijelző is.
    (Ott is vannak azért érdekességek, Gen1 portot írnak pl, meg HDMI 1.4-et... de fórum szerint kijön mindkettőn a 4K60p)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz sb #64 üzenetére

    A másik legnagyobb bajom amúgy a 15"-os gépekkel, hogy mindre oda van nyomorítva az a vacak numpad :( Szóval elkezdtem már 14-eseket nézegetni inkább, mert azokon legalább normálisabb billentyűzet van.

    Az egyik érdekesebb a Yoga Slim 7, elég jó hardver van benne, de sajna fényes kijelzős (bár egy videóban azt mondták, hogy van belőle matt is), a másik meg a Zenbook UM433, amivel csak annyi a bajom, hogy ha type-c töltést akarsz, akkor nincs dokk meg DP kimenet, mert csak egy type-c csatlakozója van (a töltő meg a régi barrel plug, de tudnám miért). Ha találnék matt kijelzős Slim 7-t, akkor lehet az lenne végül a befutó, még ha nem is 15-16", amit jobban szeretnék, de ha nagyobb kép kell, akkor majd kiteszem tévére, vagy külső monitorra.

    Azt viszont én is láttam, hogy a 14-es Ideapad tud kiadni 4k60 jelet, szóval benne van a hardver, de mégsem reklámozzák :F

  • sb

    veterán

    válasz #16820480 #65 üzenetére

    Két Type-C kb. mint a fehér holló.
    De nem értem PD-s, töltős dokkoló miért nem jó. Én mindenképp azt vennék hozzá és minden megoldva. Méretre sem valami extra amit ne lehetne hordozni, bár igazán akkor jó, ha a használati helyeken van 1-1 fixen, monitorral és egyebekkel, pl. otthon+iroda.
    Így csak rá kell dugni és máris minden van.

    Méretre különbözőek az igények, én eleve 14"-ost keresek. A 15.6-osak is batár nagyok nekem ha hordozni vagy asztalon kívül használnám.

    A HDMI 1.4-2.0 fura dolog az AMD-nél, a desktop lapok nagy része is hivatalosan 1.4-el jött ki anno, mégis tudták a 2.0-ás kimenetet ha megfelelő proci került bele.
    Nem olvastam róla teljesen egzakt magyarázatot azóta sem, hogy az APU-n múlik, nem is a lapon... vagy a huzalozás is számít, de belerakták a lapgyártók, csk az olcsóbb licensz miatt nyomták rá a kisebb verziószámot.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Igen, bár ha azt használnak töltésre, akkor igazán elfér egy másik mellette. Sőt, akár HDMI helyett is használhatnák, legalább kisebb csatlakozó kell. A dokkolóval az szokott a bajom lenni, hogy ami normálisabb, az sok tízezer forint már, illetve az, hogy a type-c csatlakozót csomószor nem a zsanér közelébe teszik, hanem a csuklótámasz oldalához, hogy mindenbe beleakadjon a kábel, amit oda dugsz.

    Nekem pont DTR gép lenne, nem nagyon hordoznám lakáson kívülre, szóval felesleges a thin&light számomra, de még a 15"-os gépek is alig 2kg körül vannak, az nem olyan sok, hogy időnként ne bírnám ki. Sőt, ezek a kis 14-es gépek olyan vékony satnyának tűnnek már képeken is :D Mondjuk egy olyan lenne jó formailag, mint a Redmibook 16, amiben elfér egy 16"-os kijelző, de nem nagy maga a gép, 2 kiló alatt van, csak hát errefelé semmi garancia nincs rá, meg van még pár hátránya.

    Hmm, nem is gondoltam, hogy más licence kellene a HDMI2.0-hoz :U

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Megint felhuztam magam, hogy a Huawei is az Intel segget nyalja. Az inteles verzio 13 inches es jobb keparanyu, magasabb felbontasu, mint az AMD-s 15 inches verziója.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • janototh

    csendes tag

    Egy kis plusz infó az érdeklődőknek hogy francia billentyűzettel beszerezhető a 14"-os változata (jelenleg is ezt használom, külföldi boltokból), amely minden billentyűvel rendelkezik ami a magyarhoz is kell - újramatricázható :)

    Eddig élményben kiváló, bill. világítás, bár a poppoló kamera nekem nem jön be annyira.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az uj Honor Magicbook Pro 16.1 -rol is jo lenne hasonlo cikk, illetve meg jobb lenne ha nem csak az Inteles, de a Ryzenes verzio is lenne tesztelve. Elvileg ez utobbi is piacra kerul hamarosan.

    Illetve nagyon remelem, hogy Europaban is forgalmazni akarjak ezeket.

    A Huawie/Honor es a Xiaomi egyre kozelebb all a tokeletes ultrabookhoz, csak mintha pont a jobban sikerult megoldasokat hagynak otthon.

    Szinten jo lenne, ha legalabb az ilyen "Pro" -nak nevezett notiknal tulllepnenek a 16:9 FHD kijelzon, ahogy a 2020-as MateBook Pro X-nel is tettek. Mondjuk annak az ara mar olyan kozel van az Apple Macbook Pro arahoz, hogy versenykeptelen, hiaba jobb par dologban. A piac tovabbra sem dijazza a wannabeapple arazast.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Bibby

    addikt

    Van valakinek Magicbook-ja?
    Problémám van a touchpad-del, nem érzékel megfelelően, de az az érdekes hogy egy darabig jó, aztán elkezd szakadozni, majd megint jó...és olyankor még a touchpad nyomógomb sem érzékel, ami megint érdekes.

    Ελευθερια η θανατος

Új hozzászólás Aktív témák