Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gghrtz

    őstag

    válasz #40553216 #279 üzenetére

    Mivel nem véletlen rakja rá a paraszt így nem végig fogja tapicskolni a kijelzőt. Inkább arról készíts te felmérést, hogy tablet módban mennyit használják az érintőkijelzőt. :DDD
    Egyébként kis 10"-es hybriden még mindig könnyebben kezelhető a csempe, mint a desktop. (sőt a modern ui appok is)

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #40553216 #279 üzenetére

    Minek? Ott az eger. Hibrid gepeknel ez a leghulyebb erv, ami letezik.

    Ha taperolom, akkor azt kanapen/fotelban (tehat hogy jobban ertsd, nem asztalnal ulve )teszem es altalaban nem produktiv dolgokat vegzek a tablan. Asztalon meg ott az eger + billentyu, ha klasszikus munkat akarok folytatni.

    Gondold at ujra.;)

    virkir: Ket eve csak szaracsempeztek minden windows 8-at erinto temaban, az mitol relevans? Illetve hogy nem unjatok meg?

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #40553216 #288 üzenetére

    Tul hosszu, eleg lett volna egy szaracsempe is;)

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #288 üzenetére

    Sikertelenség az tény, de emögött az is áll, h sokaknak elég a Win7 tudása, ami már 5 éve a piacon van (az is számít) és amúgy se akarnak váltani, nem akarnak fizetni az új rendszerért. Másik réteg "xaracsempézik", ami sok esetben szubjektív dolgokra vezethető vissza és bizony a user error, mint olyan is közrejátszik. Harmadik réteg meg a fals Windows-mítoszok után megy és inkább hisz a szomszédnak, szakbarbár cikkek vastag címeinek, mint a saját szemének.
    Ezek az igazi okok.
    Azért a bejelentkező képernyőn elakadni, az irreális, mert ha csak egyet kattint, lenyom egy billentyűt, akkor bejön a jelszókérő ablak. Lehet elsőre nem tudja, de ilyenkor jellemzően próbál vhova kattintani az ember és utána már látja, hogyan működik.

  • vzozo

    senior tag

    válasz #40553216 #279 üzenetére

    Kérek élménybeszámolót.

    Jelen.

    Ha éppen nincs bedokkolva, hanem csak magát a notit használom, mert pl. ügyfélnél vagy egyéb külső helyszínen vagyok, akkor tapicskolom rendesen a képernyőt. Felhasználástól függ, sok scenarióban sokkal kényelmesebb a képernyőre bökni, mint az egérkurzort keresgélni egy touchpaden (tudom, vegyek külső egeret). Amennyiben pedig lapozni, nagyíteni kell egy diagramot, dokumentumot, akkor mindennél kényelmesebb a touchscreen.

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #325 üzenetére

    Nem szeretnék belefolyni a vitátokba, de egy apró megjegyzés ehhez a részhez:
    "De miért kattintana? Sehol nincs olyan, ami azt mutatná, hogy kell. Miért nyomna billentyűt? Vagy olyanoknak csinálták ezt a bejelentkezőt, akik csak nyomják mint süket a csengőt?"
    Tableten és mobil telefonon ki mutogatja, hogy mit csináljon a szerencsétlenje a zárképernyővel? Ráadásul Másképp kell Apple rendszereken, másképp a különböző Androidra készült megoldásokon, mégis valahogy sikerül nekik. Azt értem, hogy asztalon ez újdonság a többségnek, de ezeknek a nagyrésze használ valamilyen okos eszközt. Az ellen meg hiába ágálnak itt páran, alapvető számítógépes ismeret, bátorság - mert sokakból csak az hiányzi, egyszerűn nem mernek kattintani vagy bármit csinálni - ma már elkerülhetetlenül szükséges és a mindennapok része. Nem, nem azért, hogy valaki Windows 8-at használjon, hanem mert a világ abba az irányba halad, hogy mindenhol körülvesz minket valamilyen formában.

    (#328) virkir:
    Hallgattad hogy mit mond? Gombnyomásra és (dupla) klikkelésre is eltűnik, de a kedvence az egérrel feltolás. Ez utóbbi egy darabig vicces, aztán már csak elkezded a jelszavad gépelni, hogy feloldja (jó, nálam speciális karakter miatt oldja fel, különben lemaradna az első karakter).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #325 üzenetére

    Látom a régi lemez került fel ismét, hasonló érveléssel... :)

    Otthoni user igényeinek (böngészés, filmnézés, skype stb.) bőven elég az XP tudása is, ha lenne nyugdíjazva, azon maradt volna a többség. Hiába mondom azt W8.1 kapcsán, h pl.jobb feladatkezelő, fájlműveleteknél hatékonyabb folyamatjelző, VHD-boot, integrált USB 3.0 driver, nagyobb teljesítmény bizonyos helyzetekben, nagyobb fps néhány játéknál, hatékonyabb diver telepítés szűz rendszerre WU-n, néhány hasznos modern app, ha vki nincs vele tisztában és nem is érdeklik ezek... De egy Win7 újításait is hány átlagfelhasználó használja ki, v tud róla egyáltalán :F
    Linux fronton is mit tud az új rendszer, frissebbek benne a csomaglisták, az integrált programok, v épp az is LTS verzió lett, h ott is sokan az 1-2 verzióval korábbi (LTS) kiadást használják?

    Inkább sorolj fe te nagy, kritikus W8 hibákat, vagy olyan dolgokat, amiket nem lehet benne megcsinálni, a W7-ben meg igen, mert az elmaradt eddig is...!

    Ez a bejelentkezési képernyő példa meg annyira triviális....ha vki itt elakad, az meg is érdemli. Nyilván ilyenkor próbál vmit (kattintani) csinálni a user és olyankor egyből tovább léphet.
    Ennyi erővel leül egy Ubuntu elé és mert más a Windows, nem találja hirtelen a rendszer leállítását jobb felső sarokban, v Unity oldalsávján a rendszer beállításokat, mert nem mondta neki senki, akkor ott elakad, kész vége..?? Ahelyett, h kicsit ismerkedni a rendszerrel, próbálgatná stb.? Na ez az, amivel nem lehet mit kezdeni és ez bizony nem (csak) a rendszer hibája.

    Az is el lett mondva, h itt senki nem azt várja el, h mint mi, "önjelölt informatikusok" értsenek ehhez-ahhoz az átlag userek is, de akinek fenti dolgok, v egy parancsikon asztalra rakása Windows alatt problémát okoz, azt te minek neveznéd??
    Azért egy ilyen szakmai fórumon, hozzáértő egyénekkel az élen, magunk között el lehetne ismerni a user error tényét és nem mindenért az OS-t hibáztatni, meg üres kifogásokkal jönni...

    Tablet...ja, mert azt elsőre mki, legyen az Android, iOS, W8.1 RT, olyan könnyen kezelgeti talán, mindent elsőre beállít, megcsinál benne, h nem kéne kicsit ismerkednie vele?? MS meg azért is van lemaradva, mert későn léptek be a piacra és W8 "xaracsempézése" arra is kihatott. Mert, ha fogtál már a kezedbe WP-s telót és RT-s tabletet, akkor tudnád, h egyáltalán nem rosszak.

    Lehet régen volt az az egynéhány év, de fenti alapján akkor is ez a szomorú helyzet...szövegszerkesztő, képszerkesztő programokat talán tudja használni az átlag user?? NEM, és tökmindegy, h MS Office vs LibreOffice, v Photoshop vs. Gimp/ Picasa van elétéve...mert szarik az egészre és elvárja, h a program legyen olyan egyszerűre, már-már primitívre csinálva, h az ő 0-ás tudásszintjéhez igazodjon. Csak ez az, ami sok esetben kivitelezhetetlen, akár egy OS esetében is....Ilyenkor is a program a hibás, mert alapvető dolgoknak nem hajlandó utánanézni, megtanulni a leendő felhasználója??

    Szóval részedről ez megint csak olcsó kötekedés maradt...

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #332 üzenetére

    Zárképernyő azokon is van, ne mondd már, hogy nincs. Sőt, jelszavazni is lehet őket. Jobbnak nem mondtam a W8-ast a korábbi Windowsokétól, azt mondtam ilyennel találkozik más eszközökön is. A koncepció lényege meg az volt, hogy egységes felület mindenhol, ehhez jött az asztali zárképernyő, amira a telefonhoz hasonlóan lehet kitenni értesítés jelzőket.
    Kérlek ne add a számba, amit nem mondtam: „MS majd jól megtanít élni”. Én azt mondtam haladni kell, és a világ már most az informatikai eszközök köré épül. Ez nem MS jövőkép, hanem már a valóság, és ha körbenézem minden nagyobb IT cég ilyen irányban fejleszt.

    Igen, sokadjára, esetleg
    Szólj már a gépemnek, hogy amikor elsőre lenyomom a Shiftet, akkor ne oldja fel a zárat :D
    Tudom, hogy mennyire nem használja a triviális enter nyomást sokan, de azért hadd ne ragadjunk már le itt, mert akkor tényleg az őskorban élnénk még, mert ott is voltak olyanok, akiknek nem tetszett valami. És kérlek ne add itt a számba a W8 vagy MS dolgokat, mert számítógép/okos eszköz használatról beszélek.

    (#333) fordfairlane:
    Akkor biztos csak nekem a Spicán volt olyan az alap ROM, illetve a CM pár verzióján jópár, amin semmi kiírás vagy jelzés nem volt. Tudom, hogy van, amelyiken jelzi, de nem mindegyiken.
    Amikor először vettem a kezembe a Lumiámat, akkor csak néztem, hogy hogy a jó b*dös f@szba kell bekapcsolni a képernyőt (a gombokon semmi jelzés), aztán csak sikerült. Nem várok el az átlag felhasználótól mérnök informatikus végzettséget, csak azt, hogy legyen nyitott. (Nem csak arra, hogy mindenhol mindent posztol a nagyvilágba...)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #349 üzenetére

    De ennyi erővel a Win7 újításai és más rendszerek új verziói sem érik el a nagy átlag ingerküszöbét, tehát ez nem jó indok... :N

    Jajj....nem azt várja el senki, h Win alatt Powershellt és társait nyomogasson, de aki parancsikont nem tud készíteni, v Start menüben keresni, v vezérlőpultot kezelni, az mégis milyen Windows user, ha nem hülye/ tudatlan... :F Vagy szerinted ez a normális és minden jó így? Az a fránya, csúnya oprendszer, kicseszik szerencsétlenekkel, h nincs eléggé lebutítva...szegények, mocskos MS, szemét Windows... ;]

    Azért Ubuntu, v más alatt is olvasni itteni topikokban félresikerült upgrade-ekről és "folytonosság" kivitelezhető jobbára itt is, az, h fizetni kell, nem újdonság. Ha vkinek derogál, maradjon réginél (v virágbolti ugye), használjon Linuxot.

    Most mondtál egy példát, h xy felesége megszerette az Ubit...igaz ez a sok Windows átlag userre, aki váltana is szerinted, mert megsúgom, h nem...illetve ilyenek, h xy gyereke, felesége, nagypapija leült W8 elé, aztán jobban tetszik neki, könnyeben kezeli, mint az előző verziót. Na, erre varjál... :)

    Én soroltam pozitívumokat, ami miatt érdemes lehet egyes usereknek, te meg továbbra se tudsz...ne ez a tényállás. :D

    Mert minden hülye, aki életébe nem látott Windowst, Liuxot (v látott, de minek) majd leül elé, aztán egyből megcsinál benne mindent, főleg egy újabb rendszerben. Első alkalommal leül Excel elé, aztán majd diagramokat csinál és makrót programoz?
    Te vagy eltévedve nagyon, ha azt hiszed, h ez így megy és mért nem ilyenre van csinálva a rendszer... És mint user error fogalma abszolút nem létezik, áh nem.... :D
    Felhasználóbarát dumát meg ugyanúgy nyomatja mingegyik, Linuxok is, h cak váltsanak ám rá, szép, ingyenes stb.,de ők se említik meg mellékesen, h azért nem analfabétáknak való... :D
    Meg, ha már program...akkor Gimpet, Photoshopot is ugye szerinted az MS gyártotta és , ha nem tudják használni, akkor persze, h azért is az MS a hibás, ki más lenne... :U

    Szal ez továbbra is csak kötekedés, ennyi, de hát ez ment mindig is, azt tudtuk...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #362 üzenetére

    De van amelyik nem teszi ki, ha telepítéskor nem jelölik be, és mint tudjuk ennek bepipálása is akár gondot okozhat egyeseknek... :U
    Parancsikon lehet akár adott mappáé is, v weboldalé, amit szintén nem nehéz kreálni, de szerinted, ha átlag usernek ezeket mind nem kell tudnia, és amúgy meg semmit se, akkor gratulálok... :C

    "Na erre varrjál..." - teljesen más példa okán lett megemlítve, de mivel erre sem tudsz érdemben válaszolni, csak a szokásos piaci részesedés maszlagot tudod nyomatni, akkor ne hagyd már le a Linuxot se a végéről.

    Nagy negatívumokat, hibákat továbbra sem tudsz felsorolni, mert vsz nem is vagy annyira otthon a rendszer használatában, v magad se ütköztél ilyenekbe...csak ügyesen kitért a válaszadás elől és próbálod mindenféle hülye dologra terelni a szót, meg a szokásos marketing dumát nyomatni, "döntött a nép" stb. Ez jó, de tényleg... :D
    Egyébként meg attól, h egyesek technikai/technológiai analfabéták és nem érdekli őket semmi OS-el kapcsolatos dolog, újítás, csak a Facebook, amihez XP is elég, az az ő dolguk, de attól még más válthat és megteheti, h megveszi. (te vsz nem, azt tudjuk..) Amúgy meg milyen érdekes, h itt PH-n is sokszor fikázta, h akár más körökben, mégis sokan használják, vajon mért...? :)

    Képszerkesztős rész megint csak mellébeszélés és üres kifogás...arra persze nem térsz ki, h használni is tudni kéne ezeket a programokat, de még, ha más is gyártotta, ugye akkor is az MS a hibás. És tökmindegy, h PS, v más, nem tudják egyiket se...Viszont milyen érdekes, mikor a fészre feltett képeket kell retusálni, akkor ezért hajlandók megtúrni a google-t és rákeresni a mikéntjére, de ha a W8-ban nem menne vmi, akkor már a világért sem...
    Ha kimegyek az utcára, belelépek a pocsályába, azért is az MS a hibás, nem?

    Ja, mert fájltársítás akkora nagy dolog, h pár kiterjesztéshez való hozzárendelés eltart 5 óráig, nem?
    Szal ez ellenérvnek igen vékony...de ez is csak azért tudtad most felhozni, mert én adtam a szádba. :D
    Neki le lett írva külön, ha nem olvastad volna...

    Modern környezetben aztán olyan baromira kellett oda a tálca mi? De beletették ugye, viszont aki használta eddig is, az bőven elvolt nélküle, de nemtom mennyire mélyedtél bele egyáltalán...

    Amúgy meg az a röhejes, h időről-időről feltűnsz az ilyen topikokban (de más helyeken is), jellemezően savazni az MS-t, kötekedni másokkal, kielemezni, idézgetni gondolataikat, de magához a fő - Windows 9 - témához, meg alapból nem tudsz semmit hozzászólni...Tesó. :) Maradni kéne inkább Linux topikokban és ott osztani az észt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #362 üzenetére

    "Win7 market share 51,22%; Win8/8.1 12,48%"
    Mindig ezzel példálózol, de akkor kérdem én, hol van a Linux az 1.68 %-kal.... Illetve, ha erről is döntött a nép, h xar, nem tetszik nekik, németek is váltanak, h teljesen visszaállnak Windows-ra, akkor te mért mész szembe a nép akaratával, mért használod, mért véded folyton... :U
    Talán azért, amiért én a 8-cat, mert valójában mégse annyira szar...?
    Amúgy általában akinek egy témában nincs igazán önálló gondolata, v tapasztalata, az beáll a többi közé a sorba és fejet hajt birka módjára. Akinek van, az lehet összekülönbözik a csordával, "légvárazik", ahogy mondod, de attól még nem biztos, h hülyeséget beszél. Persze ez a nehezebb, az tény, de nem kell mindig beállni a birkák közé...

    Illetve mielőtt elkészül előzőre, meg erre a míves válasz, előtte kicsit a témában (Windows 9) kéne villogni, megemlíteni pár újdonságot, önálló gondolatot, lehetőleg ne azokat, amiket én, v más eddig. Ha nem megy, akkor át lehet fáradni a fentebb említett off topikba, v vissza a hazai pályára. :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #395 üzenetére

    Az a baj,hogy nem látod, hogy egy Windowszos topichoz sem tudsz pozitívan, és nem kritikusan hozzászólni. Most vagy nem tudod burkolni vagy nem is akarod, de az tény, hogy minden Wines hír topicjában nagyjából egy kaptafára megy a posztjaid gyártása. Masszívan flémelsz és nem csak én látom ezt így, szóval esetleg megfogadhatnád a moderátori tanácsot is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #393 üzenetére

    Szerintem ezek után nem kéne annyira....én legalább leírtam konkrétumokat, te meg tényleg csak kötekedni tudsz, ahogy a linkelt topikok és modis hsz mutatja, ráadásul nem csak itt, hanem minden MS topikban, ahová belépsz....
    Linux kapcsán pl. ott a gond, h a fejlesztők tesznek a Windows átlag userre, bizony, pedig az lenne a cél, h pont ők pártoljanak át tömegesen...nem hagyják nekik, h a "megszokott" módon használják a rendszert, mert bizonyos dolgokhoz elkerülhetetlen a másfajta szemlélet, a terminál, fórumok, google megtúrása stb.
    Ergo burkoltan elismerik, h nem akármilyen hozzá nem értőnek való a rendszer, hanem aki használja akarja, igenis legyen tisztában az alapokkal....márpedig átlag user ezt baromira nem fogja megtenni, mert szarik az egészre....
    Viszont ez nem a Linux a hibája, mert ettől még jó a rendszer, ennek, a csak netező, filmnéző, szkájpoló rétegnek bőven elég lenne és nem kéne 2-3 évente 30k-t költeni Windows-ra. Viszont az ilyen user hozzáállás miatt van, h a 2%-ot se érik el, de ezen nem lehet változtatni egy könnyen és ez nem (csak) az OS hibája. Részben hasonló a helyzet W8/8.1 kapcsán is, csak ott már elvileg meg kéne lennie a bizonyos alapoknak.

    (#394) GoodSpeed: nem újdonság, velem már régóta ezt csinálja, minden ilyen topikban...de úgy látszik nem feltétlen bennem lehet a hiba, ha máshol, másokkal is és még meg is róják érte... :D

    Amúgy a cikkben mi ez az interaktív élő csempe,mert látom a screenshoton, h kb. miről van szó, de ez nem férne el a hibrid start menüben, akkor mégiscsak lesz külön modern felület :F

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés