Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Sweet Lou 6 #84 üzenetére

    Amire egy laptopot használ az emberek többsége, mindazt kényelmesen el lehet végezni majd ezzel is. Én sosem fogok számítás igényes feladatot végezni, vagy játszani rajta.
    Ha meg nem IT fejjel gondolkodunk, akkor mindenre elég: még üzleti felhasználásra is.
    És bizony előny, ha ügyfélnél vagy partnernél tárgyalás közepette nem a tetves bootolásra kell várni, alkalmanként életet lehelni a rendszerbe, stb. "Just works".

    szerk: apple jó példa erre, csak hát remélhetőleg ez nem kerül majd annyiba, mint egy macbook - air-t már nem is merem írni, mert az nem magyarok pénztárcájához van igazítva. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #84 üzenetére

    Őőő, mégis hova tud fejlődni, egy átlag user ahova, nem tud egy ilyen chromebookkal fejlődni? Másik kérdés egyáltalán akar-e oda ahova ezzel nem lehet? Megint másik kérdés, hogy ez a korlátozottság ideiglenes, vagy közel állandó?
    Mégis milyen döntésektől van, megfosztva egy chromebookon? Tudtommal olyan weboldalt nézel meg vele, olyan webalkalmazást használsz vele amilyet akarsz.
    Miben változtatja ez meg a user szokásait? Azt mondod, az átlag embereknek ma nem a facebook, youtube, webmail (gmail, hotmail stb), hírportálok, különféle web alkalmazások, web oldalak a szívesen használt alkalmazásai szolgáltatásai?
    Mire föl ez a vak gyűlölet?
    Fordítva ültök a lovon szerintem. Inkább az alábbiakat kell nézni:
    - Kapcsolatot tud tartani ismerősökkel üzleti partnerekkel, ha akar? Igen
    - Zenét, videót tud hallgatni/nézni ha akar? Igen
    - Képeket tud nézegetni, rendszerezni, szerkeszteni, megosztani ha akar? Igen
    - Tud dokumentumot, blogot, prezentációt szerkeszteni ha akar? Igen
    -Tud tetszőleges funkcionalitású webalkalmazást, elérni/telepíteni, hogy ily módon bővítse a lehetőségeit? Igen
    Az átlag emberek nagyrészt az internetet használják a szabadidős, és egyre inkább munkaügyi tevékenységük, szükségletiek kielégítésére? Igen
    Akkor pontosan mi is a gond? Miben is lesz korlátozva az átlag felhasználó?
    A chromeOS, chromeBook nem csak azért jött létre mert a Google szépen mindenkit be akar terelni, a virtuális akoljába, és mint valami erőszak szervezet ezt le akarja tolni az emberek torkán. Hanem azért is mert észre vették, hogy az emberek nagyrészt internet/webfüggőek lettek, és egyre inkább csak mint belépési pontként használják a számítógépüket. Így kvázi a kedvükre tudnak tenni, és szívesebben is mennek az akolba. Más kérdés, hogy az emberek ezt le tudják-e majd nyelni, szembe tudnak-e menni a megszokásaikkal, előítéleteikkel. A fórumot végig olvasva, lesznek jó páran akik nem.

    (#86) WonderCSabo Milyen az gugli only formátum? Én még nem láttam olyat.
    Ha hiszed, ha nem, hogy pendrive-ról, memória kártyáról, gondolom, akár külsős merevlemezről is bármit be lehet olvasni, és le is lehet menteni, amit tudsz. Offline lehet videót, zenét, pdf-et -és kitudja még mit fognak támogatni az offline alkalmazások- megnyitni.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák