Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Gargouille #158 üzenetére

    Nem jobb emberek a melegek általában, viszont, ha gyereket szeretnének nevelni, szeretetet adni és kapni, több áldozatra is képesek lehetnek közülük egyesek akár kényszerűségből.
    Ráadásul vedd figyelembe, hogy nekik eleve nem lehet valódi közös gyermekük így akik közülük szeretnének tényleg, ott erősebb a vágy. Hetero párok gyakran későn és kényszerűségből fogadnak örökbe gyereket. Mi elég korán eldöntöttük, így 29 éves a fiam. Akik minden mást kipróbáltak előtte mesterségesen az ismeretségi körünkből, (nálunk picit idősebbek) még csak 17 év körüli a lányuk...

    A Föld, mint élettér és az emberiség mint faj, a mai "létszám" ezredrészével sincs kihalásra ítélve. Szerintem persze. Az 'elöregedjen és kihaljon" az messzebb van, mint a mesterséges ember...
    A nyugdíjrendszer önzősége miatt kell a sok gyerek. Nekem viszont a mai rendszer mellett is gyengék például az esélyeim, sok országban meg eleve nincs is nyugdíj mindenkinek.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • dabadab

    titán

    válasz Gargouille #158 üzenetére

    És ezért érdeke minden társadalomnak (magyarán minden államnak), hogy ösztönözze, hogy több gyerek szülessen, ha csak nem az a célja, hogy elöregedjen és kihaljon. Ehhez a jelenleg ismert egyetlen hatékony módszer a gyereknemzés, amihez pedig férfi és nő is szükséges

    Ez akkor lenne ennyire érdekes probléma, ha biológiailag tényleg a határon lennénk, hogy ennél többet aztán már tényleg nem tudunk szülni.

    Erről szó sincs. Magyarországon pl. 1900 táján 5,5 szülés jutott egy nőre (és ez az akkor már egy ideje zajló csökkenés eredménye volt), a stagnáló népességhez meg 2,1 kellene (most olyan 1,55 táján vagyunk).

    Ráadásul itt újra el kell mondanom azt, hogy nem, nem kell hozzá konkrét férfi, a mesterséges megtermékenyítés létező dolog. Most komolyan, ezen még mindig meg kell lepődni így a XXI. században?

    Mindezeken túl meg egyáltalán nem mindegy, hogy az a 2,1 gyerek hogyan, milyen környezetben nő fel, mert ez meghatározza azt, hogy milyen emberré cseperedik: nem csak a mennyiség, hanem minőség is számít, ezen a téren pedig az örökbefogadók nagyon sokat tudnak segíteni.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák