Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz total90 #80 üzenetére

    Ez pontosan igy lenne, de ahhoz kell valaki aki tudja mit csinal, es ez a baj egyre kevesebb ember tudja az ilyenszintu nevelest veghezvinni.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz total90 #82 üzenetére

    Pont ezen agyalok folyamatosan hogyan lehet ezt az ugyefogyott tarsadalmat kirekeszteni az eletembol. Eddig csak zsakutcakba futottam.

    Csemeteneveles ezert is nagyon nagy problema, mert nem tudod az osszes valtozot korrigalni egymagad. Az lenne egy jo megoldas, hogy magat a gyereket ugy neveljuk, hogy kizarja ezeket a faktorokat....Erre varom az otleteket :)

  • updog

    senior tag

    válasz total90 #82 üzenetére

    "A mostani gyerekek nem is tudják mi az játszani... max aki vidéken nő fel,"

    Nehogy azt hidd :( Sógorék észak-magyarországi kis faluban laknak, de már ott is alap, hogy nagyon sok 8-10 éves gyereknek saját okostelefonja/tabletje van. Amúgy nyilván a legtöbb műszaki cucc hitelre van véve, szép példa a gyereknek, hogy jólvan fiam, ha neked kell (nem ám az hogy jutalmul, vagy mert megérdemled), akkor megvesszük... de nem ez a téma.

    Szóval 9 éves unokahugomat ha meglátogatjuk, szinte mindig a gép előtt ül, Minecraft, Sims, meg valami online pónis szutyok, facebook (szülei csináltak kamuprofilt, mert ugye 13 alatt nem lehetne), meg végtelen youtube, kívülről fújja a vloggereket, ami szomorúbb, hogy ugye ők abból élnek hogy termékeket promótálnak, ezeket meg simán megveteti a szüleivel, miközben amúgy hitelt hitelre halmoznak.

    Amikor néha le tudunk ülni beszélgetni vele, csak azt meséli, hogy melyik osztálytársa mit csinált Minecraftban, meg hogy póniztak online egymással(!), mit látott youtubeon... az iskolán kívül már ki sem járnak a házból, egymáshoz nem mennek át, mert ott a Messenger.. persze csoda-e, ha anyáék ugyanúgy nyomkodják a saját telefonjukat egész nap, kb. nem is foglalkoznak a gyerekkel?

    Szóval vidéken se jobb a helyzet, legalábbis amit én látok. OK hogy mi is kockák voltunk, de nekünk nem volt a s*ggünk alá tolva minden, fejből kellett a rar-t parancssorba begépelni, ha játékot akartunk telepíteni, meg betárcsázni, ha netezni akartunk, és a közös kockulás azt jelentette, hogy ott ültünk fizikailag egymás mellett, és osztott képen toltuk az nfs2-t, vagy hot seatben a Heroes3-at, vagy max. egy lanparty egymás hegyén hátán... utána meg azért csak kimentünk focizni, már csak azért is, mert anyámék kizavartak, hogy elromlik a szemünk :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • #90088192

    törölt tag

    válasz total90 #85 üzenetére

    Ezen mar tul vagyok, a baj ott van amikor mindenki hulyenek nez, foleg ahol dolgozol.
    Mas

    Elektronikai eszkozok hasznalata: Erosito(Sony EX70AV) ket kellemes kis hangfalal(max 50W), fotot nem tudom utoljara mikor csinaltam, marmint nem valami munka celt leszamitva, telefon baratok, haverok zaklatasa, TV egy ket program ami erdekes(Zenei vetelkedok, muveltsegi vetelkedok, meg egy kis hirek), azon kivul sajat reszre levalogatott filmek.
    Lapitopi, egy kis IG2 meg neha ufo2 meg pontifex 2 :) meg hulyesegek irkalas :)

    Ha enyivel beernek a kolkok(nekem nincs es lehet nem is lesz) is sokkal jobb vilag lenne nekik is :)
    En meg mindig azt mondom inkabb a Futol legyen kiutve mint facebooktol, mert a Fuvel meg van eselye fejlodni, de a magamutogato infogyujto rossebnemiszervetol csak melyebre sullyed.

Új hozzászólás Aktív témák