Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz Huntszy #42 üzenetére

    Tehát 2-3 év múlva kell majd 20+gb vram, és akkor ezekkel fogjuk nyomni? Mert akkor valóban hülyeséget írtam. 2-3 év múlva, lesz majd 4-5xxx ti ultra super mega titán stb, 1000-5000 usd áron, és ha azokon is 20 gb lesz, mint az ultrasuper kiadásokon, akkor szidják őket, hogy nem fejlődtek semmit. Amúgy ha az egyszeri vásárló Vér István meglátja, hogy a 3080 "csak" 10gb, a 6800xt meg 16gb, az utóbbit veszi. Teszteket a vásárlók 1%-a sem néz szerintem, tekintve, hogy előrendelnek minden szir-szart, meg nyitónapon elfogy minden. De amúgy igazad van, 4k elfut 8gb-on is, ha szépen van megírva, másra kell, de az említett Witcher pl sokkal részletesebb, mint sok mai szar, aminek kell a 8gb minimum. Szóval ha a fejlesztők meglátják a 20gb-ot, minden felesleges szart benthagynak, nincs egy "kényszer" az optimalizált motorra.
    Mindegy, egyszerűen kiakadtam, hogy megint kell a színes szar a Vér Istvánoknak, akinek nagyobb az e-pénisze, ha 20gb-os 3080-van nekik, mintha 10gb-os. Nem valós igények, parasztvakítás. Miközben nem kapni semmit és a valós árak kb SOHA nem lesznek köszönőviszonyban az msrp-vel, mert az csak marketing, nem valós. Ha jól olvastam, Nvidia is ezért lép, mert túl "drága" a 700 usd-s 3080. Érdekes, hogy a csodálatos ár-értékű 6800xt is "650usd" msrp-vel van meghirdetve, a custom modellek mégis 8-900-ba kerülnek (azaz annyiért voltak elérhetőek megjelenéskor 5 percig). A partnerek pedig mérgesek, mert nem értik, hogy kerülhet a ref 650-be, mikor nekik annyiból csak egy jóval szarabb karit sikerül gyártaniuk.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák