Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz updog #295 üzenetére

    "Nem tudhatod hogy év végén mennyi lett volna a HDD. Ha van aki tényleg év végén vett volna HDD-t..."

    Jelentősen biztosan nem lett volna olcsóbb, maximum 10%, ellenben ahogy a média előre bejelezte az, hogy drágább lehet a chia miatt így inkább gyakorlatilag a talán 10%-os nyereségről lemondtam a biztosra.
    ------------

    "Szép dolog hogy (szerinted) neked nincs költséged, sőt még nyersz is rajta***, csak pont ez az önzőség (ne érts félre nem leönzőzlek, csak sokan pont ugyanígy érvelnek hogy nekik semmibe nem került a dolog és nem értik mi a többiek gondja), ami sokak szemét szúrja nagyon."

    Költségbe azt értem, hogy most a chia miatt nem vettem eddig semmit amit amúgy ne vettem volna meg csak mondjuk 6 hónappal később, azt nem értem, hogy mi önzőség van abban, hogy vásároltam egy terméket, amit amúgy bárki megtehetett volna, a tescoban se gyűlölködöm arra az emberre aki kartonjával veszi a narancslevet mikor az akciós.

    ------------
    "Az a +20W meg, szorozd fel annyival a 20W-ot, ahányan most nekiálltak ezzel szórakozni (és ne az itteni hulladékmentőkből indulj ki hanem pl. a kínai farmokból), ugye ennyit arról hogy a chia zöldebb mint a többi. Plusz nézd hogy hány SSD megy majd a kukába, stb."

    Ezt elfogadom és én sem örülök , hogy ennyi energia pazarlódik el a világban, én örülnék a legjobban ha a munkabérből rendesen _élni_ lehet, nem pedig csak életben maradni, mikor éves szinten 5% körül van az infláció, de a valóságban sokkal több marad már a boltban bevásárláskor vagy a sok támogatás miatt 3x annyiba kerülnek az ingatlanok, akkor sajnos valamit tesz az ember ezeknek kompenzációja miatt, hát na, lehet utálni valóban. De inkább a szomszédot győzze meg, hogy jól szavazzon.
    ------------


  • KROK640

    veterán

    válasz updog #295 üzenetére

    "Nem tudhatod hogy év végén mennyi lett volna a HDD." - igazad van.
    2021 március 1-én vettem 4TB-os HDD-t, akkor 25790 Ft, mostani ára 50690 Ft ugyanott, ugyanannak a tipusnak (TOSHIBA P300 4TB 3.5" 5400rpm 128MB SATA 3)
    Tehát mostmár 2db 4TB-os drive árát kéne kifizessem egyért.
    Alapvetően a piac úgy megy, hogy az adott hardver elem lassan vagy gyorsan, de veszít az értékéből. Ha nincs semmi extra (covid-19, bányászat, katasztrófa) akkor szerintem euz a 4TB-os drive olyan 15-18000ft-os áron menne év végére. Ha így folytatódik, akkor használtan is fog érni 80-100 ezret...

    A legnagyobb baj, hogy 2012 óta minidg akad valami, a 2012-es árvíz óta még mindig(!) nem sikerült normalizálódnia a merevlemez áraknak, a 2TBos HDD árszintje most kezd(ett volna) visszatérni a kilenc(!) évvel ezelőtti szintre! Ilyen, szerintem 25 éve nem történt semmilyen hardverrel.

    Aztán ott van a videókártya ára, és még folytathatnám ,volt pár példa az elmúlt évekből (javarészük szerencsére gyorsan megoldódott).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák