Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Na akkor még egy évig legalább marad az FX és az R9 280.. Talán a cpu-t cserélem valami 83xx re, de ... elvi okokból a ryzen elnapolva :( ... vga-t se kapok most jó áron :( ...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Dr. Romano #38 üzenetére

    néztem, hogy kb. a jelenlegi gépemmel egyező szintű gépet új alkatrészekből olyan 200-220ezer körüli összegért tudnék összetenni (bááár, lehet, hogy még keveset mondtam)...

    tehát értelmesen olyan 300eFt+ kellene elkölteni, hogy értelmes előrelépésem legyen...

    annyira meg nincs igényem az erősebb gépre (ami kell az tökéletesen megy).. max egy merevlemezt cserélnék most (gyorsabbra és halkabbra).

    meg egyébként is.. 16GB DDR3 ramom van a gépben 2012óta.. akkor vettem 17ezer forintért a 2db 8GBos modult (újonnan, nem volt akkor szükségem ennyire, de piszok olcsó volt, így a 2GB DDR2-ről váltottam, egy eredetileg nem tervezett alaplapcserével.. az akkor olcsó memória megtette a hatását, az AMD AM3 platformjának CPUja meg gond nélkül tudott költözni másik alaplapba ami más memóriát is kezel).. most hasonló kapacitást.. hát... jóval drágábban kapnék. Pedig lassan 5 éve megvannak.

    úgyhogy részemről most az elvi okok döntenek. 2012 óta csak minimális összegekből fejlesztettem a gépet (úgy átlagban évi 20k körül). Most tavasszal a Phenom II x4em 3ezer Ft-ból cseréltem egy 6magos FX-re (költség különbség, a régi eladása és új vétele között 11k->14k)..
    Bár most volt egy "váratlan kiadás" egy meghalt SSD miatt (kingston V200+ élt 5évet)... tavaly nyáron meg a tápegységet cseréltem, bár azt inkább csak "unalomból" (egy fél moduláris, 85+osra).

    Tehát lényegében most is csak "unalomból" cserélném a dolgot (bár játszani szoktam, de a jelenlegi konfig valamennyi játékon bírja FullHDban számomra megfelelő minőségben)..
    Így akkor megvárom a Zen+ -t vagy Zen2 -őt ...

    Bár nyugodni nem fogok, lehet azért veszek egy másik számítógépházat és a cpunak valami "játékvizet" ...
    De olyan fejlesztést nem teszek most ami a memóriát vagy VGA-t érinti...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák