Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raveinT

    tag

    válasz kolopele #34 üzenetére

    Azért az új konzolok se váltják meg a világot, hiába írnak róluk szépeket. Zen2 és navi alapú rendszerek lesznek, azaz mire kijönnek, már jó eséllyel akkor "elavultak" lesznek a legújabb pc alkatrészekhez viszonyítva. Cserébe a játékok amik pc-n már akár negyed áron kaphatóak, a konzolon sokszor még mindig teljes áron érhetőek csak el, és fizetni kell, hogy olyan alap dolgot használj, mint az online multiplayer.

    Akkor már inkább kifizetem a drágább PC alkatrészeket, a generáció során bőven megtérül az ára a konzolhoz képest.

    Ami az exkluzív játékokat illeti:
    nyilván ízlés kérdése, de pl. a mostani generációban egy bloodborne meg egy last guardian amire azt mondom, hogy érdekelt volna, amit pc-n nem lehet játszani. 2 játék szerintem nem ér meg egy konzol vételt, akkor már kölcsönkérem egy konzolos ismerőstől egy hónapra a készüléket.

    [ Szerkesztve ]

  • raveinT

    tag

    válasz keIdor #44 üzenetére

    Igen, de ez csak a megjelenés éve, amiről beszélünk. Utána még évekig upgrade nélkül kellene, hogy bírja a konzol, ami a mostani generációnál sem jött össze (pl. Last guardian az alap készüléken nem bírt konstans frameratet, csak a pro-n, stb.).

    Az 1200 ft nem hangzik soknak, de ha matekozunk kicsit: 2013-ban jött ki a ps4, ha megvette valaki akkor, és nyúzza a multit a ps5-ig, ami 2020 végén jön ki, akkor az 7*12*1200=108 000 ft.
    Az már azért nem olyan kevés, ha azt vesszük, hogy amúgy egy alap funkcióért fizetsz pluszba, ami pc-n nem igényel többlet költséget.

    Amúgy nem védem az elszállt videokártya árakat, de szerencsére nem is kell a legerősebb/legdrágábbat megvenni ahhoz, hogy tartsa a pc a tempót a konzollal. Ha az ember pl. vett egy gtx 970-et egy évre a ps4 megjelenése után, azzal simán kihúzhatta az egész generációt, csillagászati összeg költése nélkül.

  • raveinT

    tag

    válasz MeszesKPT #119 üzenetére

    A vicc, hogy nálam az elmúlt két év során két olyan játék volt a "GOTY", ami kb. bármin elfut: Hollow Knight és Blasphemous.

    Próbáltam AAA játékokat is (pl.: DMC V), azok is szépen elfutnak többnyire 1080p-n a 970-en, de egyik se kötött le annyira, hogy a végére is érjek.

    Szoktam nézegetni, hogy mire lenne érdemes lecserélni a kártyát, de aztán mindig eszembe jut, hogy tulajdonképpen minek..

Új hozzászólás Aktív témák