Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz VinoRosso #33 üzenetére

    indie játékok között terjed. relatíve egyszerűen használható, másodéves projektjurzus eredményeként (kb 10 fő amiből 2-3 szokott programozó lenni, 10 munkahét) tavaly és tavalyelőtt láttam többkijelzős setupon futó / VRt támogató megoldásokat is. ezekből néha játék is lesz, pl a FunkLift és a Magnetic volt ilyen. Battlerite azért elég jót ment az utóbbi hónapban (egész szép bevétele volt nekik ahogy hallottam ismerősöktől), ők is Unityt használnak. ClusterTruckot szintén láttam steam sale ajánláson most, az szintén Unitys (FunkLiftesek csinálták).

    Unityt ahogy láttam kb SDLhez és SFMLhez hasonlóan elég gyorsan működésre lehet bírni (nem én próbáltam, de láttam mindhárom kódbázisnál mások C++ wrapper classjait, picit ügyesebb másodéves computer science / game programmer diák megoldja magától).

    Egyébként pár éve még az UnrealEnginet preferálták ugyanerre a projektre. Pl a Goat Simulator (amit szintén az ottani keltetőben készítettek) még azt használt.

    (#30) Cifu: (kiegészítés) hálózati kód attól függ mi a cél. a hálózattal az a baj, hogy muszáj elég jól érteni a fejlesztőknek az architekturális / algoritmikus / programozási részhez, különben relatíve kis hibákból is káosz lesz. tetejében nagyon nehéz verifikálni, játéknál a formális verifikáció és a modell checker kiesik (túl drága / túl bonyolult), futásidőben bizonyítani meg a gyakorlatban tűkeresés a szénakazalban (egyáltalán a megfelelő tesztesetek kiválasztása is nehéz). ha az ember túlbiztosít tetűlassú lehet a kód, ha nem biztosít megfelelően akkor pedig a legfurább módokon szállhat el minden.

    tapasztalatok alapján kb 30 kreditnyi alap kell az algoritmikus / computer science részen és kb még egyszer ennyi programozás ahhoz, hogy a célra megfelelő hálózati kódot valaki meg tudjon írni ami mondjuk egy hálózati pong klónnak már elég is lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák