Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Az árak lehet, hogy elszálltak, de a PC szerintem mégsem volt soha ennyire olcsó. Mivel jársz jobban: ha vehetsz 1000 koronáért* egy gépet, ami ~2-3 évig korszerűnek fog számítani, utána még 1 évig szódával elmegy aztán kuka, vagy ha 1500 koronáért kapsz egy olyan gépet, ami 4 évig naprakész és még 4 évig használható kevésbé megterhelő feladatokra?
    Bár szerintem is főleg csak az infláció meg az átmeneti áringadozások játszanak a képzeleteddel, - de még ha fel is tételezzük, hogy reál áron többe kerül ma egy középkategóriásnak mondható számítógép, mint régen - az asztali PC-n használt szoftverek teljesítmény igénye szerencsére nem növekedett annyira az elmúlt években, hogy ez ne kompenzálna a hosszabb élettartamért cserébe. Ha hirtelen tönkremenne az összes modernnek mondható számítógépem itthon, még mindig bevethetném a HTPC-nek használt C2D konfigurációt, s nem érezném úgy, hogy szükséghelyzetben vagyok vagy ne tudnám elindítani a hétköznapokban használt programokat. Ellenben ha mondjuk a P4 korszakban kellett volna előkotorni egy Commodore 64-et...háát, lehet, hogy azt sem tudta volna az ember, hogy hol van a régi technikának a bekapcsológombja, nem hogy változatlan szoftverkörnyezetről álmodjon. De még egy i486 is fényévnyi visszalépésnek tűnt volna.

    *csak hogy még több egzotikus pénznem szerepeljen a topikban

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák