Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz fi:zi'k #3 üzenetére

    Pár napja az Apple store-okban kifuttaták az iPad 2-t és iPad 4-et árulnak helyette ugyanazon az áron. Itthon 119e Ft az új bolti ára a legkisebbnek. Szóval 19 ezer a különbség a brand new és a bolti demo példány között.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz LamerGyuri #17 üzenetére

    Ez a cikk az akciófigyelő blogban van és nagyon jó hogy tudhatunk erről a dologról. Itt csak egyetlen gond van, de az nagyon nagy és az az hogy CSAK 3 HÓNAP GARANCIÁT VÁLLALNAK. Ezeket én senkinek se ajánlom megvételre.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Persze hogy minden Apple topikban előkerül az ár, hiszen a legtöbb Apple vasnak nagyon rossz az ár érték aránya, hiszen az Apple sokkal magasabb nyereséggel dolgozik. Itt viszont az a fő gond, hogy olyan használt gépeket akarnak az új árához képest nem sok engedménnyel adni, amiknek az esetleges meghibásodása gyakran gazdasági totálkár - annyira drágán javíthatóak - és csak 3 hónap garanciát vállalnak.

    Én használok iPadot, MacBookot évek óta és a hardverrel eddig nagyon elégedett vagyok, de pl. az OS X (10.7-9) vs Windows (Vista - 7) összehasonlításban nálam a Windows győzne magasan, még ha az OS X-ben van jópár egyedi és hasznos feature. (W8-at még nem használtam)

    Az OS X egyik nagy negatívuma az, hogy az Apple csak a legkritikusabb hibákkal foglalkozik megfelelő prioritással, de már sok közepesen komoly hibát évek óta nem javítanak. Az Apple support fóruma tele van komoly hibákkal, amikre ők magasról tesznek és a felhasználók próbálnak midenféle workaround-al segíteni egymásnak, pedig ugye alig néhány vason kellene működnie a rendszernek.

    A másik negatívum az, hogy sosem hallgatnak a felhasználók visszajelzésére és gyakran kivesznek, megváltoztatnak valamit ami korábban nagyon jó volt.

    Az OS X előnye az, hogy az Apple fejleszti és legfőbb problémája is az, hogy az Apple fejleszti.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nuke7 #127 üzenetére

    Pár éve használok napi szinten OS X-et és szerintem a multitaskban pont hogy a Windows jobb.
    Pl. Command + Tab -ra (a windows-os Alt + Tab-nak felel meg) pl. nagyon gyakran csak az alkalmazás fejléce jelenik meg, az ablak nem. Néha külön meg kell keresnem lent a dockon, hogy hol van a hiányzó ablak, de van hogy ott sincs és a fejléc menüben sincs lehetőség előhozni az ablakot. Ilyenkor be kell zárnom a programot és újra elindítani, hogy ne csak egy fejlecet lássak a programból. Szóval itt a taskok között nem lehet olyan simán ugrálni, mint a windows-ban és ez lassítja a használatot.

    Több kijelzőnél meg totál random és minden logikát nélkülöz, hogy melyik alkalmazás hova nyílik meg. A teljes képernyős mód is gyakran annyira bosszantóan működik, hogy inkább kikapcsolom, míg windows esetén ez egy nagyon egyszerű funkció. Ez az egész több-megjelenítős dolog nem valami kiforrott. Van hogy elmegy sleepbe és nem jön vissza csak egy üres szürke képernyő. Ilyenkor csak a force restart segít, amivel persze ugrik minden amivel épp dolgozott az ember. Erről a wake bugról is tudnak már évek óta.

    A Mail app is jóval fapadosabb bizonyos szempontból mint akár egy outlook express. Olyan egyszerű funkció nem működik, hogy a hiába van összerakva a Kontaktokban egy-egy csoport, nem tudom címzettnek beadni, hogy annak az egész csoportnak menjen az e-mail. A tavalyi Mountain Lion-ban a Kontakthoz még közvetlen link se volt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha az ember megnyit egy normális levelezőt és ír egy új levelet a To:, CC, Bcc mezőknél vagy az elején, vagy a végén van egy ikon, nyilacska vagy plusz jel, amivel azonnal odaugorhat a címjegyzékbe, ahol nagyon egyszerűen meg tudja adni, hogy kinek küldi a levelet és ha csoportnak küldi, az is 1-2 kattintás, akár ha már össze voltak rendezve akár ha még nem. A Mountain Lion-ig (1 évvel ezelőttig kb.) nem volt ilyen ikon a Mail levelezőben amivel a Kontakt-okhoz ugorhatott az ember. Külön kellett megnyitni a Kontaktok-at, majd drag n drop módszerrel húzgálni a neveket. Viszont ha teljes képernyőn volt a Mail, a Kontakt kis ablaka a háttérben maradt, vagyis ki kellett lépni teljes képernyőből, beméretezni, elrendezni az új levél ablakját és a kontaktot, hogy ne kézzel kelljen beírnom minden címet fejből. Az új Mavericks (OS X 10.9) óta már van egy kis plusz jel a címzett sorban, szóval már lehet ugrani a Kontaktokra, de a drag n drop csak egyesével működik, az egész csoportot nem tudom áthúzni és se a controlos, se a shiftes select-deselect nem működik. (ez egyébként viszont működött a Mavericks előtt, csak azóta nem)

    Most is lecsekkoltam. Plusz ikon benyom, feljönnek a kontaktok, ott van tízen-pár ember egy csoportban (volt angol tanfolyamos csoportom) és ott hiába kattintok szimplát, duplát a csoportneven, hiába próbálom drag n drop módszerrel húzni, nem megy. A command-c, command-v, command-a le van tilva, a fejléc-szerkesztés menüben sem aktív a másolás. Átmegyek az egyedi címekhez, és ott se lehet select, deselect, select all módszerrel kijelöli többet. Csak egyesével tudom bepakolni a címeket. Persze lehet hogy van valami spéci bill kombó erre, amit nem ismerek, de elvileg a "just work" filozófiából az már kilógna.

    Egyébként van egy közös bugja is a windows-al, ahogy ott is nagyon gyakran nem jön fel a taskbar automatikusan ha lehúzom az egeret a képernyő aljára, itt ugyanaz van a dockbar-nál, csak itt többször hibázik és állandóan, míg windowsnál ezt helyre lehetett tenni egy időre, ha a beállításokban ki majd bekapcsoltam a funkciót. Most kicsit próbálgattam és úgy látom, hogy ha gyorsan viszem le az egérmutatót a képernyő aljára, akkor 10-ből 10-szer nem ugrik fel a dock. Kíváncsi lennék, hogy mi lehet a bug mögött, de ezt se javították már évek óta, pontosabban az elmúlt 3 OS X verzióban ez ugyanilyen bugos volt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák