Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Tigerclaw #132 üzenetére

    A cmd+tab nem igazán jó az igaz (mint ahogy az Exposé is el lett sz*rva ezzel az összevonós izéval), de szerintem felesleges millióegy ablaknál használni, rendezd el külön asztalon 'szt kész.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • brumi1024

    veterán

    válasz Tigerclaw #132 üzenetére

    "Pl. Command + Tab -ra (a windows-os Alt + Tab-nak felel meg) pl. nagyon gyakran csak az alkalmazás fejléce jelenik meg, az ablak nem. Néha külön meg kell keresnem lent a dockon, hogy hol van a hiányzó ablak, de van hogy ott sincs és a fejléc menüben sincs lehetőség előhozni az ablakot."

    Ez akkor van, ha letetted vagy bezártad az ablakot, de a programot nem. Erre általában pl Findernél vagy Chrome-nál a CMD+T/CMD+N a megoldás (új tab/ablak), Mailnél pedig Statusbar-Ablak-Üzenetnéző. Programfüggő, hogy előhozható-e az ablak a Statusbarról.

    "Több kijelzőnél meg totál random és minden logikát nélkülöz, hogy melyik alkalmazás hova nyílik meg."

    Nálam Mavericksen minden oda nyílik ahol azt megelőzőleg volt. Ha a több kijelzős módban még nem volt megnyitva akkor a laptop kijelzőjére. Wake problémám még egyik MBP-n se volt, de a force restart esetén sem veszítesz sokat az Autosave miatt, maximum ilyen PH-n elkezdett privátot. De pl Word/Pages/Xcode/Android Studio/stb... mind mentik az állapotukat, így egy force restarttal kb ugyanott vagy, mint előtte, ráadásul a legtöbb programot automatikusan visszanyitja. Persze előfordulhat olyan program ami ezt nem támogatja, de velem ilyesmi nem nagyon fordult elő.

    A Full Screennel mi a bajod? Tudom sokat megvetik, de én szeretem: a legtöbbször pl fejlesztés során megnyitok egy böngészőt + a fejlesztőkörnyezetet teljes képernyős nézetben egymás mellé, és 3 ujjas swipe-al/ctrl + jobbra-balra nyíllal gyorsan lehet váltani a kettő közt, és még helyem is marad mindkettőn. Ez számomra egyszerűbb és kényelmesebb a cmd+tabnál.

    "Most kicsit próbálgattam és úgy látom, hogy ha gyorsan viszem le az egérmutatót a képernyő aljára, akkor 10-ből 10-szer nem ugrik fel a dock. Kíváncsi lennék, hogy mi lehet a bug mögött, de ezt se javították már évek óta, pontosabban az elmúlt 3 OS X verzióban ez ugyanilyen bugos volt."

    Teljesen le kell vinni a képernyő aljára a mutatót, tehát a legalsó pixelsort el kell érni. Kipróbáltam, 30-ból 30-szor feljött, mindegy milyen sebességgel húztam az egeret. Full Screen appoknál pedig le kell húzni az alsó sorra és még egyet rá kell húzni, hogy előjöjjön, így oldották meg, hogy alul is lehessen matatni a dock előhozása nélkül.

    Pár bugod szerintem szimplán csak azért van mert valami nem stimmel a rendszerben.

  • nuke7

    veterán

    válasz Tigerclaw #132 üzenetére

    1) lion óta 3 ujjal fel, és ott van minden alkalmazás, több asztalon, kényelmesen gyorsan.
    2) a piros cucc nem a programot zárja be, csak az ablakot. Ezt sokan nem tudják, ezért lehet az, hogy pl. nem találsz ablakot egy futó programnál - a minimalizálási beállításoktól is függ, hogy ha a sárgára kattintasz előjön-e.

    3) több kijelzőt nem tudom, de ez most nem is lényeg, amikor rohangálós gépről van szó.
    nekem még nem volt vele bajom - mavericks-nél ki lett javítva tudtommal.
    (és tapasztalatom szerint is)

    4) a kontaktokból próbáltad már a levélírást és nem a mail-ből? :U
    (hirtelen ötlet, nem biztos, hogy működik csak nekem nincsenek csoportjaim, úgyhogy nem tudom ellenőrizni)

    amúgy pont az egyszerűsége miatt jön be nekem sokkal jobban a mail. még nem volt vele komoly bajom. (kopp-kopp)

    5) szintén sokan nem tudják, hogy a dokk dupla húzásra jön elő.
    először leviszed a képernyő aljára a kurzort, utána otthagyod, és lefele húzod mégegyszer ;)
    (szívesen :) ) ez valóban nem bug, hanem feature, nem úgy ,mint a win esetén :U
    ez azért van, hogy ne zavarjon neked be direkt, ha teljes képernyőn vagy.

    szerk.

    Nnnnaaa.... most látom, megelőztek... :DDD
    csakazértis bennhagyom :P

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák