Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    válasz ak76 #95 üzenetére

    Te sznobsagnak hivod, mas pedig elfogadhato dolognak. Valakinek nem tetszik "ugymond az olcosbb" es csak a magasabb kategoriaba talalja meg a hozza illot... lasd. egy noi ruha, taska. 2 honap kereses utan vegre talal egy elfogadhato termeket a holgy, az viszont pont az az arkategoria, ami tul magas lehet.

    A Mac magas arat egyszeruen az indokolja, hogy kizarolagosan csak ok gyartjak azt amit.

  • Alexx7

    csendes tag

    válasz ak76 #95 üzenetére

    az elején ez volt a vita, mostanra felfogta mindenki h AIO gépet ne hasonlitson összerakotthoz.. oké most jön az hogy miért kerül ennyibe.. a téma ami nem hiányozhat egy Apple cikk alól sem.. de akkor nézzük máshogy egy új (hasamra ütök) Opel astra kb 5Millio a szalonban (de vegyünk extrásat mondjuk10ért) míg egy 3as(4es) BMW 20nál kezdődik.. miért? mindkettőben van klíma, szervo,elektromos minden, és nem olyan nagy az anyaghasználati kül. sem belül a két kocsiban.. Miért a BMW 2xes ára? RR vagy Bentley miért kerül kb 3x annyiba mint egy S Merci vagy 7es BMW? mind2 luxusautó.. de akkor ottvan a Rolex, Omega vagy amit te is mondtál LV, Armani, Chanel stb stb.. mindegyik cég terméke rohadtul tulárazott de miért? Ha a semiért lenne akkor nem vennék a cuccaikat, mint ahogy a HTC is rohadt prémiumnak akar tűnni, de mégis a csőd szélén állnak mert a kutya se veszi.. nekik vajon miért nem jön be? Mondják azt, hogy a jót nagyon könnyű megszokni.. és igen miután megvettem az i4S-em, már nem lenne szivem venni egy középkategóriás telefont, inkább gyűjtök. És aki vesz egy 7est az utánna nem cserélné le egy opelre.. Tuti van az emberekben (a legtöbben) valamilyen rejtett vágy, hogy olyan dolgokat vehessen amiről tudja hogy nem mindenki teheti meg vagy nemtudom nem vagyok agyturkász.. aki pedig nem teheti meg annak marad az irigységből fakadó kritizálás.. misem mutatja ezt jobban annál, hogy amíg nem jöttem ki Angliába gyűlöltem az Applet.

  • Alexx7

    csendes tag

    válasz ak76 #125 üzenetére

    persze a 95% ez a réteg valóban ezt elismerem, de nagyon rossz érzés az, hogy pl nekem is iPhone-om van és ahogy előveszem rám van írva hogy 'sznob' vagyok.. pedig én nem azért veszem mert többnek képezelm magam annál akinek csak nokiája van, hanem mert szeretem magát a telefont a rendszert stb.. és ha ezt máshol nem találom meg egyből abba a paraszt rétegbe tartozom ez a baj.. nemrég vettem Macbook Air-t, és nem azért hogy kiröhöghessek vkit akinek csak HPja van, hanem mert ki akartam probálni az OSX-et és tudom, hogyha csalódok benne akkor max bukok rajta 50-100fontot fél év alatt. eközben ahogy kimennék vele az utcára egyből egy sznob paraszt lennék mert ilyet veszek ennyiért. Amúgy hálistennek ahogy észrevettem ez csak otthon van így. Itt nem bámulnak meg az emberek akármi van rajtad.

    (#123) brumi1024: Bocsánat :$

  • Misi1979

    őstag

    válasz ak76 #125 üzenetére

    "Amiről beszélsz az a nettó,vegytiszta sznobizmus,rongyrázás,feltűnési viszketegség,arcolás,kivagyiság,nevezd aminek akarod,a hetes bimmert az LV-t meg a Rolexet is azok veszik akik ezzel akarnak jelezni a társadalmi hierarchiában betöltött szerepük szerint,ha körülveszik őket ezek a méregdrága csecsebecsék,különbnek,elitebbnek hiszik saját lényüket,a többség,az ÁTLAG felett pozicionálják magukat."

    Húbakker, Rolex pipa, Macbook pipa, kocsi pipa (bár nem bimmer, de a te szemszögedből nézve biza' rongyrázós). Kezdem magam rosszulérezni. Bár ha elitebbnek hiszem magam nálad, vajh miért is reagáltam a sületlenségedre?:) Erre azt fogod írni, hogy ezzel is bizonyítsam felsőbbrendűségemet. Pedig nem.

    Nem lehet, hogy egyes emberek azért vesznek Rolexet, jó kocsit, jó laptopot, mert:

    -miért ne? ha egyszer megtehetik. Tudod: Carpe diem.
    -nem az ár-értékarány az elsődleges szempont számukra, vagy:
    -számukra a megbízhatóság és minőség többet jelent, mint hogy elfusson 4k-ba' a Crysis3.

    Miért van Macbookom? Miért váltottam HP Elitebook-ról (najó, megvan még az Elitebook, csak ritkán van használva)?

    -mert szükségem volt egy stabil gépre. Stabil számomra: ha kinyitom, használom. Ha becsukom, nem rettegek attól, hogy vajh legközelebb felébred-e a windows. Pipa.
    -minőség. Az Elitebookok jó gépek, simán kibírják, hogy rájuk áll egy ember. Ellenben ha megfogod egyik sarkánál fogva, recsegnek, érezni, hogy a saját súlyuktól meghajolnak kicsit. Naés az illesztésekről nem is beszélek! Macbook: egyben van a gép. Jó ránézni, jó használni, egyszerűen azt az érzést adja, hogy végre egy eszköz ÉRTEM van és nem fordítva, nem kell hekkelgetnem, drájvereznem, tuningolnom, shareware-freeware-warez-torrent-vírusölő-erőforráshiány-szavakra keserű nosztalgiával gondolok.
    -OSX. Nagy betűvel. Jelenleg fut az AE, Indesign (esküvői meghívó tervezése), Gimpben meg van nyitva pár 300dpi-s képecske, Vmware-ben bootcampes windows (ami frissítéseket tölt le a windowshoz + WoT), 4 böngészőtab, az ájfonom backupol az iTunes-ba, miközben Dire Straits szól a háttérben, Airplay-en kilőve a gépről. Ja igen, skype is fut, meg a szokásos egyebek: mail, Adium. Ja igen, akkuról vagyok, mert táskámban maradt a töltő. Hátralévő idő: 4:04 perc. A ventit nem csak a zene miatt nem hallom..

    [ Szerkesztve ]

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • ipacs92

    csendes tag

    válasz ak76 #141 üzenetére

    Nagyon szép példa arra, hogy az emberek különböznek. Neked ez a zsánered, neki meg az. De kérlek ne öljetek meg ha azt mondom, hogy szerintem ez így van rendjén.

  • zeg

    senior tag

    válasz ak76 #141 üzenetére

    Naés? Ha jobb cuccok kellenek, majd fizeti a céged! Adjon ruhapénzt, kocsit a hátsód alá, biztosítsa a technikai feltételeket. Nehogymár a saját gépedet karcold, a kocsidat koptasd, te vegyél a saját pénzedből presztízstelót. Csak röhögök azon a nyomorulton, aki saját bérből és fizetéséből megveszi a prémiumnak gondolt cuccot, és ezzel próbálja eladni magát üzleti tárgyaláson, miközben beszerzési igényt kell írnia SAP-ban egy sz@ros tűzőgép megvásárlásához...

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • Kasya

    nagyúr

    válasz ak76 #141 üzenetére

    Ez tetszett :)

    Amugy teljesen Megértem mindkettőtől álláspontját, mert nem tudom ki mennyire nez korul maga körül, de mindket álláspont igaz pl. Ram. A kérdés csak, hogy milyen temaban...
    Az emberek különbözőek ;)

Új hozzászólás Aktív témák