Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westcoastog

    veterán

    válasz rebeL1899 #50 üzenetére

    Volt a natgeon egy műsör pont erről a dologról, ott mondták hogy japánban egy vén banyát szoktak látni így jelenésként, európában általában az ördögöt, és érzik hogy ráül a hasukra stb, amerikában ufó-t :)
    (#52) máyköl
    én elég sokszor, de hihetetlen, erre nagyon utálok felriadni, mondjuk az utóbbi időben nem volt ilyen élményem. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #49 üzenetére

    Szerintem túlmisztifikálod ezt a dolgot.
    Nem kell ufokat - pontosabban földönkívülieket - belehallucinálni ebbe.
    Alvásos bénulásról van szó. A tudomány ismeri a jelenséget mint kiderült. Leginkább pszichés okai lehetnek ennek.
    Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy amikor elkezdtem enyhe feszültségoldót szedni, a jelenség elmúlt. Ahogy már mások is írták ez egy alvó test éber agyi állapot. Ezért olyan furcsa. Nem kell belelátni olyat, ami nincs is benne :)
    Nálam a dolog elmúlt, és anno is kicsit képes voltam irányítani. Egy idő után már tudtam mikor jön elő, tudtam ellene tenni.

    @szöszikeeh:

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy ezt nem kell túlreagálni :)
    Nem testelhagyásról van szó. Annyira nem erőteljes. Bár tény, hogy néha voltak hasonló érzéseim, de ezt ilyenkor könnyű összekeverni 1-1 álomszerű eseménnyel.
    Álom közben is a lehető legabszurdabb dolog történnek. Mindenkivel. Mégsem képzel bele semmiféle extra misztikus dolgot :)

    Szal én csak azt akarom mondani, hogy azért írtam ezt az egészet, hogy aki hasonlóktól szenved azt megnyugtassam, nem pedig ráhozzam a frászt mindenféle ufó-s meg szellemes történettel. Pont azért mert normális dologról van szó. Igaz nem 7köznapi, de nem is földöntúli.

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #57 üzenetére

    Legtöbb esetben én is felriadva ébredtem, hiszen örültem neki, hogy feltudtam ébredni. Elvégre ilyenkor mindig azért megy / ment a küzdelem, hogy egyáltalán feltudjak ébredni.
    Fényjelenség még nem volt. De azt a bizonyos jelenlétet én is éreztem. Ez állandó volt. Legtöbbször úgy, hogy nem is láttam semmit és senkit, csak éreztem, hogy valaki valami van ott, vagy éppen közeledik. Rettentően félelmetes volt.

    A hallucinációknak egész sora létezik, ami már bizonyított, hogy hallucináció. Elég csak egy kis LSD-t bevenni és olyan "élményben" lesz részed, amiről nem tudod megmondani, hogy hallucináció vagy valóság csupán arról tudod megállapítani, hogy egyszerűen képtelenség amit látsz. Legalábbis ismerősök elmondása alapján valami hasonlóról van szó olyankor. Én még nem próbáltam és pont ezért eszem ágában sincs.
    De a lényeg, hogy a hallucinációnak pont az a "jelentése" vagy alapvető kitétele, hogy nagyon valósághű.
    De én ébrenlétnél fényjelenséget még nem tapasztaltam, bár sokszor volt már olyan, hogy azt hittem sikerült végre felébredni, aztán kiderült mégsem.... Na az is kemény tud lenni :s

    Inkább az illetők pszichikai hátterét lenne érdemes még vizsgálni. Itt is a legtöbben akik beszámoltak hasonló élményekről, mindenkinek van némi idegi problémája. Én is rengeteget stresszeltem akkoriban, de miután helyrejöttek a dolog ez is elmúlt.

    @ mephi:

    "sorolhatnám még sokáig, mert jó párszor volt ilyen és amikor sikerült felébrednem, megtanultam, hogy ne aludjak vissza azonnal, mert folytatódik... ha felkeltem kicsit, utána minden okés volt..."

    Dettó, nálam is ez volt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák