Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Első... :U

    A neten azt írják, hogy a REM fázis alatt álmodunk, és hogy ekkor az izmok átmenetileg lebénulnak. Okés.
    De mégis, mért vagyok akkor tudatában, hogy álmodom? És mért nem tudok felébredni ha egyszer tudatosan akarom? Másrészt mért csak hátonfekve van ilyen?
    Normális álom közben sose volt még hasonló érzés / helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz cyanide #2 üzenetére

    Igen, ilyen félálomszerű valami... De miért?
    Normális álmok közben miért nincs ilyen?
    Volt már olyan is, hogy álom közben tudtam hogy csak álmodok... És tudtam irányítani azt is, hogy mi álmodjak... ehm... gondolhatod az milyen jó volt :)
    De ez teljesen más. Meg mért csak háton fekve... :S

  • Dany007

    veterán

    válasz szablya #5 üzenetére

    :) Nem azért azt nem hinném. Biztos megvan ennek a fiziológiai oka / okai, csak még nem jöttem rá.
    Ha valaki tényleg meglátogatna, akkor miért csak akkor tenné amikor háton fekve alszom el? Pontosabban háton fekve és a fejem kicsit hátraszegve. Nagyon picit.

    Amúgy néha megszoktam figyelni a kezdetét a dolognak. Olyan érzés, mintha valami ki pici áramütés menne végig rajtam. Végülis a fejemen. Hülyén hangzik, de olyan, mint a filmekben vagy egy játékban, amikor az illetőt egy impulzus éri, és végighalad rajta. Na, néha sikerül ezt elérni / megfigyelni az elalvás folyamatában. Akarattól függetlenül ilyen fura impulzusok futnak végig a fejemen. Olyan, mintha egy pillanatra mondjuk elaludnék, aztán mégse. De csak mikroszekundumokra. És ezt érzem úgy, mint valami impulzus. Olyan kis kihagyás féle...
    Picit talán tudom befolyásolni, ha rákoncentrálok de nagyon nehéz. Egy idő után viszont beindul magától sorozatban jönnek ezek a fura impulzusok és egy furcsa félálom szerű hatást érek el vele. Ez is nagyon valósághű, de ezt tudom irányítani... Na mondjuk ez nem az, amit a bejegyzésben írtam, ez megint másik téma. Csak hasonló.

    Szóval tényleg senki más még nem tapasztalt hasonlót? :F
    Félálom, az ember a tudatánál van, bénulás, hihetetlen félelemérzet... És nem tudsz felébredni, meg persze minden nagyon nagyon valósághű! Senki? =/

  • Dany007

    veterán

    válasz cyanide #7 üzenetére

    Hát nehéz lesz :)

    De legalább uppolom a topicot. Nehéz elhinni hogy ez egyedi eset lenne =/

  • Dany007

    veterán

    Na srácok asszem megtaláltam a választ! =O
    Nagyon durva!

    Idézem:

    "Bénulás

    A másik ennél sok fokkal ijesztőbb. Életemben úgy ötször ha előfordult, hogy alvásból felébredve azt tapasztaltam rémülten, hogy szemem nem nyílik, hogy testem nem mozdul, s mikor ijedtemben sikítani akartam, még hangszálaim sem engedelmeskedtek. Mintha az agyam felébredt volna, de testem alvó kómában lenne. És tényleg. Google doktor diagnózisa a sleep paralysis, azaz az alvásos bénulás. Fordítva is megeshet, elalváskor is megtörténhet ugyanez. Magyarázata, hogy elalváskor a hormonok túk gyorsan indulnak be, s hamarabb bénítják le a testet vagy a másik esetben, hogy a REM fázisban az agy felébred, ezt azonban a test nem követi, hanem ugyanabban a kómaszerű állapotban marad, mint előtte. Ennek eredményeképpen az alany tudatának teljes birtokában van, viszont semmiféle összeköttetésben nincs a testével, azt mozgatni nem tudja. Egyes esetekben ezt komoly halluciánciók kísérhetik, amik még ijesztőbbé teszik a dolgot, s tudósok egy része a földönkívüliek látogatásának élményeit, s a szellemlátók élményeit is ennek a jelenségnek tudja be.

    A tünetek pár másodperctől pár percig állhatnak fenn, s elmúlásuk után komolyabb pánikrohamon is átesik az illető, ezt alátámaszthatom, ennél iszonyúbb élményben nemigen volt részem se előtte, se utána. Okai között emlegetik, hogy ha az ember agya túl gyorsan ébred fel álmaiból, a test még fönntartja a bénult állapotot, ami alapvetően azt a célt szolgálja, hogy az álmodási fázisban ne sérülhessen az esetleges, álmot kísérő és arra reagáló mozgások során. Okairól nem sokat tudnak, de a hirtelen életmódváltozás, a stressz, a rendszertelen alvás és a pánikbetegség is szerepel a lehetséges okok sorában, s úgy vélik, minden ember életében legalább egyszer előfordul az alvásos bénulás. Gyakori azon álmok során, mikor az álmodó álmában tudatában van annak, hogy álmodik. Az afrikai kúltúrában a jelenséget úgy ismerik, mint mikor "ördög lovagol a hátadon", s szinte minden kultúrkörnek megvan a maga, általában szellemmel, démonnal kapcsolatos megnevezése, ami magyarul úgy hangzik: lidércnyomás. Sosem gondoltad volna, mi?

    Tenni nem nagyon lehet ellene, az információs oldal szerint szép lassan érdemes kivárni, míg elmúlik, esetleg szépen lassan, apránként megpróbálni mozogni. Figyelmes alvópartner az első rezdüléseknél vagy nyökögéseknél segíthet az ébresztésben. Ha elalvásnál tapasztalod, esetleg többször egymás után, érdemes pózt váltani, és újra nekifutni az elelvásnak."

    [link]

    Már csak azt kéne tudni, hogy mi összefüggés van az alvási póz és ez az egész között :S

  • Dany007

    veterán

    válasz westcoastog #11 üzenetére

    A zuhanás az lóxar :) Volt olyan is párszor. Sajnos csak ritkán. Eleinte az is félelmetes, de utána már inkább élvezet! :D
    Egy időben tudtam irányítani az álmaimat. De szó szerint. Tudtam hogy álmodok, és élveztem :D
    Főként azért, mert mocskosul valósághű, mint látványban, mint érékelés szintjén.
    Amúgy én színeset álmodok mindig. Állítólag sokan fekete-fehérben álmodnak...

  • Dany007

    veterán

    válasz raczger #14 üzenetére

    "bár halucináció meg ilyenek nincsenek,"

    Pontosan ez benne a lényeg. Ez az ami rémisztő benne! És nem kicsit! Én pontosan úgy élem át, ahogy le van írva.
    Nemcsak bénultság van, hanem kemény hallucináció is. Ami nem hasonlítható össze egy álommal. Pontosan ezért van / volt az, hogy nem egy szürreális helyen vagyok, hanem azt látom, ami előttem van, mivel akkor már nem álmodok! Nyitva a szemem. Látom a sötét szobát csak nemtudok mozdulni. És erre jön ráadásként a hallucináció. Na és az az ami félelmetes! Eleinte én is leszarom mindig. Nem tudok mozogni, okés... Nemérdekel.
    Csak aztán amikor feltűnik egy alak. Vagy egy forma, egy ember! Ott az éjszakában. És nem álomkép, hanem hallucináció... Mocsok félelmetes azt elhiheted :) Az a legrosszabb, hogy hiába vagyok tudatomnál, a félelem akkoris megvan valamiért. Ok nélkül.

  • Dany007

    veterán

    válasz raczger #17 üzenetére

    Az talán a jobbik! Akkor nem tudsz haluzni. Én ezek szerint kinyitom...
    Kb olyan, mint amikor kómásan, álmosan lefekszel aludni. Lekapcsolod a villanyt, még nézelődsz egy kicsit a szobádban, aztán egyszercsak meglátsz egy alakot / egy embert közeledni feléd! Mintha tényleg jönne... Csak pluszba még meg se tudsz mozdulni :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #19 üzenetére

    Ez jó :) Kérdezz csak még nyugodtan.

    A fog elvesztése nálam először csak pár hónapja jött elő. Össz. 2x volt ilyen álmom.

    "De szerintem nálad az szellem bejön részének van azért messzebb mutató értelme is. Érdemes lenne ezzel foglalkozni."

    Mire célzol pontosan?
    A bemásolt cikkben is írták, hogy a hallucináció gyakori velejárója ennek. Kb. mint az alvásnak az álom.
    Csak mint kiderült ez azért ennyire valósághű, mert majdnem szó szerint az is. Elvégre a szemem nyitva, azt látom ami van, csak belehaluzok dolgokat. Hol szellemet, hol embereket stb...

    A kérdésre, hogy miért félek nemtudom. Okom nincs rá, és ezt az adott pillanatban is tudom, mégis rosszabb mint mint egy horrorfilm. Mármint félelmetesebb és nemtudom miért. Ilyenkor ha nagy nehezen sikerül felébredni hirtelen felugrok az ágyból, úgy mint a filmeken szokás... a szívem vagy 150-et ver és még utána jópár percig bennem van a félelem, illetve az az érzés amit akkor éreztem. Egy ideig nem is merek visszaaludni. Volt már olyan, hogy gyorsan visszaaludtam egy ilyen után, és újra előjött! Újra küzdeni kellett a félelemmel és hogy nem tudok felébredni stb... Szal kell egy kis idő utána a lenyugváshoz.

    Ha már így említetted a pszichiátert, nem hinném, hogy pszihés okai lennének. Igen, stresszes vagyok mint a fene. Tény. De ez a dolog, amiről most itt beszélünk már 10 éves koromban is történt! 16 évvel ezelőtt is nagyjából ugyan így mint manapság.
    Plusz, szinte csak akkor jön elő, ha háton fekve alszok el. De akkor szinte mindig!
    Szóval nem hinném, hogy pszichológiai probléma lenne. :)
    De ha van ötleted, vagy kérdésed, akkor nyugodtan.

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #21 üzenetére

    Nem történt semmi ;]
    Legalábbis semmi olyan, amire emlékeznék.
    Az lehet h a tartalma nem véletlen és h tőlem függ... De akkor mért nem bikinis csajok jönnek? :(
    álltalában mindig valami alak. Valami személyhez köthető...
    De mi köze van a háton fekvéshez?

  • Dany007

    veterán

    válasz ani_rg #24 üzenetére

    Szia!

    Igen alvási paralízisnek nevezik. Időközben én is rájöttem. :) Azért köszönöm! :R
    Az előfordulás aránya változó. Nem mondhatnám rendszeresnek, sőt már elég rég nem fordult elő :) Viszont meglepő volt, hogy alvási pozícióval, testtartással és kis koncentrációval előtudtam idézni magamnak. Ha hason alszok vagy hasonló akkor nincs ilyen.

    Amúgy REM alvás nélkül meghalnánk elég gyorsan. Szóval ott valami bibi lesz :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #31 üzenetére

    Ugyan ez van nálam is. Illetve volt. Már jóideje nem volt szerencsére.
    De ahogy olvasom a soraidat lehet, hogy fel kéne keresni egy pszichiátert.
    Esetleg ad egy enyhe nyugtatót, és attól jobban alszol majd.
    Szerintem nálad (is) pszichológiai oka van ennek. Az váltja ki ezeket a bénulásos álmokat. Legalábbis szerintem.
    Azt tudom, hogy nagyon durva. Esetleg próbálj meg koncentrálni, irányítani, próbálni felébredni.
    Néha nekem sikerül elcsípnem a kezdetét. Amolyan félálom szakasz, és érzem, hogy ez lesz, na olyankor amíg még tudok felkelek, felkapcsolom a villanyt, hogy kicsit kimenjen az álom a szememből, és utána újra visszaalszok. Esetleg testhelyzetet váltani.

    Ja és a többieknek :) Ez nem rémálom. Szó sincs ilyesmiről. Egy rémálom ehhez képest esti mese...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz vallasovits #44 üzenetére

    Én sajnos nem ismerem sem a biológiáját, sem a pszichológiáját a dolognak.
    De úgy érzem, hogy ilyenkor valamiért alapból a félelem tör elő az emberből.
    Már sokszor próbálkoztam irányítani, lehiggadni és hasonlók, de sose jött össze. A végén mindig elönt a hihetetlen félelem és felébredni akarás, de nagyon nehezen megy!
    Nagyon nehéz felébredni!

  • Dany007

    veterán

    Miután elég sok megkeresés érkezett hozzám a bejegyzéssel kapcsolatban úgy gondoltam ideje Update-elni a cikket. Megtörtént. Hátha így még többeknek még egyszerűbben tudok segíteni.

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #49 üzenetére

    Szerintem túlmisztifikálod ezt a dolgot.
    Nem kell ufokat - pontosabban földönkívülieket - belehallucinálni ebbe.
    Alvásos bénulásról van szó. A tudomány ismeri a jelenséget mint kiderült. Leginkább pszichés okai lehetnek ennek.
    Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy amikor elkezdtem enyhe feszültségoldót szedni, a jelenség elmúlt. Ahogy már mások is írták ez egy alvó test éber agyi állapot. Ezért olyan furcsa. Nem kell belelátni olyat, ami nincs is benne :)
    Nálam a dolog elmúlt, és anno is kicsit képes voltam irányítani. Egy idő után már tudtam mikor jön elő, tudtam ellene tenni.

    @szöszikeeh:

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy ezt nem kell túlreagálni :)
    Nem testelhagyásról van szó. Annyira nem erőteljes. Bár tény, hogy néha voltak hasonló érzéseim, de ezt ilyenkor könnyű összekeverni 1-1 álomszerű eseménnyel.
    Álom közben is a lehető legabszurdabb dolog történnek. Mindenkivel. Mégsem képzel bele semmiféle extra misztikus dolgot :)

    Szal én csak azt akarom mondani, hogy azért írtam ezt az egészet, hogy aki hasonlóktól szenved azt megnyugtassam, nem pedig ráhozzam a frászt mindenféle ufó-s meg szellemes történettel. Pont azért mert normális dologról van szó. Igaz nem 7köznapi, de nem is földöntúli.

  • Dany007

    veterán

    válasz rebeL1899 #57 üzenetére

    Legtöbb esetben én is felriadva ébredtem, hiszen örültem neki, hogy feltudtam ébredni. Elvégre ilyenkor mindig azért megy / ment a küzdelem, hogy egyáltalán feltudjak ébredni.
    Fényjelenség még nem volt. De azt a bizonyos jelenlétet én is éreztem. Ez állandó volt. Legtöbbször úgy, hogy nem is láttam semmit és senkit, csak éreztem, hogy valaki valami van ott, vagy éppen közeledik. Rettentően félelmetes volt.

    A hallucinációknak egész sora létezik, ami már bizonyított, hogy hallucináció. Elég csak egy kis LSD-t bevenni és olyan "élményben" lesz részed, amiről nem tudod megmondani, hogy hallucináció vagy valóság csupán arról tudod megállapítani, hogy egyszerűen képtelenség amit látsz. Legalábbis ismerősök elmondása alapján valami hasonlóról van szó olyankor. Én még nem próbáltam és pont ezért eszem ágában sincs.
    De a lényeg, hogy a hallucinációnak pont az a "jelentése" vagy alapvető kitétele, hogy nagyon valósághű.
    De én ébrenlétnél fényjelenséget még nem tapasztaltam, bár sokszor volt már olyan, hogy azt hittem sikerült végre felébredni, aztán kiderült mégsem.... Na az is kemény tud lenni :s

    Inkább az illetők pszichikai hátterét lenne érdemes még vizsgálni. Itt is a legtöbben akik beszámoltak hasonló élményekről, mindenkinek van némi idegi problémája. Én is rengeteget stresszeltem akkoriban, de miután helyrejöttek a dolog ez is elmúlt.

    @ mephi:

    "sorolhatnám még sokáig, mert jó párszor volt ilyen és amikor sikerült felébrednem, megtanultam, hogy ne aludjak vissza azonnal, mert folytatódik... ha felkeltem kicsit, utána minden okés volt..."

    Dettó, nálam is ez volt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Skultéti #65 üzenetére

    Szia!

    Na, ezt számomra is jó tudni, hogy többen vagyunk / voltunk ilyen furcsa dolgokkal.
    Meg hát nyilván azért jó ez, mert így már tudjuk, hogy ez egy ismert dolog, nem ufók vagy szellemek járnak közöttünk :D És ez már önmagában is nyugtató.

    Én örülök, hogy leírtál mindent részletesen. Biztos, hogy a később idetévedő embereknek sokat fog segíteni. Meglepődtem, hogy ilyen sokan vagyunk.

    Az egésszel kapcsolatban egy dologban biztos vagyok. Mégpedig, hogy ezeknek az "álmoknak" igen nagy százalékban a stresszes életvitel az okozója. Ez szinte biztos. Az összes eddigi ember akivel itt beszéltünk, mindegyik stresszes volt ilyen vagy olyan formában. Tehát ez lehet a megoldás kulcsa.

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #69 üzenetére

    Szerintem te is keress fel egy pszichiátert. Biztos vagyok benne, hogy idegi alapú. A stresszes életvitel miatt. Este bekapnál egy 0,25-ös Xanaxot és tuti jól alszol tőle.
    Az egy óra az tényleg durva. Én ilyen 10-15 percekre emlékszem.
    Mondjuk ami mindennél rosszabb az az volt, amikor felébredtem, de azt is csak álmodtam. Tehát azt álmodtam, hogy végre felébredtem egy ilyen bénulásos álomból, majd aztán kiderült, hogy még mindig alszok... Aztán megint felébredtem és megint nem... Majd kb a 4.-5. ilyen ébredés volt csak az igazi a valóság! Szóval azt álmodtam, hogy felébredek az álmomból de még mindig álmodtam tovább :S elég szar volt...

    Nálam biztos, hogy a stressz okozta. Egy fél évig szedtem én is ilyen xanax szerű feszültségoldót és elmúlt az egész.

    Az meg megint furcsa érzés, amikor az ember megérzi, hogy ilyet fog álmodni... Olyan mintha félig tudatomnál lennék félig meg már nem... És érzem valahogy, hogy ez most olyan lesz. Ilyenkor vagy felkelek erőből, vagy hagyom magam elaludni és akkor kezdődik...
    De nem tudom megfogalmazni mit érzek... Egyszerűen csak tudom hogy ha azt az érzés érzem ott a fejemben, akkor jön...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #74 üzenetére

    Nem, én csak sima stressz miatt voltam pszichiáternél. Mondjuk ő se sokat segített, de írt fel xanaxot és az jó volt :)
    És azért a Xanax-szal te is csak finoman. Nem tudom hány kiló vagy, de az én 80Kg-omhoz bőven elég egy 0,25-ös, vagy 0,5-ös. De a 0,5-ös már olyan, hogy attól nem hogy nyugodt leszek, hanem kifejezetten jó kedvem lesz :) De tényleg csak finoman vele.

    A pszichológus egy dolog. Az csak beszélget. Ő nem az a kifejezett értelemben vett doki. A pszichiáter na ő már tényleg doki, ő már írhat fel gyógyszert is.

    Ahogy írtam is, én kb 10 éves lehettem, mikor az első ilyet tapasztaltam. De utána sokáig semmi. Majd egy pár éve megint előjött.
    Amikor érzed, hogy "jön", akkor érdemes inkább felkelni, megvárni míg felébredsz rendesen és akkor elaludni újra.
    Én szoktam "szórakozni" ebben a félig tudatos állapotban, mert olyan fura érzés. De nehéz kontrollálni és ha átesel a rossz oldalra akkor szívás.

    Engem mondjuk b.nőm már 1-2x feltudott ébreszteni ilyen esetben. Az nagyon furcsa, hogy téged nem tudtak. Mindenképpen elé kéne menni pszichiáterhez. Mostmár legalább megtudod neki mondani, hogy konkrétan mi is a probléma. Talán így többet tud segíteni.

    Amúgy szinte biztos, hogy a stressz okozza. Talán mélyen tudat alatt is van valami a régi időkről. Kiskoromban pl a szüleim majdnem elváltak. És ez már akkoris mocskosul stresszelt. Lehet nálad is van / volt valami, ami miatt ennyire kivagy idegileg. Akár úgy is, hogy nem tudsz róla.

    Aztán nemtom, próbálj másik pózban aludni... esetleg egy jó szex alvás előtt még eltudna lazítani megfelelően. De dokit szerintem mindenképpen fel kéne keresni. Főleg ha a xanax sem segít és felkelteni se tudnak.

    Amúgy mesélhetnél még erről az érzésről amikor megérzed előre. Hátha találunk még 1-2 hasonlóságot...
    Mert én néha ilyenkor szoktam érezni valamiféle furcsa lökést az agyamon :) Mint a filmekben, amikor az XY-nak végigfut az agyán egy elektromos impulzus. Na én pontosan ilyeneket érzek... Bizonyos időközönként ha már ebben a félálomszerű állapotban vagyok időről-időre jönnek ilyen impulzusok és belecsapnak az agyamba :D De ezt se tudom rendesen megfogalmazni. Mert nem rossz érzés, nem fáj, csak nagyon furcsa.

    Szerk.:

    Ja igen, és ha már megtörtént, már ott vagy, akkor elsődleges az, hogy nyugodj le. Higgadj le. Ne kezdj el egyből pánikolni mert annál rosszabb. Valahogy próbálj az ébredésre koncentrálni. Leginkább a szemedet próbáld kinyitni. Tudom, hogy mocskosul nehéz, de apró lépésenként... A lényeg, hogy ne ess pánikba.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Russlana #77 üzenetére

    Ő állítólag hallotta, ahogyan nyöszörgök. Ugyanis a szám nem mozdul ilyenkor, de ilyen "hümmögést" állítólag tudtam kiadni magamból... Én is kb ezt éreztem belülről is. Hogy beszélni nem tudok, csak hümmögni... Elég ijesztő volt.

    Hangot nem hallottam. Talán amikor jönnek az "impulzusaim" akkor mintha valami villanna a fülemben is... De semmi más. A fülem se fájt utána. Szóval ez a része nekem új.

  • Dany007

    veterán

    válasz bizniszvumen #79 üzenetére

    Szia!

    Igen, a dolog egyenlőre úgy néz ki, hogy megoldódott.
    A korábbi hsz-eket olvasd el. Beszéltem itt már több emberrel is. Többen is megkerestek.
    Az esetek 90%-ban egyetlen egyezés biztosan volt és az a stressz! Hosszan tartó, erős stressz. Szinte biztos vagyok benne, hogy az okozza.
    Én amióta "lenyugodtam" azóta nincsenek ilyen "álmaim". :)

    Majd még írok többet is ha lesz időm, vagy ha van egyéb kérdésed.

Új hozzászólás Aktív témák