Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz hcl #89012 üzenetére

    Nekem az a tapasztalatom, hogy e-mailben ez sokszor nagyon nehézkes, illetve ha mégsem, az nagyon gyorsan kiderül, személyesen viszont ha normálisan, segítőkészen mész oda, egyszerűen, érthetően beszélsz, van rá mód, hogy meg legyen mutogatva a dolog meg tudtok rajzolgatni meg ilyesmi, esetleg ha új dolog, kicsit játékosan még a nagyvonalú tervezési folyamatba is bevonod a usert, akkor nagyon szépen lehet velük haladni. Persze van, aki annyira sötét, hogy ez se segít, de azért az a ritkább. Plusz ha jól csinálod, még élvezni is fogja, hogy kicsit kiszakad a monoton rutinból és mást csinál, plusz látni fogja, hogy ami lesz, az jó lesz. Onnantól sokszor nagyon máshogy viszonyulnak hozzád is, meg az egész folyamathoz is, kicsit az Ő gyereke is lesz, büszke lesz rá, stb. Kell hozzá egy fajta türelem meg gyakorlat, de az én személyes tapasztalatom az, hogy általában nagyon jól működik a módszer.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák