Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #97 üzenetére

    Az van, hogy nemcsak tényszerűen, de még példákkal sem tudok ellentmondani neked, ez már a vég :D Távolabbi idősebb ismerős fogadott örökbe egy romagyereket, babakorában. Most huszonpár éves korára nagyjából kikupálódott, tán egy főiskolát is elvégez a végén. De ráment a házasságuk és kb. az idegrendszerük, hasonló gyerekkora volt, mint amit te is írsz.

    Viszont, itt a fő probléma az volt a háttérben, hogy sokáig nem mondták el neki, hogy örökbefogadták (annyira sajátként próbálták nevelni), pedig elég hamar khmm, ránézésre is nyilvánvalóvá vált a dolog. Ellenben agyon volt kényeztetve a gyerek, a saját lelkiismeretfurdalásukat elkendőzendő.

    Nagyon remélem, hogy rosszul gondolom, mit akarsz sugallni a példáddal...

    Harmincas vagyok, a teljes ismeretségi körömben beütött a bababumm, voltam vagy 15 babanézőben már az elmúlt években, nekem is van gyerekem. Minden gyerek más és más. Egy családon belül is születhet két szögesen ellentétes nevelést igénylő gyerek. Az örökbefogadottakról nem is beszélve, de onnantól hogy tudjuk, mivel van dolgunk, nagyon nagy részben a szülőn múlik.

    Mivel jelen állapot szerint értelmes és egészséges a gyerekem, és tudtommal az anyja és én is azok vagyunk, saját kudarcunkként élném meg, ha a gyermekem (nem 1-1 alkalommal, én is csináltam mindet a felsoroltak közül) rendszeresen elszökne, lopna, otthagyná az iskolát stb. (erre már utaltam az #50-ben)

    Erre írtam korábban, hogy nem dobott mindenkinek azonos nehézségi szintet az élet, de nagyon rossz kifogás, (ha amúgy nincs testi/értelmi problémája a gyereknek) hogy azért alakult így az élete, mert roma, vagy akár csak azért mert örökbe lett fogadva.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Chaser

    titán

    válasz csƵ #97 üzenetére

    ilyenről én is tudok, rámentek a "szülők" is, pont ezt mondtam, sajnos többségüknek a háttér sem jelent érdemit, lehet rasszistázni, nagyon nem vagyok az, de sztem a sok családon belüli gyerkőc-gyártás megtette már a hatását is extraként náluk
    és viselkedés, egy ideje a nagy faluban élek, amit le tdnak művelni nyilvános helyeken az szégyen, nem mintha a kedves "magyarok" nem tudnának csodákat, tegnap jól szituáltnak tűnő házaspárt majdnem öszecsomagoltam ( : szólok a nőnek ne engedje póráz nélkül közelebb a kutyáját a miénkhez, az kb 30kg-s, a miénk 5...de mintha nem is hallaná, mondom még egy lépés és fejbe rúgom a kutyáját, se szájkosár, se póráz, vigye innen, azt mondja hülye vén f@sz - idősebb volt legalább 5 évvel nálam ( : -, közben megjelent a férje?, az meg h a kuvaanyámat' :d gondolom nem számítottak rá h utánuk megyek, végén megtalálta a helyét mindkettő, szóval jó lenne a kutya jogsi - is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák