Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #45 üzenetére

    "Köszi, az én világnézetemmel nem éheznének milliárdok, és nem haldokolna a természet." Thanos is ezt mondta :)

    "Ja és továbbra is a kedvencem a "van egy ismerősöm" érvek." Na várj. Itt többen kategorikusan kijelentették, hogy 8 általános nélkül kötelező sterilizálás, meg nem lehet jó ember stb.

    Erre hoztam példát, hogy ja, de, van olyan aki mégis jó ember. Én pont nem általánosítottam, hanem az általánosítást próbálom cáfolni.

    Hogy minden esetben törekedni kellene-e hogy meglegyen legalább a 8 általános? Igen, egyetértek. Hogy aki végigdolgozta az életét gyerekkorától kezdve, hogy eltartsa a családját, majd 40 évesen azt mondja, hogy ő már nem ül vissza az iskolapadba? Kár érte, sőt, kimondom (mert neki is kimondtuk a szemébe: szégyen) de valahol érthető - persze nem követendő.

    (#46) pulutodurumo "A nyolc általános kell. Pont." Ja, hát ilyen elsöprő érveléssel hova vitatkozzak? ;] (Még ha elvárható is, ahogy írtam)

    "Ezek a gyerekek nem sérültek szellemileg, csak nem tudnak tanulni, viselkedni, mert az iskolázatlan szüleik annyit nem tudnak nekik átadni, hogy alapvető normák vannak, amik szerint működik az élet, a társadalom."

    Leírtam, É-K-Magyarországról származom. Mégis azt mondom (több pedagógussal a családban, van aki 40 éve tanít, Borsodban, Hevesben és Budapesten is), hogy a következő mondat a jelen világra leképezve ugyanúgy értelmes marad (csak előítéletek nélkül...), és (sajnos) szinte semmivel nem lesz kevesebb gyerekek érintett, mondanivalóját tekintve, mint a tiedben:

    ""Ezek a gyerekek nem sérültek szellemileg, csak nem tudnak tanulni, viselkedni, mert az iskolázatlan szüleik annyit nem tudnak nekik átadni, hogy alapvető normák vannak, amik szerint működik az élet, a társadalom."

    Csak ugye az orvoscsemete nem hhh :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák