Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    Azért lábjegyzetben ehhez a cikkhez érdemes odatenni, hogy bár kétségtelenül csökken a dVGA piac a desktop gépek kihalásával, azért még mindig milliós tételeket adnak el dVGA-kból is és mindig is lesz olyan terület ahol elengedhetetlen lesz (pl. wide gamut multi-monitor setup stb.)

    Mellesleg az, hogy az integrált VGA/APU-k minden MMO-t elvisznek azért necces kijelentés szerintem. Tapasztalatból a WoT Full HD-ban improved render-rel igyencska döcögősen megy még alap beállításokon is, felnyomott textúra minőséggel meg felejtős - és akkor még a nagyobb felbontásokról nem is beszéltem. A WoWS-t (World of Warships) meg kb. 1280- teljesen low grafikára kell állítani hogy ne diavetítés legyen...

    Én inkább abban látom a jövőt, ami felé az AMD is elmozdult és az nV is fog, a HBM-nek köszönhető további jelentős méretcsökkenés miatt egyre inkább lehetőség lesz desktop szintű és tudású grafikát mobil eszközökbe építeni és a kicsit távolabbi jövőben olyan APU-kat létrehozni ahol a grafikus rész teljes mértékben az akkor aktuális csúcs dVGA-k teljesítményét tudja majd közelíteni (a TDP keret szűkössége miatt persze megelőzni sosem fogja).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák