Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Sinesol #82 üzenetére

    Igen, ilyenkor gondolkozni szoktam, hogy az emberek úgy általánosságban értik-e a "jövőállósság" fogalmát. Általában azzal szokták keverni, hogy évente komplett konfigot cserélünk avagy amennyiben valakinek a Windows telepítés a "hobbija". Namost például aki évente kukázza a teljes konfigot annak a "jövőállósság" egyáltalán nem fontos. Ismerek ilyen embereket - hidd el, Nekik már az sem számít mi lesz 2 év múlva. Azoknak adott esetben AMD platformon tényleg felesleges X470 fölé menni ...

    Vegyünk másik példát - pl. engem, aki szívesen elkeccsolna egy platformon 6-7 évet és ebbe mondjuk belefér:

    - egy CPU váltás mondjuk 3 év múlva,
    - 1 vagy 2 VGA váltás,
    - esetleg új SSD stb. stb.

    Pl. én egy 7 éves Z77/3770K (kis tuninggal)/16 GB RAM/RTX 2070 (ugye ez utóbbi kakukktojás - ez csak tavalyi vétel volt) vígan BfV -ztem 4K és High/Ultra -n ... Úgy egyébként minden másra is elég volt ...

    Namost terv szerint kb. 3 év múlva lesz majd a mostani konfigba (X570/3700X/32 GB RAM/RTX 2070/PCIe gen4 SSD) egy Zen2 refresh 12/16 magos CPU. Amennyiben lesz a Zen2 refresh után is még kompatibilis AM4 CPU generáció akkor persze az. Amit most nem mondunk meg, hogy lesz-e olyan explicit API ami mondjuk "zabálni" fogja a VGA -k terén a PCIe sávszélt? Akár az új generációs RTX eljárások, új DirectX vagy egyebek. Akkor egy X470/B450 -el meg leszel lőve.

    Azaz a kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy milyen konfiggal lennél szívesebben mondjuk 5-6-7 év múlva?

    - egy X570/Zen2 refresh 12/16 magos CPU/PCIe gen4 SSD/akkori új VGA ,
    - vagy a mostani X470 konfigoddal?

    Ezt jelenti a "jövőállósság". Ez persze nem indokolja önmagában a 200 KHUF -os alaplapokat (nekem sem) ...

Új hozzászólás Aktív témák