Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz CimbiX #15 üzenetére

    Igazad van, de sajnos az iskolák vezetése nem tesz meg ilyet...
    Ahova gimibe jártam saját szememmel láttam, hogy néhány év alatt teljesen visszájára fordult az egész.
    Azért is leszidták az egyik renites srácot mert rikító színekkel kifestette a haját.
    Pár évre rá már nem lehetett kiküldeni a diákot óráról, mert joga van benn lenni.
    10 évvel azután, hogy elkezdtem az iskolát (6éves gimi + 2 év okj) láttam olyan órai mobiltelefonos felvételt, ami tényleg állatkertre hasonlított... a tanár (akit ismerek én is és megnyerő és humoros stílusa volt régen, aki egész érdekesen elő tudta adni magát) ekkor már nem is próbálkozott, csak ledarálta az anyagot és a zajban nem is hallatszott hátrébb ahol felvették...

    Valahol a tanárokon is múlott... de a vezetésen elsősorban... és a legrosszabb az egészben, hogy az igazgató akkor is ugyanaz volt, csak már teljesen elgerinctelenedett...

    A szülők tojnak az egészre, vannak akik még adják a lovat is a kölök alá... talán ha kivágnák a suliból a durvábbakat, akkor észbe kapnának, hogy csak kéne a gyereknek a bizonyítvány... csak ehhez össze kéne fogni a tanári karnak és a vezetésnek.
    Néhány régi motoros még azért tartotta magát, de idővel ők is nyugdíjba mentek, a fiatalok meg nem tudnak mit kezdeni sok esetben a helyzettel... (nem feltétlen az alkalmatlanság miatt, hanem egy évek alatt lezüllött környezetbe belecsöppenve, a vezetőség támogatása nélkül nem tudnak már mit tenni...)

    Némi párhuzamot vélek felfedezni abban is, hogy a gimimben régen volt felvételi... majd később ahogy átalakult a rendszer oda passzolták le azokat akik máshova nem kellettek, ők meg örültek hogy kivan a létszám.
    Jártam két másik középiskolába is (okj képzések), és érdekes módon ott meg volt a tekintélye a legtöbb tanárnak.

    Persze tudok az egyik utóbbiban ellenpéldát is :) De ez inkább csak vicces mint durva.. egyik újdonsült angoltanárnő, kiosztott szaktanári figyelmeztetést mert egyik srác virágot vitt neki a folyósói virágcserépből :D 18-22 év közti tanulókat akart olyan stílusban és módszerrel tanítani az ő 24 éves korával, mint ahol gyakorlaton volt hallgató korában (egyházi általános iskola)... hát nem jött be :B A vicc másik oldala, hogy a másik angoltanárnő egy évvel fiatalabb és nála konfliktusok nélkül jó hangulatban teltek az órák :) Úgy egyébként csak a lógást lehetett felróni (szelektáltak a srácok... pl osztályfőnöki órán jó ha 6an voltunk :D)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz babacsillag #44 üzenetére

    Hát igen... ha a "szülő" éretlen, akkor mit várjuk a gyerekétől...
    általános iskolában az a vicces helyzet állt elő, hogy az is tanított aki anyukámat is tanította (40-50 évet is voltak a tanári pályán még akkoriban). Már otthon me lett alapozva a szigorúságáról a kép :D elmesélte anyu, hogy ő is kapott a körmére a vonalzóval tőle :DDD Szerintem egy szülő sem szólt volna be a stílusáért... és a gyakorlatban tapasztaltam is, hogy a "rossz" hírétől annak kell félni, aki rossz fát tesz a tűzre, mert egyébként korrekt volt.

Új hozzászólás Aktív témák