Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz yagami01 #21 üzenetére

    Amugy nem is kell oda render sem. Sima programozokent is, mar az r7 1700 is olyan volt, mint fuldoklonak a friss levego. 3950x valami isteni lehet, de eddig sikeresen kibirtam, hogy ne vegyek, meg az 1700 is ritkan van kihasznalva, mondjuk cserebe akkor viszont nagyon.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz andor80 #39 üzenetére

    Pedig most Kopi31415-nek teljesen igaza van. Ebben a topikban pont konkretan arrol van szo, hogy vegre a 8 mag folotti prociknak is lesz ertelme akkor is, ha csak jatekra vannak veve. En is ezert raktam offba az elobbi hsz-t.
    Ez nem azt jelenti, hogy altalanossagban van ertelme egy barmilyen processzort csak egy felhasznalasi modra ertekelni, mert nincs. Ez azt jelenti, hogy itt es most, ebben a szuk kontextusban konkretan csak a processzor - jatek viszonylatot kell nezni.
    Mondhatni az id megint megmutatja, mire szamithatunk 5-10 ev mulva jatek szempontbol, es a vegeredmeny az, hogy a dinnye a jovo. Masik kerdes, hogy vegre megint olyan szintu fejlodes van az iparban, hogy ertelme nincs hosszu tavon gondolkodni, mert amit ma megveszel, hogy csucs, az 5 ev mulva talan eppenhogy a kozepkategoria legaljat fogja alulrol surolni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz GodGamer5 #43 üzenetére

    Ez most egy erdekes hsz volt. :DDD
    Vizsgaljuk meg!

    A cikk arrol szol, hogy jonnek a skalazodas/parhuzamossag szempontjabol fejlettebb jatekok.

    A hsz igy kezdodik:
    "A cikkben említett 12 magos példán felröhögtem."
    A folytatasban le van irva, hogy a mostani jatekok nem skalazodnak rendesen, aztan igy fejezodik be:
    "Jöhetnének már a fejlettebb játékok[...]"

    Segits kerlek: Mirol is szol a hozzaszolasod, mert eskuszom nem ertem.
    Most az a baj, hogy azert baj, hogy jonnek a fejlettebb jatekok, mert szeretned, hogy vegre jojjenek a fejlettebb jatekok?
    Kicsit olyan erzesem van, mint amikor meg egyetemen fuztem egy csajt, aki folyamatosan arrol beszelt, hogy de enne egy jo steak-et, mire egyik nap mondtam neki, hogy akkor menjunk el, egyunk egy steaket, erre kozolte, hogy hova gondolok, O vegetarianus. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz s912 #45 üzenetére

    Jo hat, egy kiados magyaros kolbaszt azert igy is befalt, csak ezek utan szamomra kiderult, hogy a dolgot ennel tovabb nem erdemes vinni. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Synthwave #48 üzenetére

    Nem allitom, hogy nem ment fel a vernyomasom, de vannak olyan helyzetek, amikor megeri ezt nem kimutatni. Kesobb azert elnaspangoltam, bar bevallom, nem pont ez jart a fejemben, mikor tortent. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz GodGamer5 #53 üzenetére

    Nem igazan tudom, mit varsz. Egy jatek fejlesztesi ideje 5-8 ev korul mozog, egy egyszerubb jatek eseteben legyen ez nagyon minimum 3. Most ne a lecserelt texturakkal 20 evig ugyanugy ujrakiadott CoD meg FIFA szintben gondolkozzunk, hanem komoly jatekokban.
    Hany eve is van a piacon atlagember szamara elerheto 8 magos proci? Harom. Hany eve lehet komolyabban szamolni a jatekra is megfelelo, negynel tobb magos procikkal? Ketto? Hay ev lesz, meg mire ezek valoban el is terjednek? Meg minimum 2-3?
    Megis, mit varsz? :)
    Ha az ot ev mulva kiadott AAA jatekok 60-70%-a ki fogja tudni hasznalni erdemlegesen a 16 szalat, azt mondom, jok vagyunk, fejlodunk rendesen.

    Ha eljutunk oda, hogy Az UE meg a Unity is skalazodik n>12 szalra akkor is, ha csak scriptelessel csinaltad a jatekodat, akkor mondom azt, hogy megerkeztunk, de tippre ez meg nem holnap lesz.
    Tegyuk hozza, hogy a tobb, mint 8 szalra optimalizalas elterjedesenek a gyorsasaga attol is fog fuggeni, hogy a nextgen konzolokban lesz-e SMT, vagy nem (box mar nyilvanos, hogy lesz, PS-t meg nem mondom el. :P ).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Synthwave #54 üzenetére

    Persze, csak utana ugye fontos, hogy ne a labanal, hanem a hajanal fogva huzd a tett helyere, kulonben tele megy porral. :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Bossp #59 üzenetére

    Ha jol lattam, ugy van az a 16szal kihajtva, hogy elso dolgozik, masik harom neha beszall, a tobbi meg neha az allanak nem a jobb, hanem a bal felet tamasztja a lapaton. Munkanak azt fogjuk fel, amig felemelte a fejet es attette a lapatot a masik oldalara.
    Amikor arrol beszelek, hogy ennyi szal legyen kihasznalva, azt ugy ertem, hogy kb azonos szinten, +/- 10%.
    Tegyuk hozza, ez valami rohadt nehez vallalas, sok dolog nem, vagy cska nehezen parhuzamosithato. Nagyon kivancsi lennek, ebben a motorban hogy oldottak meg, meg mi lesz igaz az igeretekbol.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #16939776 #62 üzenetére

    Nincs is alairasod. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz BiP #68 üzenetére

    Szerintem meg olyan ember, hogy "felnott", a szo hagyomanyos ertelmeben nem letezik. Legalabbis sajat tapasztalataim szerint. Van a nagyobbra nott gyerek, meg a besavanyodott, unalmas, ido altal kikezdett ember. Na, ez utobbival nem foglalkozunk, mert ket daruval se tudod a szaja ket szelet meghuzni felfele.
    Az osszes ismerosom, akivel erdemes 5mp-nel tobbet eltolteni, kortol fuggetlenul csak nagyobb lett, de ha lehetosege van ra, ugyanolyan hulye, mint regen, es ez igy van jol. Max a jatek valtozott, de ennyi.
    Legjobb pelda amugy, hogy kb egy eve vettunk negyen taviranyitos autokat es azokkal jartunk ki a parkba veretni. A sok hulye besavanyodott majom nezett rank csunyan, a jofej meg odajott, sokszor gyerekkel, hogy kiprobalhatja-e (O es/vagy a gyerek), hol lehet ilyet venni, stb.

    Mondjuk miutan az egyik kissrac kb elso huzasa volt a hugat bo 30km/h-val elgazolni, szigaritottunk a vezetesi elofelteteleken, de ennyi belefer, na. :DDD

    GodGamer5: Ha kicsit belegondolsz, es nem csak a mindenhonnan omlo mantrat nyomod (ami amugy orbitalis baromsag), akkor ennek pont az lett volna a vegeredmenye, hogy evekkel ezelott minden jatek 6, de minimum 7 magot tokeletesen ki tudott volna hasznalni, kb azonos terhelessel. Sokaig En is azt hittem, amit most irtal, aztan rajottem, mekkora marhasag. Nem tudom, honnan terjedt el ez a baromsag, kitol szarmazik, de sokat artott, az biztos. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák